Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 1 hete költöztünk és nem...

1 hete költöztünk és nem érzem otthon magam, ez normális?

Figyelt kérdés
Eletem első adás vételén vagyok túl. A ház, amit vettünk, nem "életem háza", inkább csak feladtuk a keresést 1 év után, és ez jó vételnek tűnt. Nem érzem benne otthon magam. Olyan, mintha egy szállodában lennék. Nem szeretem. Volt valaki így? Normális ez ennyi idő után?
2020. aug. 11. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1 hét az nem sok idő még. Majd megszokod. Alakítsd magadra, dekoráld hogy érzed otthonosnak a legjobban. Idővel csak jobb lesz :)
2020. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 hónap volt amíg megszoktam a környezetet.
2020. aug. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg megváltozik ez az érzet benned, de ha nem, akkor ha egy kicsit magatokra találtok, és még mindig nem, akkor el kell gondolkozni a lépésen.
2020. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
En megvettem az alom hazamat 2 evvel ezelott. Volt fel ev mire berendeztem, es elkezdtem magam otthonosan erezni benne
2020. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Így voltunk. Megtetszett a ház, mert elég szűkös volt a pénzügyi keret, és ebben a kategóriában nagyon gyér volt a kínálat, és azok közül ez volt a legjobb. Megvettük, kifestettük, de mikor beköltöztünk, szinte azonnal éreztük, hogy nem szerettük, nem volt kényelmes, csak a hibáit láttuk. Meg is bántuk, hogy megvettük. Mert lakva más volt, mint megnézve. Pár hétig laktunk ott, szerencsére vissza tudtunk menni a régi helyünkre, mert azt nem adtuk el. Ez ugye a ritkább eset. A régi se tökéletes, sőt. De annak már megszoktuk a hibáit (van bőven). Az újnak is van rengeteg, de esélyt se adtunk neki. Most még gondolkodunk, mi legyen. Eladjuk, vagy ha nem kel el belátható időn belül, akkor hozzányúlunk és átalakítjuk.

De ez kicsit más helyzet. Mert ha nem lett volna hova visszamenni, akkor az más. Lehet, hogy megszoktuk volna, vagy még jobban megutáljuk. És átalakítani is nehezebb, ha benne lakik az ember.

Szóval szerintem gyakori, hogy az új ház nem nő azonnal a szívünkhöz, főleg, ha "nem volt jobb" alapon veszik.

2020. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt hónapokig. Tudtam, hogy az én lakásom, de olyan érzés volt, mintha valaki máshoz mennék haza. Aztán idővel elkezded belakni és valahogy fejben is a tieddé válik. Már otthon érzésem van.
2020. aug. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, mi a helyzet azóta?


Mi egy hónapja költöztünk be a házunkba és még nem érezzük, hogy ez az otthonunk 😔

2023. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát, amikor a kérdést kiírtam, még be se költöztünk, nem tudom mit vártam. :D Azóta kijöttek a hibái, ami miatt sokszor voltam ideges, de már azokat is elengedtem. Megszerettem, inkább az előnyeire figyelek, az is van bőven. 1 hónap még nem sok idő, főleg, ha szeretted az előzőt, én pl. sokáig azt gyászoltam.
2023. aug. 30. 07:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a válaszod! 😊


Nekünk megmaradt a lakásunk is, szerencsések vagyunk, hogy így tudtunk házat venni.

Hiába álomház, nagyon meg kell szoknunk az új életet.

2023. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én most 6 éve lakom az "új" helyemen és képzeljétek, hogy annyira megváltozott a környezet, meg minden, hogy már nem találom itthon a helyem. Nagyon tanácstalan vagyok. Kb 1-1.5 éve kezdődött és most érzem azt, hogy ha nem lenne a párom és a kéz cicank, én fognám magam, és hazaköltöznék.

Már szó volt róla, hogy a hazfelujitas után (ami kb 5 éve tart) elköltözünk, olyan helyre, ami közelebb van a szüleimhez. De nem tudom, hogy ez mikor lesz. Újabb 2-3-4-5 évet biztosan nem bírok ki.

2023. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!