Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen korszerű gáztűzhelyet...

Milyen korszerű gáztűzhelyet vásároljak, ha 4 lángosat szeretnék, olyan megbízható sütővel, ami képes tartani a beállított hőmérsékletet?

Figyelt kérdés
A jelenlegi Mora gáztűzhelyem sütője vagy megégeti a sütit vagy nyers marad annak közepe. Csak gázos készülék jöhet számításba!

#gáztűzhely #termosztát #gázsütő #állandó sütőhőmérséklet
2019. jan. 10. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Miért "félsz" a kombitól?

Nálunk a faluban is ez volt...

5 éve nagy nehezen meggyőztek,vettünk elektromos sütőt. Akiknek beszéltem róla,kötözni való bolondnak tartottak. Azután látták,hogy miket,mennyi idő alatt,és milyen minőségben tudok sütni,és elállt a szavuk.


Nem leszek népszerű....most más bizony az a véleményem,hogy a gázsütő csak kenyér szárításra jó igazán.

2019. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Egyetértek az előttem szólóval! Amikor új házba költöztük, mi is kizárólag gáztűzhelyet akartunk. Csakhogy a konyhába nem lehetett felvezetni a gázt (egylégterű amerikai konyha miatt). Ezért kényszerűségből elektromos sütőt és indukciós tűzhelyet vettünk. Azóta álom a főzés és a sütés. Nem szárad ki, nem ég oda. Kenyeret sütünk meg kalácsot, hamburger bucit meg tortillát. Csupa olyasmit, amit gáztűzhelyen egyszerűen képtelenség elkészíteni!
2019. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Nekünk ráadásul át van alakítva,tehát PB-s a főzőzóna. Nincs vezetékes gázunk.

Nem kell megijedni a terheléstől,ha egy automata mosógépet elbír a rendszer,a sütőt is el fogja.

Ha van 16A,az bőven elég.

Nálunk is kompromisszum van,ha megy a sütő,nincs más használva,se mikró,de addig még a hidrofór sem!

Első voltam...

2019. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Azért én vitatkoznék az előttem szólókkal. Aki egy mai gáztűzhelyen, és gázos sütővel nem tud odaégés, megégés, leégés nélkül sütni-főzni, az magára vessen, ne a készüléket okolja. Nekem egy régi kb. 20 éves mindenféle extra funkció nélküli egyszerű gáztűzhelyem van szintén egyszerű sima gázsütővel, és mindent meg tudok rajta főzni, és sütni. Piskóta, mindenféle kelt tészták, pizza, rakott ételek, torták remekül megsülnek benne. Ráadásul nem vagyok valami tapasztalt konyhatündér, 2-3 éve főzök és sütök. Ésszel kell használni mindent. Én bátran ajánlom a gázsütős tűzhelyet, MINDENT(!) el lehet készíteni vele. A gázsütőnél egyébként nem árt, ha beállíttatja a szerelővel az ember, hogy a láng "puhábban" égjen, ne annyira direktben.
2019. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Gázossal nem lehet értelmesen sütni. A villanyos a tuti.
2019. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
A 20 éves Karancs kombival mindig szuper sütit sütöttem. Most cseréltük le egy Gorenje kombira. Ez is tökéletesen süt. Villanysütőre válts szerintem is ha tökéletes sütire vágysz :)
2019. jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Pár hónapja azt gondoltam, nemsoká vehetek tűzhelyet, és netet feltúrva vélemények után arra jutottam, hogy normális elektromos sütő kellene, lehetőleg talajszint fölött, lehetőleg olyan, aminek felül is van fűtőszál (grill vagy nem is tudom), és választható, hogy friss vagy sütőlevegőt mozgat belülre. Főzőlap meg egy extra tágas gáz, négy rózsa, nulla kicsi és 2-3 közepes, meg ugye 1-2 nagy - lenne - a jó. Már csak valakinek gyártani kéne. Helyette megteszi egy jó indukciós, amin "csak nagy van" kb. Vagy két dupla indukciós, az úgy igen jó cucc bográcsozáskor.


Gázt használok, szerintem a sütő nagyon kompromisszumos. Tudom kezelni, tudok korrekt kenyeret sütni (az említett szárazság bárhol előjön, ahol előtte 1x, utána 3x nincs vizes kézzel átsimogatva, a gáz égésterméke elég sok pára, az még enyhíti is ezt a hibát), de a piskóta könnyen talpasodik meg felhőalakban akar nőni, ha olyanja van. Fent meg a rózsák lehetnének távolabb a legtöbb esetben, meg a tök fölösleges apró láng, amikor nem ott főzöd a kávét a jó ég tudja, mióta.

2019. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!