Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás esetén mennyi...

Lakásvásárlás esetén mennyi idő alatt kell a földhivatalnak bejegyeznie a tulajdonjogot? Mi történik, ha a határidőkből kicsúszik a földhivatal?

Figyelt kérdés
kb 45 nap telt el a beadás óta, de a takarnet szerint még csak a széljegyzet van. Köszönöm szépen.

2020. máj. 3. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
30 nap,de hónapokat is csúszhatnak.Sok a meló,beteg lehet az ügyintéző,neki is lehet kis gyereke stb.Senki sem fogja elő venni őket,az idő be nem tartásáért .
2020. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapból van az fél év is. Én júniusban vettem, dec 10.-én kaptam postán akkor se jól,mert a régi tulajok nem voltak letörölve meg a bank se volt bejegyezve. Javítottak idén januárban kaptam.
2020. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem fél év múlva jegyezték be és akkor is rosszul. Persze mikor bementem ők voltak felháborodva hogy biztos rossza szerződés, de mégis jó akkor kijavítják. Milyen rendesek...
2020. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"kb 45 nap telt el a beadás óta,"


60 nap alatt kell. Ákr tv-ben van benne.


Bejegyzési engedély benne van a szerződésben?

2020. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bejegyzési engedélyt tértivevénnyel küldte az ügyvéd, gondolom, akkor ahhoz kell mérni a 60 napot. Ha letelik, és semmi, akkor gondolom várakozhatok, mert telefont nem veszik fel.
2020. máj. 6. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!