Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak ingatlanközvetítőkkel lakás eladással kapcsolatosan? Érdemes ingatlanoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 22:50
A kérdező szavazást indított:
nem megbízható
bevált
15 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Magyarországon nincs olyan, hogy ingatlanos. Ingatlanosnak nevezett porszívóügynökök vannak, akik az anyjuknak is eladnának egy bontandó vályogot 20milláért.
2020. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha veszel, és a kiszemeltet ingatlanos árulja, úgy sajnos vele kell egyeztetned.


Ha eladsz: te nem tudod feltölteni az ingatlan.com-ra a hirdetést? Vagy szeretnél másnak kifizetni ezért millókat? Mert mást nem nagyon fog csinálni, csak ott lábatlankodik majd amikor hozza az "érdeklődőket", akik ugyan úgy elmennének, ha te hirdetnéd a lakást. Ha ott laksz gondolom nem szívesen adsz kulcsot neki, hogy random időpontokban megjelenjen. Ezen kívül mindent neked kell intézni, közművek stb, ügyvédet általában a vevő hoz, vagy az ingatlanirodával szerőzdött ügyvédhez mennek( akik horror áron dolgoznak szintúgy), de ez téged megint nem érint.

1 érv van mellettük, ha nem ott laksz, hanem több órára a lakásodtól, és nincs ismerős akit megbízhatnál az eladással.

2020. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
A nem ingatlanos közvetítéssel kötött szerződések között nagyobb arányú az átverés, mint az ingatlanközvetítésesek között, ahol csak elvétve akad ilyen.
2020. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs átverés ingatlanos nélkül sem, ügyvéd kell minden adásvételhez.. lehetőleg nem egy kókler, hanem ingatlanjogász, aki mindent meg tud nézni a földhivatalban, és ellenőrizni.
2020. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha csak a Mo.-i gyakorlatra gondolunk, igazad lehet. De nemzetközi szinten nagyobb elvárás az ingatlanközvetítés, és olyankor általában jegyzők végzik el a jogi részt, akiknél szinte kizárt az átverés. Az ügyvéddel dolgozók esetében nagyobb az átverés lehetősége egy rosszul (kétértelműen) fogalmazott feltétel miatt, amin esetleg a kataszter is átsiklik. De oprszága válogatja.
2020. jún. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi szinten az ingatlanos az egy hivatás és szakma, amit főiskolán tanulnak, szigorú keretek között. Van norvég ingatlanos ismerősöm, ég és föld. Az, hogy itt marika néni megunta a pénztárat ezért eladja magát ingatlanosnak és igénytelen vakus fotókat feldobál a .com-ra meg furikázza a tragacsával az embereket, na az nem szakma.


Kevesebb az átverés? Egy platina fokozatú ingatlanközvetítő majdnem megkárosított minket legalább 15 millió forinttal, csak annyi volt a szerencsénk, hogy hívtunk saját statikust 100ezerért. Mert a platinum duna house p*csa előadta, hogy ezt már megnézte szakember, és abszolút semmi probléma nincs, csak esztétikai.


Persze, annyira nincs semmi probléma, hogy lakhatatlan állapotú volt a tetőtér, és már egy fürdőkádtól is beszakadt volna a födém.


Ha megbíztunk volna ebben a remek "ingatlanos" nőcskében műkarmokkal, akkor éppen árulhatnánk a vesénket.

2020. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

és mennyi ilyen van, amit a 6os ír...


Ezek bármit eladnának, nem érdekük valóst állítani, mivel úgyse őket perelnétek, hanem az eladót. neki lényegében semmi felelőssége nincs

2020. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Badd válasza:
90%

Az előző hozzászólások tele vannak tévedésekkel. Nem árt tisztázni néhány dolgot.

1. Nem az ingatlanos adja el az ingatlant, hanem a tulajdonos.

2. A vevő dönti el, hogy mit vesz meg.

3. A saját érdeked, hogy pl. statikust hívj, ha kétséges valami. Nehezen tudom elképzelni, hogy a tulaj elmondja egy ingatlanosnak, hogy mindjárt összedől, de mondjuk azt, hogy csak esztétikai hiba.

4. Vevőként vannak olyan ingatlanok, amiket csak így tudsz megnézni, mivel az irodák sokkal hatékonyabban tudnak hirdetni, meg sem találod sokszor azt magánhirdetésben.

5. Eladóként nem kell ingatlanost alkalmaznod, de akkor neked kell hirdetned, foglalkoznod vele, vagy fizetsz ezért, senki nem fog a két szép szemedérd odahordani senkit.

Az már más kérdés, hogy horror a jutalék, amit fizetni kell érte. Persze ebből az ingatlanos alig lát valamit jó magyar szokás szerint.

6. Ügyvéd: a vevő hozza, mivel elsősorban neki érdeke. Irodán keresztül általában ingatlanjogászokkal találkozol, az árukat saját érdekedben össze tudod hasonlítani másokéval. Egy zugügyvéd mindig olcsóbb lesz, de Te döntöd el, hogy ki írja a szerződést.

A lényeg, hogy senkire nem kell áthárítani a felelősséget.

A tulaj dönti el, hogy kinek, mennyiért adja el. A vevő dönti el, hogy mit vesz meg, mennyiért, és kit bíz meg a szerződés elkészítésével.

Az ingatlanos nem fog senki fejéhez pisztolyt, csak jó magyar szokás szerint a magunk tévedéseiért könnyebb másokat hibáztatni, valamint mindenkinek van olyan jó ismerőse, aki olyan okos tud lenni mások ingatlanügyeivel kapcsolatban. Az ingatlan vásárlás az egyik legkomolyabb üzlet, mindenki jó üzletet akar kötni, de mindkét fél bizonytalan (kivéve a hülyéket).

2020. jún. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 zimonyi attila válasza:
91%

A 8-as Badd válaszát tessék jól elolvasni, abszolút korrekt és minden lényeges dolgot tartalmaz!!! Csak egy dologban korrigálnám, felejtsük el ezt a " jó magyar szokás szerint"-i kitételt. A világon mindenki ezt csinálja. Ebben nem különbözünk!!

Az előző hsz.ekből, csak az derül ki, hogy aki hülye és tapasztalatlan, aki 100%-ig megbízik az ingatlanos által elmondottakban, azt palira lehet venni!!

A vevőknek eleve tudni kellene, hogy az ingatlanos az eladásban érdekelt!

Felejtsük el már a tisztességes eladó és közvetítő homályos távoli képét!! Az már régen volt, amikor elég volt egy kézfogás és az úriember szava!! Hol vannak már ilyen szavahihető emberek?

Szóval, nem vagyok ingatlanos, kivitelező vagyok, tehát kellőképpen ismerem mindkét oldalt, ráadásul a feleségem, vagy 10 évet ingatlanozott, amíg meg nem únta a sok hülye ügyfelet:)))...............tehát elég tapasztalatom és rálátásom van!! 1996-ben építettem egy 216 családi házas lakóparkot..........az Expressz újságban hírdettem, símán elment mind, nem kellett ingatlanközvetítő.

2002-ben 20 lakás........Expressz....símán elment.

2007....16 lakásos tetőtérbeépítés, már jöttek az ingatlanos cégek és a poén!!! az első jelentkező, aki ráadásul a házban lakott, az Otthon Centrumon keresztül keresett meg.......mert náluk ez így szokás!! Közvetlenül nem vásárolnak!! Érdekes!!

Az igazi vicc most jön...........2015 ben a saját lakásom akartam eladni.

Andrássy út eleje a Bajcsy kereszteződésnél...........tehát nem egy rossz helyen. Nyilván nem kerestem irodákat, magam hírdettem, profi szöveg, fényképek, minden szinten elhelyeztem.. stb....a megjelenéstől számított 2 órán belül, az Otthon Centrumtól kezdve, a Duna Hauson át, az összes jelentős, majd másnapig a jelentéktelenebbek is bejelentkeztek, vagy húszan!!! Mindenkit elhajtottam természetesen............majd én!! Röhögni fogtok!!! Csak 1 mindössze 1 - azaz - egy darab jelentkező volt, egy hét alatt, az is egy olasz nő volt, aki a kinti partnereinek keresett lakást!! Hát én...rosszul voltam, nem akartam hinni a valóságnak......nem akartam elhinni, hogy senki nem jelentkezett!! A végén a feleségem megúnta és az egyik kis cégnek adta oda, aki két nap alatt eladta és még hálás is volt!!

Mi a tanúlság??? na ezt majd mindenki jól levonja magának:))))

2020. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"aki hülye és tapasztalatlan, aki 100%-ig megbízik az ingatlanos által elmondottakban, azt palira lehet venni!!"


Oh, értem, akkor ez szerinted sem egy szakma/hivatás, hanem porszívóárulás nyuggereknek. Én is ezt mondtam.


Az ács munkája után sem hívok ki még 3 ácsot, hogy ugyan ellenőrizzék le, vagy miután kivették a vakbelemet, nem megyek el ultrahangra, hogy tényleg kivették-e.


Innentől kezdve az ingatlanos egy felesleges személy a rendszerben, akik irreálisan magas közvetítői díjat számolnak fel.


Az elmesélt történetben a nő válltig állította, hogy biztosan semmi gond nincsen, majd valamikor ideadja a papírokat. Nem, nem bíztunk meg benne, ezért is szántunk rá a statikusra nem kevés pénzt. A nő ezután zéró megbánást tanúsított.


Ezután tovább hirdette, és egy ismerősömmel felhívattam a nőt, hogy vajon változott-e az árult házről adott leírás. Ingyen odaadtuk neki a statikus szakvéleményt, nekünk már nem kellett, hogy ne csapjon be másokat. Az "új" jelöltnek is azt állította, hogy nincs semmi probléma, mikor már ott volt nála a papír, hogy lakhatatlan állapotban van az ingatlan.


Miről beszélünk? Szélhámos, kapzsi, aluliskolázott, unintelligens brigád.

2020. jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!