Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Te mit vennél, panel lakást,...

Te mit vennél, panel lakást, vagy vályogházat?

Figyelt kérdés

Ez a 2 lehetőségünk van, vagy egy 50 m2 panel, vagy egy közepes állapotú 90 m2 vályog, amin kell újítani.

Az újítás nem vészes, bár a vályog tartogathat meglepetéseket. Kb. 10 évre tervezünk, a vályog fele húzunk, de az a félelmem, hogy azt nem fogjuk tudni konnyen eladni. De a panel sem tul nepszeru... Ti mit gondoltok?


2020. márc. 2. 13:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
Ez egyéni megítélés. Én, panelban akkor sem laknák, ha ingyen adnák. Vályogban laktam 3-ban. Nekem mindenképp a kertes vályog, ha le van szigetelve. Felázott az nem.
2020. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
41%
Panel
2020. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

Panelben semmiképpen, mert az nem embernek való.

Kertes vályogházban laktam. Ha rendben van, akkor élhetőbb.

2020. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

Az ország melyik részén nem népszerű egy panel?

Nem tudom, hogy hol van az a panel, de ahol én lakom, ott egy 50 nm-es panel árából építenék az agglomerációban egy új házat. Sajnos az enyém csak 33 nm, így sakkozni kell

2020. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Hol vannak ezek? Milyen a vájog? Én ha fizetnének se mennék panelba. Más meg fordítva. Vájogba nem menne. Ha vizes a vájog inkább magam vízszigetelném körbe méterről méterre mint hogy panelba menjek. Más meg imádja a panelt sose költözne kertesbe. Így ezt csak neked kell eldöntened.
2020. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nedves a vályog, de 2 szaki is azt mondta, hogy csak annyira, amennyire az atlag valyog, (amihez még nem nyultak) szokott lenni.

Panelban meg sosem laktam, a valyoghoz huz a szivem, csak felek, hogy nem fogok ra vevot talalni. (Most 70 eves)

2020. márc. 2. 19:19
 7/25 anonim ***** válasza:
Lakni akarsz benne, vagy kereskedni vele.
2020. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Nem mennék panelbe, mert nem nekem való életforma egy zajos, büdös kaszárnya.

Téglaházban lakom, de a nyaralónk vályogból volt (15 évig birtokoltuk) ráadásul olyan helyen, ahol magas volt a talajvíz. Ennek ellenére csontszáraz volt, mert 60 cm-es kőalapon állt. Csodálatos ház volt, imádtuk.

Egyébként nem csak a hosszú parasztházak készültek vályogból, a 60-as, 70-es évek elején készült kádárkockák 70%-a is vályog.

Ha nem vizes a vályog, akkor egy napon nem lehet említeni - nekünk - egy panellel.

2020. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

#6

Én vályogpárti vagyok, de sehol nem előírás, hogy egy vályognak vizesnek kell lennie. Ahogy írtam is, a miénk sem volt egy hangyányit sem vizes.

Olyat keress, aminek van valamilyen alapja, nem közvetlenül a földön áll. A vizes vályogot hanyagold!

2020. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 mindentudó99 ***** válasza:
Vagy szigeteltesd le normálisan az alját. Akkor eladni is könnyebb ha sor kerülne rá.
2020. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!