Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Be kell jelenteni az ingatlanv...

Be kell jelenteni az ingatlanvásárlást az adóhivatalhoz (vagyonszerzési illeték miatt)?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket itt:

[link]

Azt írja, "Ha valaki ingatlant vásárol, akkor az adás-vételt követően 30 napon belül köteles a vagyonszerzés tényét bejelenteni az ingatlanügyi hatósághoz (vagyis adóhivatalhoz), mindezt pedig az adásvételi szerződés benyújtásával lehet igazolni."

Ezt követően bejegyzik a tulajdonjogot és értesítik az adóhatóságot, akik kiszabják az illetéket. Ekkor lehet élni a kedvezmény igénylésével a megfelelő nyomtatvány mellékelésével.


Tehát nem kapok automatikusan csekket, ha nem jelentem be a vásárlást az ingatlanügyi hatósághoz? Vagy ezt az ügyvéd csinálja?

Az adásvétel akkor lesz érvényes amikor a teljes vételár megérkezik az eladóhoz?

A bejelentést csak személyesen lehet megtenni, vagy online is?


Fontos lenne, ha valaki mostanában végigcsinálta, légyszi írja le hogy zajlik!



2019. okt. 23. 00:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#10 vagyok, bocsi tegnap a párom profiljáról lett kiírva a kérdés, de én vagyok a kérdező 😁
2019. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk online érkezett az ügyfélkapura, arra figyeltek hogy vegyük át. Egyébként tartózkodásira küldték.
2019. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 HirösOtthonIngatlan válasza:
Ezt minden esetben ügyvéd intézi, az adásvételi szerződés megkötése után.
2020. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!