Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi manapság az ügyvédi...

Mennyi manapság az ügyvédi díj? Nektek mennyi volt?

Figyelt kérdés

2020. máj. 18. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

150k.


Lakás 23 millió volt.


Általában fix árasak, akik ilyen 1%ot kérnek 15 millió felett azokat el kell kerülni nagy ívben

2020. máj. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szerintem az olcsó ügyvéd azért olcsó, mert kevés a munkája. Ebből az következi, hogy emiatt kevésbé ért hozzá, mert nem jut neki elég munka. Én 1 %-ot fizettem, de az ügyvéd korrekt volt, körültekintő, mindent elmagyarázott és számlát is adott.

Viszont az ingatlan-közvetítő, az sokkal többet 2,5 %-ot kért, ami szerintem irreális, semmilyen felelősséget nem vállalt, semmilyen tanácsot nem adott, és csak a saját pénzével volt elfoglalva, semmi más nem érdekelte.

2020. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
vételár 1%-a
2020. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
0,5%.
2020. máj. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2, te egy 50 milliós lakás árából 500ezret kifizetnél ügyvédnek?

Te se vagy komplett, ezt bizonyítja hogy ingatlanossal adattad el az ingatlant :D


Felmész a netre, beírom hogy ingatlan , ügyvédi munkadíj, általában kategóriánként van. Pl 5-10 milláig 70k + áfa, 10-25ig 100k + áfa stb.

2020. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2: Pedig az még a létező legolcsóbb a 2,5%, mert a cégek 5%+ÁFÁ-t kérnek minimum, az OC 6%+ÁFÁ-t.

De tényleg nem tesznek hozzá semmi pluszt általában, ha ugyan nem akadályozzák az adásvételt és nem úgy beszélnek veled, mintha ők lennének a tulajok és te az alkalmazottuk (már az első híváskor!!).

Nekem rengeteget fejlődött a seggberúgási képességem, mikor telefonszámmal hirdettünk és napi 50 közvetítő hívott.:)

2020. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlan adásvételre gondolsz? Mert ez csak a címszavakból derül ki, ha nagyon akarom...


Nálam: Alapesetben vételár 1%-a, de legalább 50.000,- Ft. Hiteles, vagy bármilyen okból függőben tartásos, vagy egyéb miatt komplikáltabb 1-5-2%, de legalább 80.000,- Ft. (ÁFA nálam nem játszik, mert alanyi mentes vagyok, az ÁFÁ-s kollégáknál az még rájön.)


50.000.000,- Ft-os ingatlannál nem kérnék el 500.000,- Ft-ot, ilyeneknél általában 250.000,- Ft-ban szoktam maximalizálni az árat (eltérések konkrét szerződésnél lehetnek, mert vannak speciális esetek, van, amikor nekem kell kimennem aláíratni valahova, vagy nagyon sokszereplős a dolog, stb.)


De a 100 millió feletti ingatlanoknál "ugrik" egyet az ár. Nem kérek milliós összegeket (van egyébként, aki igen), de ott nem is állok meg 250.000,- Ft-nál. Nagyon nagy a felelősségem nekem is az ilyennél.


Ezek az én áraim, de a legtöbb ismerős kolléga szintén ilyesmi körül áraz. De persze szórás van minden irányba, és igen, vannak a "20 ezerért bármire rányomom a pecsétem, amit az ingatlanos elém tesz"-ügyvédek, meg az "egymillió alatt az ágyból sem kelek ki"-fajta is.


Szerencsére van választék, ezért mindenki megtalálhatja a neki legmegfelelőbbet.

2020. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Max 0,5%. Ha többet kér hajtod el az annyába. Hidd el, lesz aki elvállalja 0,3%-ért is, hogy behelyettesíti a sablonba az adatokat és kinyomtatja. A tényleges költsége nagyjából 370 Ft (papír, tinta, nyomtató amortizáció, áram).
2020. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Aki ilyet ír, hogy "annyába", attól nem is várok több belátást...


Gondolom, úgy érzed, te is meg tudnád csinálni az ügyvédi munkát, igaz? :D

2020. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

8: Irodabérlet is, ügyvédbojtár fizetése. Ha csak az aktuális rezsit nézzük.

Ne legyél leértékelő és igazságtalan.

2020. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!