Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van itt olyan lány aki le tud...

Van itt olyan lány aki le tud vágni egy tyúkot, és tud nokedlit szaggatni, tehenet fejni stb?

Figyelt kérdés
Csinál még ilyet valaki, vagy már kiment a divatból?
2019. jan. 12. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem nagy mutatvány egyik sem. De mivel Budapesten élek és nem tartunk állatoka ezért ezek közül csak nokedlit szaggatni szoktam. És régen sem divatból csinálták...
2019. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Remek nokedlit tudok készíteni, de tyúkot sosem vágtam le, viszont miután már más megtette, utána feltudom dolgozni a tollazástól kezdve konyhakészig. Kecskét már fejtem, mert egy időben tartottunk hobbiból párat.
2019. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a feleségem zokszó nélkül levágná a tyúkot (én is), gyerekkorunkban napi szinten láttuk odahaza.


Viszont ez nem "kiment a divatból" hanem egyszerűen anyagilag nem éri meg odahaza piszmogni egy tucat tyúkkal, meg 1-2 disznóval, tehénnel meg aztán főleg nem. Még egyszerű betanított munkával is többszörösét keresik az emberek annak a többlet kiadásnak, ami a bolti élelmiszer megvásárlása jelenti.

Drága a táp, drága az idő (többet keresel 1-2 túlórával, mint az egész havi ganajozással) arról nem beszélve, bármikor beüthet a ménkű és elhullik az állomány, akkor meg már többszörös bukóban vagy az állatorvos-gyógyszerek költsége miatt.

2019. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
60%
Vannak ilyenek de egyre kevesebb. Némelyik inkább megpróbálja a másikkal elhitetni hogy csak azért nem csinálja mert megveheti boltba és az egyenértékű az otthon neveltel. Aki olyan helyen él nevel magának ha nem tekinti tehernek mert az sokkal finomabb mint a bolti. És persze le is vágja.
2019. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Tehenet fejni nem próbáltam soha. Kapálni, komposztot forgatni, tyúkólat takarítani rendszeresen szoktam. El nem vágom a tyúk nyakát, de ha a férjem megteszi helyettem, a továbbiakat már megoldom egyedül is. Tudok nokedlit szaggatni is.

Nem ment ki a divatból, csak akinek nincs lehetősége ezeket fiatalon megtanulni, az később idegenkedni fog tőle. Már a kisvárosokban sem lehet mindenhol állatot tartani, így egyre kevesebben vagyunk, akiknek ezek a dolgok természetesek.

Biztosan találsz olyan lányt, aki szívesen megtanulja ezeket. Sokaknak van kedve a "háztáji" munkához, csak lehet, hogy nem jó helyen keresgélsz.

2019. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs is szebb, mint amikor egy fullos playboynyúl rózsaszín nejlonotthonkában lapátolja a trágyát az udvar végiben!
2019. jan. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Korábban már volt hasonló kérdés, gondolom az is te voltál. Hadd kérdezzem meg, te fogtál már a kezedben ásót meg lapátot? :-) Tudsz betont keverni?
2019. jan. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

gyerekkorban rendszeresen kopasztottam tyukot,utottem le es nyuztam meg nyulat,nagy kincsem volt egy papam altal nyulszorbol keszitett kulcstarto.tomtem libat is,porkoltem,daraboltam frissen vagott disznot.

eme allatokat rendszeresen etettem is,imadtam a tojasokat osszeszedni,es a kisnyuszikat kiskutyakent szeretgetni(ez igy eleg morbidul hangzik,hogy a vegen siman le is csaptam oket 😂)

ocsem fogta az egyik felet a nyulnak,en a masikat es mintha kotelet huztunk volna,ugy nyuztuk meg 😂😁

30 eves vagyok,nagyszuleim sem tartanak mar allatot,en pedig panelban elek.ettol fuggetlenul nem rohannek sikitva egy kis tyuk levagastol,kopasztastol.

jah,sajat kezuleg fogott halat is beleztem,pikkelyeztem regen.kertet is astam,ultettem zoldsegeket,kapaltam,ontoztem oket.

nokedlit szaggatni ellenben utalok,enni sem szeretem igy nalunk az eppenseggel nem szokott az asztalra kerulni.

szeretek felujitaskor paromnak segiteni akarmiben.elvezettel vakartam a fugat a jarolap kozul,festeni is magunk szoktunk.gond nelkul leveszek/felteszek par konnektort,kapcsolot.tudok a falba lyukat furni,flexelni,csiszolni ilyenek.

nem vagyok egy finnyas no,mindig jobban szerettem fiukkal lenni es autozni mint lanyokkal babazni.

2019. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kreténpali ***** válasza:

KK!

Csak nem párt keresel?

2019. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!