Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A koronavírus után olcsóbbak...

A koronavírus után olcsóbbak lesznek az ingatlan árak?

Figyelt kérdés

Az emberek olcsóbban adják a házakat vagy drágábban?

Ti mit csináltok?

Mit gondoltok?



2020. máj. 15. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Igen már most is nagy csökkenés figyelhető meg bennük. Érdemes ilyenkor vásárolni
2020. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Vitatkoznék a nagy csökkenéssel,a valóban értékes ingatlanok ára nem csökkent(jó környék,kis fenntartási költség,belváros), ellenben a túlértékelt panelok és családi házak ára valóban megindult lefelé
2020. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem, durván hangzik, de ahhoz nem haltak meg elegen. 5-6 hónap, és helyre áll a rend, és vele a magas árak. Tudod, enni, lakni, halni, és dugni mindig kell, erre lesz kereslet mindig.
2020. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Az alacsonyabb értékű lakások (10-30 milliós panelok, régi téglaházak stb) árai csökkenni fognak (érzésem szerint 10-20%-kal). A közepes értékű lakások (30-60 millió) ára is csökkennek majd 5-10%-kal. A drágább lakások árai szerintem nem csökkennek.
2020. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem a virus miatt csokkennek a lakas arak, hanem mert mar egy eve a befektetoknek is draga, kiveve az airbnb de az ugye lehalt egy idore. A bankok nem fognak mar olyan konnyen hitelt adni mivel ki tudja ki veszti el a munkajat (a piac mint egy domino tud bedolni, hiaba csak turizmus vendeg latas allt foldbe ez tovabb gyurizik majd)

es hitel nelkul az emberek nem tudnak ingatlant venni, mivel az alberlet arak joval nagyobbat csokkentek ezert nem is eri meg majd csomo embernek ingatlant venni. Persze ennel sokkal melyebb es komlexebb a piac mukodese, de aki kicsit is bele lat nem veletlenul var gazdasagi valsagot. Az en vagyonom likviditasa a top 10szazalekban van itthon es nekem se eri meg ingatlant vasarolni, lenyegeben csak a hitelek a csok es az airbnb futotte a piacot amibol ketto kilove.


Igazabol a lenyeges ar valtozast a jegybanki alapkamat valtozasa fogja meghatarozni, sokan negativ alapkamatot vizionalnak, ez betehet az arak esesnek, de en nem hinnem h meglepne Matolcsy, mert mar igy is ugy esik a forint erteke h mar az atlag ember is eszre veszi h szegenyedik, azt meg nem szeretnek...

2020. máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
4: Új/újszerű házaknál már láttam 10-20 milliós árcsökkentéseket. De lakások esetében is elkezdődtek az akciózások (kp. esetén kedvezmény stb.), az viszont igaz lehet, hogy a nagyon jó helyen lévő ingatlanoknál kisebb mértékű csökkenésre lehet számítani.
2020. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem szeptember, októberben lesz a tetőzés az ingatlanár csökkenésnél. Aztán lassan visszakúszik a tavalyi árakra.
2020. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
51%
Nem fognak csökkenni, továbbra is ki fogják kérni a szemedet egy lakásért tök pofátlanul. Ez nem válság. Válság az volt, ami a 2000-es években volt.
2020. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi most állunk családi ház vásárlása előtt. Mi pont a koronavírus kezdete előtt kezdtünk el házakat nézegetni, és igazából nem láttam még csökkenést az elmúlt időben árak szempontjából. Most az, hogy a jövőben mi lesz, azt kitudja. De szerintem nem várható akkora árváltozás.
2020. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8: Ezek szerint a KSH is téved:


[link]

2020. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!