Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol tudok elindulni? Kihez...

Hol tudok elindulni? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Van a közelben egy tanyahely, rajta egy félig kész, bár már romos épület. Ezt a helyet szeretnénk megvenni párommal. Földrajzi számot nehezen megtaláltuk, földhivatalból sikerült is kikérjük a papírját. A gond az, hogy az otp keze alatt van, mert a tulaj nem fizette a felvett hitelt és elvették tőle. Viszont az ember jelenlegi lakcíme még mindig ez, viszont soha az életben nem láttunk erre senkit. Otp nem ad ki semmilyen információt. Bár tudjuk a tulaj nevét, anyja nevét, születési dátumát, nem tudunk előrébb jutni.

Polgármesteri hivatalban lehet valakihez fordulni? Vagy milyen más helyet ajánlanátok, ahol tudnak segíteni?



2020. jan. 9. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Vidéken mindenki mindenkinek a sógora, komája, barátja, volt iskolatársa. Én bemennék a helyi kocsmákba és ott faggatódznék, hogy a tulajnak van e rokona a faluban és utána annál kérdeznék rá, hogy merre található.

Mondjuk a polgármesteriben is kérdezősködhetsz, ott is szoktak tudni elérhetőséget, ha egyébért nem, akkor az adók, vagy büntetések (pl. parlagfű) miatt.

2020. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha az OTP tulajdonába került, akkor irreleváns, hogy ki volt az előző tulaj,nem?
2020. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#2

Neked van igazad!

2020. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a 2-es rátapintott a lényegre, én átsiklottam felette. Az OTP-vel, mint tulajdonossal kell alkudoznod!

(1-es voltam)

2020. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
A kérdés alapján CSAK az OTP-töl lehet megvenni, ezért mindegy, kié papíron!
2020. jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az OTP a tulaj most, minek keresgélnéd az előző tulajt?...
2020. jan. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
OTP a tulajdonos, miért keresed az előző tulaját?
2020. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
irásban vedd fel a kapcsolatot az otpvel, hogy meg vennéd a tartozást, ekkor küldenek egy titoktartési nyilatkozatot,ami ha beérkezett hozzájuk már telefonon is készségesek lesznek
2020. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem ártana tudnod, mekkora tartozás van rajta, mielőtt leárverezel valamit, amire utána inged-gatyád rámegy!

Romantikán kívül miert kepvisel ez számodra, illetve önmagában az ingatlan nagy értéket?

Lehet azon 100 millió tartozás is.

2020. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is meg kell keresni az előző tulajt, még akkor is, ha az OTP-é már ez a telek. Meg kell tudni azt, hogy mekkora kölcsönt vett föl, hogy amikor az OTP-nek teszel ajánlatot, akkor helyzetelőnyből indulj. Mert bár igaza van az előttem szólónak, lehet rajta nagyobb a tartozás, mint amekkora a telek reális eladási ára, (mint amennyit ér), de az csak egy elvi dolog és téged mint vásárlót ez nem érint, nem a te ügyed! Az OTP ügye sem már, mert egyrészt nyilvánvalóan ebből a kiadott kölcsönből már valamennyit visszakapott, kicsi az esély arra, hogy az első pillanattól nem lett fizetve a tartozás törlesztőrészlete. Másrészt az OTP ezzel a telekkel fedezte a kiadott kölcsönt, Ő gyakorlatban annyi mínusszal zárta ezt a dolgot, amekkora kölcsönt kiadott (feltételezhetőleg annyival sem, mivel valamennyi törlesztőt az előző tulajtól kapott)! Azaz ha ezt viszontlátja, kap egy ajánlatot, hogy itt és most ezt visszakapod, akkor azon erősen el fog gondolkodni! Hogy egy bank (egyébként kuruzslók módszerével) kamatot ír föl nem fizetés esetén, az egy elvi dolog, ami nem a te ügyed, azzal neked nem kell foglalkoznod, mert nem te tartozol és te egy földet veszel az OTP-től, és az csak egy tulajdonos, ugyanúgy kell kezelni, mintha magánszemélytől vásárolnál, nem egy tartozást vásárolsz meg!
2020. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!