Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy ilyen ingatlan után...

Egy ilyen ingatlan után mennyit szakíthat egy ingatlanos?

Figyelt kérdés
[link]

2020. jún. 5. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Ingatlanirodától függ, mennyi a jutalék, de kb.15% szokott lenni jó esetben.
2020. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
15% azért nagyon durva lenne.. Az 5% is a felsőbb kategória.
2020. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Voltam ingatlanirodánál, van olyan eset, amikor 15%.
2020. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, gondolom olyan ingatlannál, ami 10 milla alatti.


Egy ilyennel sztem 2, max 3%


Az is 6-9 Milla! A semmiért jóformán.

2020. jún. 5. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
A semmiért? Ahogy vesszük. Azt mondjuk megnézném, hogy tolnál el egy közel 300millás pecót a piacon. Ne vedd bántásnak...de tényleg.:)
2020. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanirodánként változik, de inkább az ingatlan árától függ a kért százalék. Ez az ingatlan nagyon jó helyen van (Madárhegy), elég nagy is.

Szakembernek és vevőnek nem a belső tér fényképe az iránymutató, hiszen a bútort és egyéb berendezést viszi magával az eladó. Sokkal érdekesebb egy alaprajz és egy fénykép az utcáról nézve.

2020. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 miért ezek az ingatlanosok mivel tolják különbül, felteszik az ingatlan.com-ra ők is ugyan úgy.


Ha megnézed aki hirdeti, kb ez az egyetlen nagyon nagy értékű ház, amit hirdet. A többi lakótelepi lakás, +1-2 drágább belvárosi.



Ti ingatlanosok azt hiszitek, hogy valami speciális képeségekkel rendelkező szakemberek vagytok, pedig csak keselyűk..

Már 10 éve nem volt jóformán létjogosultsága a szakmának, ma meg már pláne nincs.


1-2 esetet kivéve, amikor külföldön lakik a tulaj, vagy nagyon messze az ingatlantól.

2020. jún. 6. 14:51
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem is értem, hogy mi közöd van mások üzletéhez??

Meg fogsz pukkadni az irigységtől!

2020. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon bátortalanul, de leírom: kb. 1%-ot kérhet.
2020. jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

5. vagyok. Nem vagyok ingatlanos.Volt dolgom velük vételnél is, eladásnál is.

Van, amikor tényleg felesleges megbízni eladással ingatlanost. Pl. amikor baromi jó áron akarsz eladni egy jó paraméterekkel rendelkező ingatlant.

Viszont elég sokszor nem ilyen az ingatlan. Van, hogy nem akarod bárkinek eladni, ilyenkor jól jön egy közvetítő, aki megszűri az ajánlattevőt.

Van olyan is, hogy valamilyen paraméter miatt problémás az eladás. Egy ingatlanosnak vannak kapcsolatai, lehet, hogy nem is hirdeti meg a házad, lakásod, hanem hoz rá egyből vevőt.

Az ingatlanosok általában-láttam mondjuk kivételt-, tárgyalóképes emberek. Nem minden eladó és vevő az.

Ha te mondjuk jól tárgyalsz, ráérsz lehetetlen időpontokban vadidegen embereknek mutogatni az ingatlanod, meggyőzően ecsetelni adott esetben az előnyöket, úgy tényleg fölösleges bárkit megbíznod ezzel. De az emberek nagy része ehhez nem ért, vagy csak azt hiszi, hogy ért. Találkoztam olyan tulajjal, aki bemutatta a házat, de irreális árat kért, a negatívumokhoz képest. Szerkezeti és tuljadonjogi problémákat bagatelizált, de ragaszkodott az árhoz, amikor ecseteltem, hogy saccra mennyibe fog kerülni az adott épületrész elbontása, illetve a OKT telek megosztása, nem beszélve az egyik elveszett tulajdonostárs felkutatásáról.

Ez a mellékelt ingatlan pl. akkora értékű, hogy ennek az adásvételét komolyan meg kell szervezni, érteni kell az adásvételhez,ingatlanjoghoz, aki ennyit befektet ingatlanba, az nem szrral gurigázik. Lehet, hogy képes ezt lebonyolítani Dani a könyvelésről, vagy a hónaljig tetovált pultos Feri a romkocsmából, hiszen kibeszéli a krumplit a földből, de ha így lenne, akkor ők vennék fel a négy millát a szerződéskötés után.

2020. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!