Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy átlagos munkásnak mint én...

Egy átlagos munkásnak mint én ,hogy lehet lakása mondjuk 30 éves kora előtt?

Figyelt kérdés

Lekopogom én szerencsés vagyok.


Én 25 éves koromban el tudtam költözni otthonról,mert a szüleim nekem adták

(nevemre iradták) a kis lakásukat ami addig ki volt adva albérletbe.


Ezzel a számomra hatalmas segítséggel,hogy elkezdhessem a saját önálló életemet élni.


Egy feltétele volt,amiből nem engedtek,hogy az addig megtakarított pénzemből igen is teljesen fel kellett újítanom és utána magamnak kellett bebútoroznom.


Azóta eltelt 5 év elmúltam 30 éves,és igazából szörnyűlködök,hogy milyen lakásárak vannak.


Belegondolva így magamtól nemhogy 25-30 évesen,de szerintem 60 évesen sem lenne saját lakásom.


Szóval igazából a kérdésem,hogy egy átlagos ember,átlag fizetéssel hogy tudd magának lakást venni itthon?



2020. aug. 19. 08:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk átlagos fizetés havi nettó 200-250-re gondolok
2020. aug. 19. 08:31
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Nekem kb. a fele a fizum ennek, 38 vagyok és 15mFt-ot gyűjtöttem eddig össze, amikor bejött a csok+babaváró megugrottak az árak, mivel keveset keresek nem vagyok hitelképes, így nem lesz lakásom.


Igen igen én is hallottam a mendemondát, hogy falun olcsó házak vannak, nálunk is árulnak vagy 10-et, a legolcsóbb tehermentes 28mFt-ért, beázik, vályogház, rossz ablakokkal...

Viszont van 15m-ért is, telefonszámlával, hitellel, közműdíjakkal terhelt 90%-os tulajdonrészű is.

2020. aug. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Sehogy.

Ha a szülök nem toltak alá egyet/támogatták.


Van persze egy kb 10-%os réteg akik nagyon tehetségesek,zseni kategória,olyan képességeik vannak na ezek netto 400 ezer felett keresnek azok talán egyedül is

2020. aug. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Hitellel, ahogy a világon mindenütt.
2020. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Örökölte
2020. aug. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Leginkább sehogy.
2020. aug. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Persze értem,hogy hitellel,de emlékszem hogy mikor 25 voltam épphogy csak volt 3 millió forintom.


Egyrészt nem hinném hogy 200 ezer forintos fizura adnak mondjuk 10 millió forint hitelt.


Másrészt ugyan mit vettem volna vagy mit vesz az ember 13 millió forintból.


Egy vidéki nagyvárosban lakok.


Kíváncsiságból megnéztem a legolcsóbb lakás amit most találtam 15,5 millió egy szobás panel garzon amit erősen fel kell újítani.

2020. aug. 19. 09:35
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

Nyugaton lakhatsz kérdező, ez esetben a helyedben megfontolnám keletet itt is meglehet keresni nettó 150-200 ezret.

Ha nyugati városokban csak nettó 200-250 ezret tudsz keresni akkor nem éri meg a lakás felárát kifizetni.


Azért errefelé már lehet elfogadható 35m2 körüli kis garzont kapni 15 millió körül. Felújításra szorulót meg 10 millió körül is panelt

2020. aug. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Saját példa:

299-300 körüli igazolható jövedelem, pontosan nem emlékszem (ennél jóval több van, de én vállalkozó vagyok, nem volt meg az 1 lezárt év, így a bank engem nem vett figyelembe, csak a férjem fizuját+gyes+csp).

19 milliós, felújítandó, 120 nm házat vettünk, jó helyen, kis szerencsével jó áron kifogtuk.

Volt kb 3,5 millió megtakarítás, kértük a meglevő 2 gyerekünkre a csok vissza nem térítendő részét (1,43 millió). Ez kb 5 milla önerő, 14 millió sima, piaci lakáshitellel. A törlesztő havonta 77 ezer forint, fix kamat, 5 év után lehet ingyen előtörleszteni évente 1x. Lakbér feleekkora lakásra is min. 100 ezer...

Annyi, hogy a felújítás 1 évig tartott, most fejeztük be, mert melós brigádra ugye nem volt pénz, mindent magunknak csináltunk meg, apránként, ahogy anyagilag kijött. De kész lett, 31 és 32 évesek vagyunk, kevesebbet fizetünk, mint albérletre, és ez a sajátunk.

Egyedül valóban nehéz, de az is igaz, hogy jóval kisebb lakás kell, ha egyedül vagy. Egyébként szerintem 10 milla körüli hitelre elég a 200 ezres fizu.

2020. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, lakáshitellel lehetséges. 200 ezres fizetésre is megadják a 10 milliót, sőt még ennél többet is. Az ideális persze az lenne, ha nem szorulna az ember hitelre, de ha valakinek az albérlet és a hitel között kell választania, akkor a hitel általában még mindig jobb választás.
2020. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!