Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelfal beázás, a vevő...

Panelfal beázás, a vevő perelni akar?

Figyelt kérdés
Novemberben adtam el egy panelt, az előtt egyszer volt egy beázás, de azt a biztosítő megcsinálta, illetve a panel lapos tető szigetelése is megtörtént. Most a vevő megkeresett engem hogy megint beázott a fal és a lakás “már nem ér egy forintot sem” és hogy találjunk egy közös megoldást. Felhozta ötletként, hogy vegyem vissza a lakást. Nem rejtett hiba, a régebbi beázás meg lett oldva. Ilyen helyzetben mit tud tenni, be tud engem ez miatt perelni?

2020. jún. 18. 20:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehet.
2020. jún. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

"a biztosítő megcsinálta"?

a biztosító???

Azt akartad mondani, hogy fizetett érte?

Tehát tudtál a problémáról?

Ki csinálta meg? Nyilván nem feketén és akkor még garanciás.

Ellenkező esetben, te tudtál róla és eltitkoltad.

2020. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
És, ha nincs írásban rögzítve, hogy erről tájékoztattad, akkor nyerni fog
2020. jún. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

ma 20:31

Ne beszélj már szamárságokat!

Igen, van hogy a biztosító "csinálja" meg a problémát. Nálunk is a biztosító küldte a vele szerződésben álló szakembereket, akik elhárították a csőtörést, helyreállították a károkat - én senkinek nem fizettem egy fillért sem, még számlát sem láttam.

Az egyszer volt beázás pedig nem eltitkolt rejtett hiba! Ezt a marhaságot honnan szedted?! Ha kitörik az ablakom és az üveges megcsinálja, akkor ha újra kitörik az eltitkolt hiba? Az üveges garanciát ad arra, hogy mennyi ideig nem fog újra kitörni az ablak? Rejtett hiba az, ha minden egyes esőnél beázik a lakás, de ugye itt nyilván nem erről van szó.

2020. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ákkor lenne rejtett hiba, ha nem lett volna elhárítja, az eladó tud róla, de elhallgatja. Így szerintem hiába perel.
2020. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ha veszel új ablakot és az betörik egy esőtől, akkor az garanciális.

Utoljára az ovodába fogadták el, hogy "a biztosító azt mondta", de nem a bíróságon.

Ilyenkor neked kell bizonyítani, hogy a fél évvel ezelőtti beázás nem függ össze, ami elég hihetetlen. A kettő között nyilván nem volt ekkora eső.

2020. jún. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Beperelhet, de neki kell bizonyítania az igazát, szakértőt, ügyvédet fogadnia stb. Csomó idő meg pénz, nem fogjam megtenni. Még azt sem tudja bizonyítani (mert nem is lehet), hogy nem szóltál neki az előző beázásról. Ő is tudja, hogy nincs igaza, csak bepróbálkozott, hajtsd el.
2020. jún. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem.

Szavatosság olyan, mint a garancia.

Ha elromlik a telefonod, akkor nem neked kell bizonyítani, hogy az ágyon fekve romlott el.

És ha a szerződésbe nincs benne, hogy mire kell figyelni, pl olajcsere autónál, akkor nem a varázsszemeddel kell kitalálnod.

2020. jún. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hogy társasházról beszélgetünk szerintem a kivitelező céget terheli elsősorban a felelősség!De pontos választ csak egy jó ingatlanos ügyvéd tud mondani,mindenképp ügyvéd!
2020. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg mivel társasházról beszélünk(ha az?) van közösképvíselet fizetitek a közösköltséget meg amúgy is kell hogy legyen ház biztosítás az ilyen esetekre!Érdeklődjetek a közösképviselőnél is!Irányísd hozzá az új tulajt érdeklődjön ott!
2020. jún. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!