Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jelen állás szerint meddig...

Jelen állás szerint meddig lesz igényelhető a CSOK?

Figyelt kérdés

A neten azt megtaláltam, hogy a falusi CSOK elvileg 2022.07.01-ig lesz igényelhető, de mi a helyzet a CSOK-kal és a többi családtámogatási formával amit az állam kínál?


A neten nem találom, egy ismerős szerint még egy év és vége


Nem felvenni akarom egyiket sem, hanem pont, hogy várom, hogy mikor indulhat el lefelé az ingatlanpiac, ha csökken a fizetőképes kereslet.



2019. szept. 2. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A babaváró 2021-ig lesz igényelhető, a sima CSOK-ra pedig szerintem nincs időkorlát megszabva... de ha van is, bármikor hosszabbíthatnak rajta. És az ismerősöd mire alapozza ezt a feltevést? 1 év múlva se lesz semmi változás. Csökkenni nem, max. megállni fog az áremelkedés. Az eladók azt gondolják hogy ha kell vedd meg ennyiért, alá nem adom, a vevő meg vár, hogy mikor megy lejjebb az ár. Ebből adódóan senki nem fog se eladni, se venni, beragadnak ÉVEKRE az ingatlanok. A felkapottabb helyeken 100% hogy semmi nem fog változni.


Egyébként a CSOK-t most se veszik fel millióan... pár tízezer pár felvette, de ennyi. Nem a nagy kereslet miatt nőttek az árak, hanem a harácsolási vágy miatt.

2019. szept. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom mire alapozta, ezért volt nekem is fura. Szerinte még egy évig lehet CSOK-ot igényelni, utána befuccsol az egész, mert nem lesz pénzük az embereknek ilyen árak mellett építkezni, vásárolni. Na meg addigra aki CSOK-kal is épít, az megteszi, tehát a CSOK (és a többi) miatti extra kereslet egyszerűen megszűnik. Mert elfogynak a fizetőképes vásárlók.


Azért szerintem ezek a támogatások megtolták az ingatlanpiacot és az építőipart rendesen, de én sem most várom a visszaesést az elkövetkező 2 évben, hanem 10 év múlva, amikor vissza kell majd fizetni ezeket a támogatásokat, mert nem úgy alakultak a dolgok és nem jött le a kívánt darabszám a szaporulatban.

De ez csak magánvélemény.

2019. szept. 2. 09:23
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Elfeledkeztél a júniusban indult babaváró hitelről. Amíg 10 millió előnnyel indulnak a piacon, addig nem tudod felvenni a versenyt velük.

Azt érdemes tudni, hogy a babavárósoknak 5 évük van összehozni a gyereket. Ellenkező esetben egy összegben vissza kell fizetni az addigi kamatokat és piaci kamatozású lesz utána a hitel.

Ha ez tömegèvel bekövetkezik, várható csökkenés majd. Aki 10 milliót vesz fel, neki nagyjából 2 milliónyi kamatot kéne majd egy összegben kifizetni. Ebbe bele fognak bukni, ráadásul ott lesz a megemelkedett törlesztő, előbb-utóbb el fogják adni a házat és elképzelhető, hogy addigra túlkínálat lesz és kénytelenek lesznek áron alul adni.

A csoknál is ugyanez, sokan beígértek 3 gyereket. Ha nem jön össze tömegesen, az kihatással lesz a piacra.

Hogy meddig lehet felvenni, azt ki tudja, nem a legmegbizhatobb a kormány. Lehet meghosszabbitjak majd, lehet módosítják a feltételeket később, az az után megköthető szerződésekre.

Az ltp után járó állami támogatásokat is 24 óra alatt kivégezték. Bármit megtehetnek, nem hinném el biztosan, hogy meddig igényelhetők ezek a hitelek.

2019. szept. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Igen, ez várható, hogy sokaknak be fog dőlni vagy a törlesztő részlet fizetési képességük, vagy pedig a gyerek(ek) nem fog(nak) megszületni "időre", és ezért ha kamatot kell fizetni és átvált piacira, sokan majd szabadulni akarnak a háztól, lakástól. Elvileg ugye akkor olcsóbban kéne hogy adják... Ugyanez a helyzet a CSOK-al is, csak ugye ha jól tudom ott 10 ÉVRE le vannak kötve. Elidegenítés esetén most vagy vissza kell fizetni, vagy valami büntető "kamat" vagy mi van. Na akkor megint csak szabadulnának az ingatlantól.


Bár nekem személy szerint semmi kedvem még várni 5-6 évet érdemi változásra, nekünk most kéne ház, a 2 évvel ezelőtti NORMÁL, reális áron...

2019. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
62%
Mennyi jós van itt. Barátomék most vették fel a babavárót. Volt egy 30 éves hitelük 10 millát vettek fel. Terhes a felés felvették a babavárót. Kifizették a hitelüket . Övék a hàz. Lesz 10 milla kamatmentes hitelük. A feleség most fog szülni. Még egy gyereket vállalnak mindenképp. Akkor csak 6 nilla tartozásuk lesz. Kész főnyeremény.
2019. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

És aki amúgy jól keres, fix, biztos munkája van, de néhány nappal lecsúszott a babaváróról, mármint a max. 30 nap kimaradó biztosítási jogviszonyról (két munkahely közötti idő)? Minden feltétele meglenne, de aki ennyi miatt bukja, az menjen a fenébe igaz?


Lehet jönni hogy de miért nem mentem munkaügyibe, de nem mentem és kész, illetve későn, és akkor még tervbe se volt a babaváró felvétele.


A másik pedig az, hogy minden médiából azt hallani, hogy nem osztogatják a két szép szeméért a nagy hiteleket. Ugyanaz érvényesül mint a rendes hitel felvételnél, ahol lehet elkaszálják hogy ne kelljen megadni, ill. csak kis összeget. Hiába lenne a max. törlesztő is csak a fizu kb. 25%-a...

2019. szept. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Amig a Fideszek támogatókra lesz szűkségük .
2019. szept. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5# terhesen még lehet van értelme felvenni, de fentebb a kommentben azokról volt szó, akik 5 éven vagy csok esetén 10 éven belül nem teszik meg. Rengeteg ilyen lesz, róluk volt szó, nem azokról, akik gyakorlatilag azonnal teljesítik a kvótàt.
2019. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ezek szerint a többség úgy látja, hogy amikor elérkezik a szaporodási határidő akkor lesz változás (én is ezt gondolom, babavárót tényleg kihagytam még)
2019. szept. 2. 20:25
 10/10 A kérdező kommentje:

#4: A kérdésnek ugyanez volt az apropója...

Ha nem jött volna ez a támogatási forma, akkor mostanra lett volna lehetőségem a kis lakásomból egy kis házra váltani, de ez így elúszott, és nem sem akartam volna 5-6 évet várni a továbblépéssel

2019. szept. 3. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!