Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vásároltam egy üzlethelyiséget...

Vásároltam egy üzlethelyiséget, majd megörököltem egy ingatlan résztulajdonát, és ha azt eladom egy éven belül, akkor érvényes-e az a kedvezmény, hogy a kettő különbözete után kell fizetni?

Figyelt kérdés
Számszerűsítve: Év közepén vásároltam egy üzlethelyiséget 2,45 millióért. Most kaptam meg az illetékről az értesítést. 9% 98 ezer Ft. Közben örököltem a testvérem után 3 millió Ft értékben egy házrészt. Ezután 9% lesz az illeték. Kérdésem, hogy ha sikerülne eladni 1 éven belül ezt a házrészt, akkor kérhetem-e, hogy csak a kettő különbözete után fizessem meg az illetéket?
2019. szept. 28. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valamit félreérthettél. Az államnak kell a bevétel.
2019. szept. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tudom, de az illeték az 4%, nem 9
2019. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt tudom, hogy kell a bevétel, de ha esetleg van rá lehetőség, akkor azért szeretnék élni vele. Ezért kérdeztem. Mert ha lakás helyett lakást veszek, akkor a különbözet után kell. Jelen esetben lakás helyett üzlezhelyiséget....,..ez az amit nem tudok. 2/2!!! A vagyonszerzési illeték vásárlásnál valóban 4% , de öröklés esetén testvérnek 9 % (testvériesen 😀)
2019. szept. 29. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!