Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha ajánlattétel céljából...

Ha ajánlattétel céljából megbeszélt időpontra pénz nélkül vagy kisebb összeggel érkezem, mint kellene, attól még továbbítják az ajánlatot?

Figyelt kérdés
Nem szemtelenség ből, de 3%ot kérnének el, és egyet már bebuktunk, nem szeretnénk még egyszer, és félünk így kiadni pénzt a kezükből
2020. ápr. 15. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Nem teljesen ertem milyen 3%-rol van szo. Az ingatlanos az adasvetel utan kapja meg a jutalekat, de az eladotol, nem a vevotol. Foglalonak meg nem 3, hanem 10%-ot szoktak adni, de azt nehez 'bebukni', ha normalis szerzodes van. Eloleget meg csakis akkor adunk, ha van kobe vesett (ertsd: kozjegyzo altal hitelesitett) szerzodes.
2020. ápr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez ilyen átverős "becsődölt hiteles" lakás? Ha igen, akkor sehogy se tegyél rá ajánlatot. Szerinted ha valóban jó buli lenne, akkor nem a hirdető cégek volnának azok, akik megveszik ezeket? Csak az "előleget" akarják lenyúlni.
2020. ápr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző két válasz jó. Viszont, ha megbeszéltétek, hogy mennyi foglalót/előleget viszel és te önhatalmúlag kevesebbet viszel én elhajtanálak. Akkor te válsz olyan komolytalanná, mint az első két válasz szerinti eladók
2020. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
egyes ügynökök kérnek az ajánlat megtámogatásaképpen egy kisebb összeget. Elég zavaros konstrukció, nem világos, hogy ez mikor jár vissza. Én ilyet soha nem fizetek. Az ajánlatot meg írásban célszerű adni, ha nem viszel pénzt, akkor oda se kell menni, leírod, és mailben elküldöd. Az ügynök lehet, hogy mond olyat, hogy akkor nem továbbítja, de miért ne tenné? E miatt ő sem akar elesni egy üzlettől.
2020. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!