Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten a legérdemesebb...

Budapesten a legérdemesebb ingatlant venni befektetési célból? Esetleg szeged, debrecen, miskolc stb?

Figyelt kérdés
2020. máj. 11. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Befektetés céljából most semmilyen ingatlant nem érdemes venni, főleg ebben az országban tényleg sehol. Ahol pár év múlva a fél ország közmunkás lesz, 54 ezerért, az árak meg az egekben. Pár év múlva lemegy a töredékére az összes ingatlan értéke, legnagyobbat talán Budapesten és Debrecenben fognak esni (utóbbiban a BMW kiugrása miatt).

A lényeg az, hogy vagy külföldi, mondjuk osztrák ingatlanba fektess (annak mindig lesz értéke) vagy inkább másba, ne ingatlanba.

Szerintem legalábbis. De te tudod mit csinálsz a pénzeddel.

2020. máj. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Fel ország közmunkás 😂😂😂 nagy szakértő lehetsz egyes.
2020. máj. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyiért. A Rózsadombon egy újépítésű lakást szerintem még ebben a helyzetben is bármikor ki tudsz adni. A belvárosban az egyetemek közelében én most vennék lakást ha lenne rá pénzem.


A várost úgy döntsd el, hogy melyik a hozzád legközelebbi, vagy ahol dolgozol.

2020. máj. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most a legtöbb hírportál szerint tényleg esnek és esni is fognak, ki tudja meddig, az árak. De ha venni akarsz, ott vegyél, ahová nem macerás elrohangálnod, ha bármi probléma, tennivaló van vagy pláne, ha kiadnád (hacsak nem céget akarsz megbízni). Az értékállók meg persze azok a lakások, amiket könnyű kiadni vagy eladni, tehát az 1-2 fős méretű, jó állapotú, karbantartott házban, jó környéken (közlekedés, egyetemek, bevásárlás...stb.) lévő belvárosi magasabb emeleti liftesek (napfény, kilátás, terasz plusz pontok).
2020. máj. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bárhol érdemes, amit tudni kell, hogy az ingatlan nem csereeszköz, mint pl. az arany, hogy beteszed egy fiókba és elvan, hanem vagyon: gondozni kell, járni kell oda (vagy miatta ügyintézni) akár havonta többször is akkor is, ha nem lakod.

Tehát annak eldöntésében, hogy hol érdemes NEKED venned, nagyrészt számít, milyen célra kell, hol tudod könnyen és gyorsan elérni, hol van olyan rokonod, szakid (főbérlő, stb.), akit meg tudsz bírni a gondozásával.

2020. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha már nagyvárosokban gondolkozol, szinte mindegy hol veszed. A ami sokat számít, hogy az adott városban hol helyezkedik el az ingatlan. Ha pedig kiadod nem mindegy alkalmi, vagy hosszútávú.

Azt, hogyan fognak alakulni az ingatlanárak, sajnos egy egyszerű elemző soha nem fogja kimatekozni a statisztikák alapján. Viszont ezek hozzáférhetnek bizonyos ingatlanirodák adataihoz és valósabb képet látnak az irányár és kialkudott ár viszonyáról. Ha valaki előrelátó lenne akkor valószínűleg nagyon meggazdagodott volna az árutőzsdéből.

Jelenleg van visszaesés a Győr környéki ingatlanpiacon, de ezt sem lehet általánosítani. Sokan ragaszkodnak a meghatározott áraikhoz. És akinek nem sürgős eladni az ki fog várni. Az igazi kérdés inkább az meddig vár mielőtt beadja a derekát. Ez pedig a gazdasági válság hosszától múlik, amit okos emberek csak tippelgetnek. Senki nem tudja megmondani, ha lecseng a vírus lesz-e újabb hullám, és ha igen milyen volumenű.

2020. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg (Magyarországi) nagyvárosokban sem mindegy, hogy hol veszed. Ha kiadásban gondolkozol egyetemistáknak, akkor sokkal inkább célszerű Budapesten, mint olyan vidéki nagyvárosban ahol csak 1 egyetem van.

Mert ha az megszűnik, akkor lesz egy nehezen kiadható lakásod egy volt egyetemi városban, míg ha Budapesten szűnik meg egy egyetem, akkor még mindig marad pár másik egyetem a közelben.



Munkalehetőséget sem lehet tudni, azzal is ugyanez a helyzet. Ha elmegy egy nagy munkáltató egy nagyvárosból az teljesen átrendezi az adott város albérleti piacát (gondolj bele ha Győrben vagy Kecskeméten bezárna..), míg ha Budapestről távozik akkor még mindig marad a környéken rengeteg álláslehetőség, tehát fizetőképes kereslet az ingatlanokra is.

2020. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Most leginkább semmibe.

Ki kell várni

2020. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Válságról, ingatlanpiaci visszaesésről már évek óta beszélnek, mindig van valamilyen indok, amire ráfogják, hogy mostmár tényleg csökkenni fognak az árak.

Szerintem ezeket a véleményeket inkább a vágy, semmint a valóság tényei formálják.

Majd úgyis kitalálnak megint valamit, hogy még tovább pumpálják mesterségesen a piacot. Normális, magyar emberek jövedelméhez igazított lakásárak pedig az életben nem lesznek soha.

Félre ne értsetek, én lennék a legboldogabb ember, ha ismét lehetne vidéki városban 7 millióért lakást venni, ahogy korábban - csak hát reálisan nézve esélytelennek tartom.


Ha ingatlant akarsz venni, én mindenképpen Budapestet mondanám. Vagy valamelyik nyugati várost. Itt a keleti régióban folyamatos a hanyatlás. Emlékszünk a Csenyéte faluban történt eseményekre? Na ugyan olyan no-go zóna lesz lassan szinte minden keleti település. Debrecen, Miskolc... 10-15 év és felfalják a cigányok.

2020. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Befektetési célból akkor érdemes vásárolni, amikor a befektetés tárgya olcsó. Most viszont magasak az árak. Várni kell a vásárlással.


Befektetési ingatlan szempontjából az irodának alkalmas ingatlanok, tárolóhelyiségek, garázsok, parkolóhelyek vásárlása éri meg a legjobban, mert ezekre keveset, vagy semmit nem kell költeni. Iroda esetén a karbantartási költségeket állni szokta a kibérlő cég és még sokat is fizet (le tudja vonni az adójából), garázs és parkolóhely esetén semmi karbantartanivaló nincs és csak a bevétel jön. A lakás célú ingatlannal sok a probléma.

2020. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!