Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magyarországon csak Budapest...

Magyarországon csak Budapest élhető, a többi hely tabu?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul, hogy a fővároson kívül meglehet-e élni máshol az országunkban?

Én Budapesti vagyok, de külső kerületben élek ami sokkal nyugodtabb mint a belváros, de azért nyilván érződik hogy akkor sem egy kis falucska.

Budapestből szinte semmit nem használok ki, a belvárost és az ott lévő tömeget nyüzsgést utálom. Nem találom szépnek a sok bérházat, a büdös aluljárókat, nem vásárolok plázában inkább kerületi kis ruha boltban.

Én vidékre vágynék, vadregényes tájakra ahol nyugalom van.

A férjem nem díjazza az ötletet mert " nem fogunk megélni " főleg hogy család alapítás előtt állunk.


Szerintetek a 19 megyéből , több mint 3000 településből csak Budapesten lehet (meg)ÉLNI?

Számomra ez elég irreálisnak tűnik...


2020. júl. 30. 07:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Én Pest megyében lakom és abszolút megélek, sőt élek is :) Még lehet jobban, mint Budapesten-amúgy onnan költöztem el. Nem azért mert elvágyam, hanem ide jöttem férjhez, ide szültem gyerekeket és őszintén nagyon jó döntés volt. Persze néha hátrány is itt lakni, meg nyilván a gyereknek nem volt egyértelmű, hogy felszáll a 3as metróra de belerázódott és már simán közlekedik Pesten is.

A megéléshez meg annyit, hogy nyilván nem mindegy mi a munkátok/szakmátok, de nem egy szabolcsi zsákfaluba kell gondolkodni költözés szempontjából

2020. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
*elvágytam
2020. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván vidéken még pattintott kőkorszak van, állatbőrbe öltözött ősemberek vadásznak mamutokra. Esetleg fogd meg a férjed kezét és vidd el egy-két hétvégére vidékre, pl. Gödöllőre, Tatára, Szegedre, Szombathelyre, Győrbe... hátha sikerül kihúznod a fejét a homokból.
2020. júl. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyáltalán nem, gyönyörű városok vannak videken is, ami munkalehetőség szempontjából jobb, azok az eszaknyugati megyek megyeszékhelyei.
2020. júl. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

A férjed arra gondolhat, hogy pl.egy zalai eldugott faluban,ami vadregényes tájon van, nem nagyon van munkalehetőség. De attól függ, hogy mit dolgoztok. Az ott élők is megélnek valamiből. Vagy bejárnak valahova, vagy helyben mezőgazdasággal foglalkoznak, valami boltjuk van, helyi iskolában dolgoznak, stb. Azt ki kell találni előre, hogy miből fogtok élni, mert mondjuk egy ilyen helyen taxizásból biztos nem.

Ha nagyobb vidéki város és környéke is szóba jöhet, akkor ott nem sok különbség van Bp-hez képest. Én Győr mellett lakom 10km-re, Győrben dolgozom, itt teljesen jól meg lehet élni.

2020. júl. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Ideje lenne kimozdulni. Amúgy azt tudtad, hogy Győr a leggazdagabb város az országban? Amúgy meg ott van még Sopron, Kőszeg, Mosonmagyaróvár, ha ott nem találtok munkát, akkor reménytelenek vagytok.
2020. júl. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én úgy mond nem félek a munka találástól, vagyis nyilván vannak kételyeim azért tettem fel a kérdést. De alapjába véve azt gondolom, hogy Bp-n kívül is élnek emberek akik boldogulnak.

Azt kihagytam, hogy férjem vidéken nőtt fel, Békés megyében. Részben ebből indul ki, hogy nincs nagy munka lehetőség, meg olyan ismeretségekből akik szintén vidékről jöttek fel (bárhonnan) mert nincs munka.

2020. júl. 30. 09:07
 8/14 A kérdező kommentje:

Én érdeklődöm a mezőgazdaság, állattartás iránt pl.

És hogy értsek is hozzá valamennyire ezért tervben van, hogy ezekkel kapcsolatos képzéseket elvégezzek.

De igazából ebben sem lát fantáziát, mert ma már az sem működik (elvileg)

2020. júl. 30. 09:12
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Hmmm hát szerintem is a férjed kicsit szűk látókörű vagy ilyesmi. Ha Békésből származik, megértem, mert az az ország keleti csücske és ott tényleg nehezebb lehet az élet. De Nyugat-Magyarország azért más kategória.


Mellesleg én két egyetemi diplomával alig találok munkát itt Budapesten, szóval kénytelen vagyok már vidéken is nézelődni.


Ha agrár vállalkozásba szeretnél fogni, arra teljesen jó kilátások vannak akár még egy eldugottabb vidéki faluban is, csak azt kell körülírnotok, hogy mire van szüksége a vállalkozásnak a működéshez. Pl csinálhattok egy biofarmot vagy ilyesmi.

2020. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Számomra például Budapest határozottan élhetetlen.

Amúgy költözhetnétek az agglomerációba is, akkor vidéki környezethez továbbra is opció lenne a budapesti munka - én is ezt csinálom, egy pici faluban élek nyugalomban a hegyek között, dolgozni meg bejárok Pestre. :)

2020. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!