Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Így lehet vásárolni ingatlant,...

Így lehet vásárolni ingatlant, ha az eladó belemegy?

Figyelt kérdés

Teszem azt a vételárnak a 65%-át kp-ban kifizetjük, a többire vonatkozóan pedig ügyvéd vagy közjegyző (pont ezért kérdem, nem tudom) által hitelesített és a tullapra bejegyzett magánszemély - magánszemély kölcsönt igényelnénk tőle.


Tulajdonképpen a fennmaradó részt részletre vennénk meg közvetlen az eladótól, de szeretném ha nem lenne tulajdonjog fenntartás a feltétele.


Ha jól tudom létezik ilyen.


Tudom, banki hitelt kellene igényelni, de hiába dolgozunk mindketten, páromnak mindig (de legalább fixen) megújított határozott idejű szerződése van, az én fizum meg önmagában kevés a felvételhez a bank szerint.


2019. nov. 6. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, jelzálogként tűnik majd fel az, aki kölcsönt ad nektek. A tulajnak nem gond, ha nem a bank fizet, az a gond, ha nem kapja meg a pénzét. Ha jól sejtem így kp-ban kapja a,teljes vételárat.
2019. nov. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Elvileg lehetséges és nagyon sokan keresnek így ingatlant.

Viszont szerintem ne éld bele magad, nagyjából 0 esélyt látok, hogy ebbe belemenjen az eladó.

Akkor már mindegy, ha kiadja a lakást és ugyanúgy van belőle havi bevétele, csak pluszban a sajátja marad.

Ráadásul romlik is folyamatosan a pénz értéke. Ha teszem azt havi 100 ezrével fizetnènek, akkor lehet az 5 év múlva annyit fog érni, mint most 70 ezer.

Meg általában az embereknek egy összegre van szükségük a pénzre eladasnal. Neki nem éri meg így, csak nektek.

A helyetekben gyujtenek tovább és várnám, hogy lemenjenek az ingatlanarak.

Az sincs kizarva, hogy válság jön meg bebuknak a csokosok, babavárósok.

Egy ház árának a 65%-a nem kevés, tényleg lehetséges, hogy hamarosan elég legyen ez 100%-ra is. Persze romlik a pénz értéke is, de attól még lehetnek alacsonyabb árak pár év múlva.

2019. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Létezik ingatlannál részletvásárlás (én is adtam így el), de csak tulajdonjog fenntartással.

Olyan őrültet nem fogsz találni, aki alig több mint a fele kifizetése után átruházza a tulajdonjogot.

De neked ezzel ne legyen gondod, a szabályos - nekünk ügyvéd által kötött - szerződés megkötése után, a földhivatal széljegyzetként feltünteti a tulajdonlapon a jogi státuszotokat, így sem eladni, sem ráterheltetni nem tud az eladó a továbbiakban.

2019. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

3-as vagyok

Azért azt is vedd figyelembe, hogy kompromisszumos megoldásba (részletfizetés) csak olyan ingatlan tulajdonosa megy bele, ahol az ingatlanért nem kapkodnak.

Ha az ingatlan jó és a hely sem kisebbségis, tehát bármikor beeshet egy készpénzes vevő, akkor kicsi az esélye, hogy belemegy a részletesdibe.

2019. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tiltja törvény! Kérdés, hogy van ilyen feltételeket elfogadó eladó?
2019. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

"Tulajdonképpen a fennmaradó részt részletre vennénk meg közvetlen az eladótól, de szeretném ha nem lenne tulajdonjog fenntartás a feltétele."


Ezt így elő se vezesd neki, mert rögtön bizalmatlan lesz!

Ismer téged? Rokona, jó barátja vagy?

De még ezekben az esetekben is történhetnek előre nem látható dolgok.

2019. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Oké, jó a tulajdonjog fenntartás is, jogilag úgy látom az létezik csak, viszont én mást olvastam... pont hogy ráterhelhet a házra, ezért nem túl jó ötlet, mert nem védi a vevőt semmi. Ill. ha pl. felújítani akar, akkor ki és hogy dönt? Mivel még nem tulajdonom?


Nem tudom valóban, hogy belemenne-e egy eladó ilyenbe, viszont még úgy is jól járna szerintem. Nem túlzottan kapkodnak itt a nagyobb házak után.


Na de akkor, tulajdonképpen mi védi a vevőt, és beköltözhet-e, formálhatja-e az ingatlant?

2019. nov. 6. 14:17
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

3-as vagyok.

Pontosan ezekhez a felvetett kérdéseidhez kell ügyvéd.

Nekünk tökéletes szerződést csinált, ami a vevőt és az eladót is védte.

Felújítás?

A teljes vételár kiegyenlítéséig az eladóval megbeszélve és az érték leegyeztetve.

Nehogy azt hidd, hogy rizikós, mert nem!

Ha meghiúsul valamiért az üzlet, akkor a 65%-od visszajár, + az ingatlanba befektetett értéknövelő beruházásod ára is.

Ellenben ha szétdöntöd a házat és úgy hagyod, akkor a 65%-ból levonásra kerül a helyrehozatal ára.

Nem tudom az ország melyik részén éltek, mert ajánlanám az én ügyvédemet, teljesen profi. (Pest megye, pesti rész)

2019. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

... és még annyit:

NEM TERHELTETHET a házra semmit a volt tulaj, mert a földhivatal a széljegyzet alapján nem vezeti rá a követelést. De ezt is megkérdezheted az ügyvédedtől, ha nekem nem hiszel!


Még valami eszembe jutott:

Ha nyugodtabb leszel tőle, akkor kérj a ház 65%-ra tulajdonjogot, mert azt már kifizetted és a 35%-ra meg részletfizetést.

2019. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 tudom hogy nem kérhetek itt ingyen jogi tanácsot, de még annyit kérdeznék, ez utóbbi válaszod szerint, a tulajdonjog fenntartás + (eszembe se jutott, de tényleg...) az arányos tulajdoni hányad párhuzamosan működhet? Akkor tényleg nyugodtabb lennék :)
2019. nov. 6. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!