Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hiteligényléstől számítva...

Hiteligényléstől számítva mennyi nap, amíg mondanak eredményt egy babaváró hitellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Vevő babaváró hitellel akarja megvenni a házunkat, több mint egy hete ment be a bankba ezügyben.

Mennyi idő lehet, amíg a bank mond valamit?

Azt hiszem Erste bank.

Köszönöm.



2019. szept. 4. 11:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem írtál alá semmilyen papírt és nem vettél át foglalót akkor még ki tudsz hátrálni. Legyen ez jó tanulság, hogy csak kp-s vevővel állsz szóba. Mindenki addig nyújtózzon amíg a takarója ér, ígéretekkel tele a padlás.
2019. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem vettem át én foglalót, ingatlanos OTP-s hozta, annak fizetett a vevő valami pénzt, amit ilyenkor ingatlanosoknak illik utalni.


Amit még nem tudok, hogy ez a 10 nap ez 10 munkanap, vagy beleszámít a hétvége is?


Van egy érzésem, a vevő most végigpróbálgatná az összes bankot, és gondolja majd én várok.


Pedig direkt kértem, hogy szóljon, hogy hol tart az ügy.


Nem szól.

2019. szept. 6. 20:47
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem én ezt a vergődést.

A legtöbben hitellel, illetve állami támogatással vesznek lakást. Korábban is így volt, szocpol volt a neve, meg deviza. Lehet várni kp-s vevőt is, ki lehet írni, hogy sürgős, ez a te egyéni problémád.


Ha valaki tesz egy ajánlatot, ajánl 10% foglalót, megmondja kb. mikor tud fizetni (mondjuk 3 hónap múlva, ennyi a lakástakarék átfutása, addig elbírálják a hiteleket, támogatásokat). Ha ez tetszik, elveszed a foglalót. Ha nem tetszik, akkor várod a következőt.


10 munkanap a babaváró elbírálása.

2019. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
10 nap a babavaro, es nem munkanap! Hetvege es beleszamit.
2019. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Milyen vergődés???

Ezért kérdeztem, mennyi az elbírálási idő, 10 nap még belefér, de ez már több, és a vevő felszívódott.

De aki először leteszi már a foglalót, azé a ház, már nem érdekel senki.

Az ingatlanos meg már pláne.

2019. szept. 7. 04:03
 16/20 anonim ***** válasza:
Ez csak most tűnt fel, hirdetéskezelő is van a buliban? Így jóval nehezebb megszabadulni a csókos varázslótól, a hirdetéskezelő valószínűleg aláiratott veled egy 10 oldalas szerződést, amiben el van rejtve, hogy akkor is jár a 1,5 milliós jutalék, ha valaki megígéri, hogy megveszi az ingatlant, de nincs egy vasa se. Biztos nagyon megbízható "vevők", hitelre szülnek, pénz sehol, ebből csak egy nagyon jó ügyvéd fog kivakarni, ami nem 2 Ft lesz.
2019. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Persze, nem vergődsz, csak majmozol meg szidsz mindenkit.

16, te meg adod alá a lovat.

Nem hitelre szülnek az emberek, hanem ha már hitel kell, a legkedvezőbbet veszik fel.


Kèrdező. Ígèrgetni mindenki tud, csokos, babavárós vagy kp-s mindegy. Nem kell tartani senkinek a házat, vagy leteszi a foglalót, vagy csak egy èrdektelen èrdeklődő. Ha meg akarta volna valóban venni, akkor már règ felvette volna a babavárót, nincs ingatlanhoz kötve. Illetve kèrt volna előzetesbhitelbírálatot.


Neked ez alapján mèg nincs vevőd. Majd ha letettèk a foglalót.

2019. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

82%, te meg majd akkor szövegelj, ha te is megadod a kellő tiszteletet annak, akit megszólítasz, addig meg fogd be a szád!

Te is az a fajta emberke vagy, aki mindent megenged magának, de a másiknak kuss van...

Gondolom az életben nem így működsz, csak itt nagy a szád.


Amúgy nem, nem írtam alá senkivel semmit.


Mindössze csak erre a vacak babaváróra voltam kíváncsi.


Részemről ennyi, léptem.

2019. szept. 7. 20:29
 19/20 anonim ***** válasza:
89%

Hát de most velem mi a bajod? Igen, annyit megengedtem magamnak, hogy leírtam, nem értem a vergődést.

De ezen felül teljesen normális, 3 db választ adtam neked. Leírtam, hogy 10 nap a babaváró elbírálása (szerintem munkanap, valaki szerint nap).

Leírtam, hogy szerintem ha egy babavárós még most nézegeti a hitelt és nem jelentkezik hetek óta, az nem komoly vásárló.


Akkor meg mia problémád? Egyedül te engedted meg magadnak a babaváró majmozást. Gyökér.

2019. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a CIB banknál vettük (vesszük) fel, szabad felhasználásra, a feltételeknek megfeleltünk, az elbírálás a 10 nap helyett 3 hét volt, utána szerződést kötöttünk múlt héten, hétfőn, mondták, hogy 2-3 nap, míg utalnak, azóta nem történt semmi, még nem jött utalás, most hívtam a CIB bankot, mondták, hogy egy új számlának kell ahhoz meg nyílnia, addíg a telefonos ügyfélszolgálat nem lát rá, úgy hogy várakozó állásban vagyunk még mindig azóta is.

2019. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!