Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért hiszik azt néhányan,...

Miért hiszik azt néhányan, hogy egy gazdasági válság idején könnyen tudnának ingatlant vásárolni?

Figyelt kérdés
Néhányan már egyenesen várják a gazdasági válságot, annak ellenére, hogy 2008-ban ezt elég sokan megéltük. Jó hatását nem érzékeltem, ugyanis bár az ingatlanárak csökkenő tendenciában voltak, pénz nem volt megvenni, hiszen munkalehetőség sem volt. A kisember álma csupán mese, miszerint eljön az a világ, amikor a nehezen összekuporgatott 3-4 millió Ft-jával egyszerűen megvesz egy lakást. Ugyanígy az is, hogy a most vásárolt lakások az árcsökkenés miatt el fognak értéktelenedni és az alacsony jövedelmű rétegek könnyen fogják megvenni őket. Ezek a hatások mindig rendszerszinten jelentkeznek és nem egy-egy tényező változik. Akinek jelen pillanatban nincs anyagi ereje, annak semmilyen külső hatás által sem lesz varászütés szerűen.
2019. aug. 25. 16:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Én mindig ugyanezt írom le a válaszaimban, amit te most a kérdésedben megfogalmaztál. Bolond világ, hogy sokan a válságot várják, és majd számolgathatják, hogy hónap végén telik-e még kenyérre meg vajra.
2019. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Én is ezt próbáltam megmagyarázni néhány kérdésnél, de rájöttem, hogy felesleges szájtépés ez itt. Ha egy válság annyira jót tenne a kisemberekkel, akkor 2008 óta mindenki kő gazdag lenne. Az egyszerű embernek volt baja bőven, az ingatlan vásárlás volt az utolsó a listán. Mi átvészeltük szinte észrevétlenül, köszönhetően a szakmánknak és annak, hogy csak minimális deviza hitelünk volt, de azért nem kívánnám mégegyszer ezt a világnak és mi sem szeretnénk többé azon aggódni, hogy mi lesz a törlesztőnkből holnaputánra.
2019. aug. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
A lakások valóban olcsóbbak lennének, csak vásarlóerő nem lenne. Nem adom ki a pénzt lakásra, mert lehet hogy holnap kell ételre-szánlára. Elvagyok abban amiben eddig. Gazdagéknál ugye más, de ők ugye kevesen vannak.
2019. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%
Mert a mostani ingatlanárak nem emberiek. Csak a válság segíthet.
2019. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Kell ételre az butaság. Ételre italra cigire jut még a csöveseknek is. Azért nem kell aggódni.
2019. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

"Mert a mostani ingatlanárak nem emberiek. Csak a válság segíthet."

Szerinted a "válságban" mi fogja "levinni" az árakat?

2019. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
13%
Ami az előző válságban is levitte. Szerinted mi vitte négyszeresére az árakat? Annyival biztosan nem élünk jobban.
2019. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%
Az viszi le, hogy nagyobb lesz a kínálat mint a kereslet. Sok lakás épül arra amit nem adnak még el, pár változó kamatozású hiteles meg Csokosnak is viheti a kecóját a bank meg hasonlóak. Azokra se igen fogadnék akik csokkal azért vettek még egy kecót, hogy a duplájára nőtt albérlet árakkal a bérlő kifizesse neki. Szóval azért a kínálat meg tud nőni elég gyorsan. A keresletet meg egy kisebb pénz hiányos válság is meg tudja dögleszteni. Amint sokan el akarják majd adni a kecójukat és minél kevesebb veszteséggel kiszállni azok fogják leverni az árakat. Én ezeket nem magamtól találom ki, hanem a gazdasági cikkekben olvasottak alapján formálom a saját meglátásom. Ha már egy beszélgetős fórumon vagyunk. Aztán vagy igazuk lesz vagy nem.
2019. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó. Barátom. Úgy legyen. Ámen.
2019. aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
# 7 Az hogy mindenki A városokba akkar költözni. Az hogy válság van ezen nem fog változtatni. Inkább méginkább nővelni fogja.
2019. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!