Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor fognak jelentősen...

Mikor fognak jelentősen csökken a lakás árak ?

Figyelt kérdés
Én arra számítottam hogy majd a korona szépen tönkre vágja az ingatlan piacot és a négyzetméter árak mély zuhanásba kezdenek majd, de szinte semmi sem történt. 750 000 - 880 000 Ft / négyzetméter egy új építésű lakásért Budapesten, normális világban élünk ??!!!

2020. jún. 12. 21:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

A 18. kerületben néztem, ott még emelkedtek is 5%-ot.


"Nézz ki Brüsszelbe, Berlinbe, egyszerű lakáshoz jutni, mint Budapesten."

Nem. Budapesten a nagy drágulás miatt lett olyan nehéz lakáshoz jutni mint az említett helyeken.

2020. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
78%

21: De. Ha a jövedelemhez viszonyítjuk, akkor könnyebb ingatlanhoz jutni szinte mindenütt nyugaton, az USA-ban is. Durván 2-3x drágábbak az ingatlanok, viszont 4-6x akkora a jövedelem.

Bp. belváros: 1M/m2, Berlin centrum 2M/m2

Átlagnettó Berlin 850e HUF. Csak már fel kellene ébredni, nem véletlenül van kivándorlás.


A hirdetett ár nem jelent semmit, csak az adózott adatok, amiket akár te is megkérhetsz egy adott lokációra a NAV-tól, aztán ne lepődj meg a VALÓS m2 árakon.

2020. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

#22: itt egy link a jövedelemarányos lakásárakról:

[link]

Francia: 41x

Magyar: 24x

Német: 17x

Csakhogy Magyarországon az utóbbi 4 évben duplázódtak az àrak, ezért írtam hogy a nagy drágulással értük el most a nyugati szintet.

Eszerint Németországnál kb. 50%-al drágábbak vagyunk, viszont a franciák nálunk is majdnem dupla olyan drágák.

2020. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Az egyfore juto gdp az nem a jovedelem...
2020. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ez mindennel így van, élelmiszer, műszaki cikkek ugyan annyiba kerülnek németországban, autók is. Azoknak miért nem zavar az áremelkedése?
2020. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Illetve meg ha jovedelem aranyosan neznenk se lehet a magyar ingatlanokat a nemetekevel osszhasonlitani, minoseg kulonbseg atlagodan 3xos de lehet keveset mondtam.
2020. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

26: Szinte egyik nyugati országéval se. Összehasonlíthatlan a minőségi különbség, az ár pedig majdnem ugyanannyi.

[link]

vs brüsszeli újépítésű a centrumban

[link]

Agyrém ami itt megy.

2020. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

újépítésű, ami még csak papíron van, mindig olcsóbb beszállni egy ilyenbe, mint kész lakást venni. Ez itt is így van.


Mondjuk ez tetszik, hogy kiírják mennyi. Itt újépítésűnél kérj árajánlatot stb..

2020. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

28: Így jobb?

[link]


+ bónuszként szintén egy brüsszeli használt


[link]

2020. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
+ Brüsszel átlagfizetés: 813.000 HUF nettó.
2020. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!