Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Telek kimérésének mi a hivatal...

Telek kimérésének mi a hivatalos menete?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy amennyiben kiméretek egy telket, abban az esetben a szomszédot kell-e erről előzetesen értesíteni, neki ott kell-e lenni a kiméréskor, továbbá nekem kell-e értesíteni vagy ezt a földmérő teszi meg? Két esetben is érdekelne 1. nincs kerítés a két telek között, 2. van kerítés a két telek között. Egyáltalán számít-e, hogy van vagy nincs... Kötelező-e írásban kiküldeni az értesítést? Szóval általánosan az érdekelne, hogy zajlik ez az egész. Illetve van-e ennek nem hivatalos formája (a gyakorlatban!!!), azaz kimérheti-e egy egyébként akár földmérő "feketén", hogy erről nem ad semmilyen dokumentációt? Szóval ilyen eset egyáltalán létezik-e?

#földmérés #telek kimérése
2020. febr. 29. 18:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz "hivatalos" alatt.
2020. márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%
Azért kell szólni a szomszédoknak,ha nem is hivatalosan,hogy személyesen értesüljenek hol van a megye.Ezzel birósági tárgyalásokat is megelőzhetünk .
2020. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%
Ha földhivatalon keresztül kérsz hivatalos kimérést, akkor Kiértesítik az érintett telek tulajdonosokat és jegyzőkönyvet vesznek fel a munkáról.
2020. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

"Bármilyen geodéta vagy földmérő társaság kimehet és pár perc alatt leüti azt a pár karót."

Aztán azt mondd meg, hogy milyen jogon mennek be másnak a magántulajdonába (kerítéstől függetlenül)?

Szóval van hivatalos menete, kiértesítik az érintetteket.

Az eljárás indulhat hivatalból (jogi határ rendezése) vagy tulajdonosi is megindíthatja.

Szóval a hivatalos az nem csak annyi, hogy "bármilyen geodéta kimegy pár percre", az a másik telkén (a levert karóval bizonyítva) maximum birtokháborítás.

2020. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez tűnik logikusnak. Gyak. hogy Ő átlépett az én területemre azáltal, hogy másképp le sem tudta volna verni a karót, az birtokháborításnak minősül.

Akkor erre is választ kaptam, ezek szerint létezik ilyen. (Gyanítottam egyébként, nem véletlen a kérdés.) Mindjárt lett volna erre egy következő kérdésem, de ennyire nem akartam előre szaladni, hogy ez miért létezik egyáltalán? Na kérdés nélkül megkaptam rá egyből a választ a válaszolóktól is. Mert ezek szerint igény az van rá! Fizetni a semmiért, a hülyeségért... Ennek nincs semmi értelme! Én is leverhetek karókat, akár ezeket karókat áttehetem oda, ahol meg szerintem van a határ, tök ingyen, nem kell érte fizetni valakinek. Az ott, az én "kitűzésem" annyit ér, mint amennyit az övé, amiért fizetett! Semmivel sem többet, ha erről nem készült dokumentáció, mert ha készült volna, akkor az hivatalosan történik és én erről előzetesen értesítve vagyok!

Egyébként aki itt erős túlzásokkal próbálta cáfolni az előttem szóló állítását és azzal nevetségessé tenni Őt, tessen ezt átolvasni:

[link]

Utolsó előtti bekezdés!

2020. márc. 1. 15:08
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg, ha engem ezzel felkeres, hogy szeretné kiméretni a földet, bár Ő akarja ezt megtenni én fizettem volna az összes, engem is érintő pont kitűzését, mert engem is érdekel hol a határ, másrészt az én terveim között is szerepel, hogy bekerítem az alsó telket, azaz bár ez a kerítés az Övé lenne, annak költségébe is beszálltam volna, mert legyen korrekt, normális, tartós, nem csak egy vadháló, ami sz-rt ér, ha azt mondja építsük magunk, akkor meg segítettem volna építeni is a költségek felezésén felül is. Szóval az agyatlan bunkóság az határtalan.
2020. márc. 1. 15:14
 17/23 anonim ***** válasza:
60%
Hát nem szívesen lennék a szomszédod.
2020. márc. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Ja, miért, kinek lennél szívesebben a szomszédja? Aki egyedül hagy egy 50 méteres kerítés építésével, mert hogy az a te oldalad, vagy az, aki beszáll annak költségébe, mert tudja, hogy nem két forint? Nem gondolnám, hogy annyira veszedelmes szomszéd volnék. Én vártam volna korrektséget, amit nem kaptam meg. Szóval mikor én megvettem ezt a telket, az volt az első, hogy az utcában mindenkinek bemutatkoztam, megadtam a telefonszámomat, mondtam, hogyha bármi van, keressenek. Két közvetlen szomszédnak meg vittem 1-1 üveg pálinkát, mert mégis csak illik valamit vinni bemutatkozáskor. Ijesztő és kellemetlen alak volnék pusztán azért, mert annyit várok csak el mástól, mint amennyit magamtól is elvárok? Pontosabban annyit nem, csak annak a töredékét, szóval nem a pálinkát várom... :D Az van, csak annyit, hogy felhív előtte és feltudott volna, mert mindenki ismer a környéken, meg sem kérdezett senkit sem arról, hogy: "és ez meg kié?"

Az, hogy szigorúan véve ez birtokháborításnak minősül az még nem jelenti azt, hogy én ezt az orra alá fogom dörgölni, vagy feljelentem, fenyegetem majd ezzel...

Relatíve nagy telekről van szó, szóval nem arról, hogy kertes házas övezetben a talpalatnyi 4-500m2-en megy a vita egy 30-60 centis sávon, ami egyébként még hibahatáron belül van, tudom, hogy ez az alapsztori általában az ilyen esetekben... azon esetekben én is vélek fölfedezni némi rosszindulatosságot! 50 méteren 8 métert akar lecsippenteni, ez azt jelenti, hogy 400m2-ről van szó. Ez nem kevés! Akinek több ha-ja van, annak lehet, hogy az, nekem nem kevés! A két alsó szomszéd így is lecsípett már 300m2-t, a fölső kb. 100m2-t. Az egyiken szőlő van, nyilván nem fogok vele ezen vitatkozni, mert nem fogok szemétkedni vele, a másikon meg gyak. egy általuk kiásott partoldal van, azaz kvázi használhatatlan, de a természetes terep nem ilyen volt, abban az esetben az használható lett volna, no de ezen sincs már mit vitázni, így van, ez van, no de ennél többet nem engedek, azt hiszem ez abszolút érthető...

Kinek lennél szívesen a szomszédja, aki lenyeli, hogy még további 400m2-t akar valaki eltulajdonítani úgy, hogy be sem mutatkozik neked, fel sem keres ezzel, a módszere teljesen törvénytelen? Elhiszem, hogy az egy jobb szomszéd, de ebben az esetben meg te vagy a balek!

2020. márc. 2. 07:31
 19/23 anonim ***** válasza:

Már régóta nincs olyan, hogy kötelező az én oldalamon/te oldaladon kerítést építeni. Az épít kerítést, akinek szüksége van rá, vagy akit a törvény egyéb okból kötelez.

A kitűzési szabályokat (értesítés, birtok háborítás) pedig a földmérőnek kell tudnia és érvényesítenie.

Gyakorlatban pedig nem teszi meg (kertszomszédunk kb 2 hete mérette ki a területét, mi is csak a karókból tudtuk meg a kiméretést)

Ha a kimérettető érvényesíteni akarja a kimérés által nyert 8 méterét, akkor hivatalos kimérés alapján (számla, kimérési dokumentációk) kell bizonyítania, hogy az az övé.

Az viszont lényegtelen ebben az esetben, hogy a többi szomszédod lecsípett-e a területedből, vagy sem.

2020. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
40%

Én a helyedben mostmár saját magam miatt indítanám el a hivatalos kimérési eljárást. Az eddigi infókból az nekem nem jött át, hogy minden szomszéd minden irányból próbál lecsípni, lassan a tiéd elfogy. Simán lehet, hogy nem is volt kimérés, csak kiment a szomszéd, leszúrt két karót, mondván, hogy kimérette és az övé. :) "Te meg lúzerkám majd benyeled", ahogy a többi szomszéd lecsípését is benyelted. Azért megjegyezném, hogy normál mérnök nem megy kerítésen belülre mérni, csak a tulajdonos hozzájárulásával. Ahol nincs kerítés, az picit más tészta, mert lehet a területen hirtelen nem foglalkozik azzal, hogy 1 méterrel errébb, vagy kettővel arrébb lép.

Mivel mindenki téged nézett ki, ezért lehet megéri azt a 40-60 ezer forintot, amiért teljesen hivatalosan, a szomszédokat kiértesítve megtörténik a kimérés, erről dokumentáció készül és pont. Nincs többé vita.

Egyébként kerítés ügyben érdemes a hész-t tanulmányozni. Érdekes infókat lehet megtudni belőle. Üzenem ezt annak, aki szerint a kerítésépítés dolga azé, aki hiányolja a kerítést. :)

2020. márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!