Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet az ilyen tűzhelyet...

Mivel lehet az ilyen tűzhelyet hatékonyan tisztítani?

Figyelt kérdés

Ilyei tűzhelyünk van: [link]


Mivel lehet a zsírt meg a ráégett dolgokat hatékonyan tisztítani? A cif nem igazán jött be se a flóraszept konyha, pedig kifejezetten zsíros szennyeződést írt a csomagolás. Illetve milyen szivacs, kefe.. Stb vált be nektek?


2019. febr. 25. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Hidegzsíroldóval lefújod, 10 perc múlva dörzsis szivaccsal, mint az álom lejön bármi.
2019. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hidegzsíroldó, sikàlni se kell. Well Done márkájút szoktam venni. Gumikesztyűt javaslom felvenni hozzá, meg szellőztetést, mert elég büdös tud lenni.
2019. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Aza, hidegoldó, de vigyázz, brutál vegyszer! Kromofág helyett is használják bútorfesték-letolásakor. Egyébként lefolyóba is jó szokott lenni, ha eldugul.


A rendszeres takarítás utána csodát fog tenni, nem nehéz rászokni.

2019. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Teflon edényre is jó? Pl van fehér külsejű tefal wokom, és hiába sikálom arról se jön le a barnaság (amiről fogalmam sincs, hogy mi, mert ki nem futott az oldalára semmi).

Kezdő háziasszony vagyok

2019. febr. 25. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:

A teflonos belsejét sose súrold, forró vízzel leáztatod.

A külsejét is le tudod áztatni, de használj hozzá dörzsszivacsot. Nagyon lassú menet lesz! Le lehet szedni, csak nem 1 nap alatt. Ráégett olaj az, a gőze is kiül csak nem veszed észre.

2019. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De ha igazán jót akarsz magadnak akkor nem ilyen bevonatos alu vackokat veszel amit mindenfelé árulnak, hanem tisztességes vas serpenyőt, vas vokot, amit a szakácsok is használnak. Azzal nem kell finomkodni, használatra készültek, ha leég akár homokkal is kidörzsölheted seperc alatt.
2019. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Javaslok még valamit: ha már csillogóra megtisztítottad, terítsd be alufóliával a tetejét. Egyszer egy főzős műsorban láttam. Évek óta alkalmazom, időnként "újra burkolom".
2019. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tavaly vettünk tűzhelyet, inox.

Hűtőt is újat vettünk, inox.

Pàrom mondta, szívni fogok a tűzhellyel, nem hittem neki.Ha csak elmegyek mellette, attól piszkos lesz.

Amit javaslok, én is azt csinàlom, hogy minden főzés és sütés utàn letakarítod.

Te tudod zsíroldóval takarítani, én csak inoxtisztítóval, szóval szívok vele rendesen, de úgy tudom tisztàn tartani, hogy tényleg alapos takarítàsa minden hasznàlat utàn.

2019. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi most vettünk másik tűzhelyet, korábbi barna Mora volt, amiben csak azt utáltam, hogy barna. Egy sötét fekete lyuknak látszódott, zavart.


Fehéret akartam, de lehetett volna az a fémszínű is, de valahogy nem tetszett. A fehéren látom az edényeket, biztonságérzetem van, és azt is látom, ha takarítani kell. A barnán semmi se látszódott, bár van aki szerint az a jó, nem kell annyit takarítani...

2019. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teflont tönkreteszi a hidegzsíroldó, arra ne haználd.
2019. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!