Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelprogramos panelnél is...

Panelprogramos panelnél is ugyanúgy áthallatszanak a zajok a falon, mint a sima panelnél?

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A panel program azt jelenti h külső szigetelés, nyílászáró csere.

[link]


Belső hang szigetelés nincs benne

2020. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan leírta az első válaszoló.
2020. jún. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
Viszont lényegesen kevesebb lesz a fűtésszámlád (ez függ a szigetelő anyagtól és a vastagságától, de 30-50% is lehet a spórolás) és hűvösebb lesz nyáron a lakás.
2020. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az király... de amúgy minden panelre igaz, hogy durván áthallatszik? Eléggé félek ettől, mert még nem laktam panelban, és lehet, hogy életszerűtlennek hangzik, de én úgy vagyok vele, hogy ha az ember már rengeteg pénzt rááldoz egy saját lakásra, akkor azért kapjon már magánszférát, ne a szomszédoktól függjön a nyugalma...
2020. jún. 15. 22:42
 5/17 anonim ***** válasza:
42%

Hát én rövid ideig laktam panelban és nem vagyok elájulva tőle, kajak egy hangosabb fingás is at hallatszik, vagy az ha a feletted lakó magas sarkúban porszívózik ( ha férfi ha nő), de ha gyerekek vannak akkor meg örülsz. Persze ez függ mikor épült a ház mert egy úgymond modern valamivel talán jobb de nem biztos mert en csak régiben laktam. Sokat lehet segíteni egy hang szigeteléssel de annak meg is kérik az árát viszont az ingatlan értéket nem emeli annyival.

Egy szó mint száz soha többé panel, de tisztelet annak aki kibírja, lehet ők nagyothalló idősek mellett laknak ott max a tv-t hallhatod az egész éjszakás szexcsatát nem.

2020. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Én 1 éve költöztem kertesből panelba,nem olyan rossz mint azt némelyik leírja!Áthallással kapcsolatban nos az itt elviselhető,nem rosszabb mint a tégla!A tégla lakásokban is áthallatszódnak zajok,régen ezzel nem foglalkoztak túlzottan sokat.Sőt mostanában hallotam hogy az újépítésűek közül is elég soknál előfordul az áthallás!A társasházi élet soha nem lesz olyan mint a saját külön álló családiház!
2020. jún. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
A panel nagy előnye:Olcsó,kényelmes,az infrastruktúra jól kiépített.Nem kell tőle félni!Van sokkal rosszabb is!
2020. jún. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Aszerint lesz nyugalmad, hogy kik lesznek a szomszédaid (jobbra, balra, főleg fölötted, kevésbé alattad.

Azzal is számolj, hogy a szomszédaid megváltozhatnak.

Mi 1970 óta lakunk panelban (jelenleg a másodikban). A jelenlegi nagyon csendes, mert legfelül lakunk, egyik oldalon a szomszéd lépcsőház fala van, a miénk egy kb. 4 cm-es hézaggal határos vele, tehát nem szűrődhet át semmi zaj, a másik szomszéd egy nyugdíjas hölgy.

Az előző panellakásunk esetén minden oldalról körül voltunk véve lakóval. Néha áthallatszott a tv, rádió, beszéd, fentről a fiúk birkózása, de nem zavart, nagyon is bírható volt. Minket is hallottak a szomszédok.

2020. jún. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Az áthallás függhet a határoló falak vastagságától. Ahol a két lakást csak 4-8 cm széles válaszfal határolja el ott borítékolható lesz a nagyobb áthallás, viszont ha a klasszik 15 cm széles teherhordó fal van te és a szomszédod között már jobb a helyzet. Nálunk pont az utóbbi helyzet van és nem sokat hallunk a szomszéd életviteléből. A fentről jövő zajokkal a vasbeton födém gyári zajszigetelésének hiányában nem sokat lehet tenni.

Néhány esetben talán előfordulhat, hogy a fal tartalmaz gyárilag elhelyezett villamos kötődobozokat, ami hangcsőként köti össze a két teret és gyakran csak le van tapétázva.

2020. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Én egy 4 emeletes legfelső szintjén lakom.


Bal oldali szomszédom már a másik lépcsőházhoz tartozik, ott vastagabb a fal. Onnan még soha egy árva hangot nem hallottam. A jobb oldali szomszédaim egy 50es házaspár. Onnan sem jött még zaj, alattam egy család lakik, de ugye alólról alapból nem hallatszik fel annyira a zaj, és hát ugye fentről, ahonnan a legfontosabb, nincs szomszédom, így zaj sem.


Így teljesen élhető számomra.

2020. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!