Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne ingatlan kipofozással foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nem felújítás, csak kipofozás. Sok lepukkant, nagyon gáz házat látok az interneten 15-25 millió között. Kupi, tele lommal, rozsdás a kapu,foltosak a falak, a fű fele hiányzik a másik fele gazos, minden csupa kosz, ősrégi járólap, csempe.


Én azt gondolom, hogy biztos van egy olyan réteg aki azonnal költözhető házat szeretne, nem akar ezekkel bíbelődni.


Szóval megvenném a házat mondjuk 20 millióért + nyilván egyéb költségek pl. ügyvéd + ráköltök a kipofozásra. Lefestem a rozsdás kaput, vetek szép füvet, elvitetem a sok lomot, felverem a régi járólapot és csempét, rakok helyette modernebb stílusút, kifestek, esetelg a régi cserepet leszedem, megsikálom és visszarakom, ez is sokat dob, a kiskertben a félméteres gaz helyett ültetek virágot.


Nem ebből szeretnék meggazdagodni, de szívesen foglalkoznék ilyennel. Persze nem is felújítottként akarnám eladni, azt nem érezném korrektnek. És tudom, hogy ha egyből eladom akkor 15% az adó, de az elvileg csak a haszont terheli.


Szóval szerintetek megérné? Azért gondolkozom ezen mer a mostani munkahelyemre már sokszor nem szívesen járok be és váltani szeretnék.


Köszönöm a válaszokat.



#ház #ingatlan #helyreállatás
2020. szept. 3. 01:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát mennyiért lehetne eladni, ha 20-ért veszed?
2020. szept. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, megpróbálnám eladni picit drágábban, mondom nem célom több millió hasznot bezsebelni egy házon, persze ha a piac szerint ér annyit akkor örülnék neki, de két közeli ismerősöm is vett házat, egyikük 24 millióért, kevesebb mint kettőt költött rá és már 39 milliót is kínáltak érte nekik, de nem fogadta el, mivel "csak" két hónapjuk lett volna kiköltözni, ez az ismerősöm szinte semmi ilyesmihez nem ért, tehát tényleg úgymond csak kitakarította, de ne mis azért vette, hogy eladja, csak közben meggondolták magukat.


A másik ismerős pedig 14 ért vette, eddig 5 milliót költött rá és 37-et ajánlottak neki, viszont ő sok dologhoz ért amihez én nem, nekem ez a ház 14 + 8-10 lett volna, ha azokat a munkákat meg akartam volna csináltatni amit ő megcsinált magának, ő viszont nem adta el ennyiért inkább teljesen befejezi és odaköltözik.


Persze lehet, hogy túloztak, de nem úgy ismerem őket. Viszont mondom, nekem nem elvárásom ilyen brutális haszon, ha tegyük fel mindennel együtt 3 hónap alatt megvan egy ház (kereséssel, papírozással, munkával, eladással)és megmarad nekem 1,5 millió haszon, az már nekem nem hogy jó, de nagyon-nagyon jó. Most picit több mint 300-at keresek, de nem mindig érzem magam jól a munkahelyen.

2020. szept. 3. 01:26
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Van 15-20M + 5-10M tőkéd amit ilyen célra be tudsz fektetni?
2020. szept. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a 2-es kommented támasztja alá, hogy nem rendelkezel elegendő és hiteles információval erről a témáról... pár éve még megérte volna beszállni ilyenbe, de most éppen leszálló ágban van az ingatlanpiac, főleg az ilyen rossz helyen lévő, felújítandó lakások esetében. Ha csak anyagáron csinálod meg azt, amiről írsz, sem biztos, hogy kihozod 1 millió forintból, az ismerősöd meg csak simán kamuzik, ilyen nincs, hogy 15 milliós ingatlanért 37-et adnak, vagy a millióból 1 kb. Jelenleg félinformációkkal rendelkezel l, és hirtelen felindulásból, a munkahelyed utálata miatt akarsz belevágni ebbe, de azzal nem számoltál, hogy a munkahelyeket egy ideig még meg kell tartani, és munka után kezdődhet a második műszak az ingatlanban, ahol ugye te fogsz kertészkedni, burkolni, lomtalanítani, stb. Nyilván nem akarod sokáig a pénzed tartani az ingatlanban, ezért rá leszel kényszerítve az állandó pluszmunkára. Ez már rövidtávon is nagyon fárasztó, akkor is, ha szereted csinálni. Még egy dolog: pontos költségeket számolj, mert most a levegőbe beszélsz ügyvédi díjról, illetékről, stb, de valójában egy ingatlan adas-vetellel rengeteg rejtett költség és ügyintézés jár, amiből hogyha húzol egy mérleget, nem biztos, hogy annyira kecsegtető a haszon.

Bocsi, nem akartam elvenni a kedved, csak az utóbbi években rengetegen, akár hitellel megterhelve kepesek ingatlanba fektetni, mert kívülről olyan jó biznisznek tűnik. Aztán menetközben derül ki, hogy valójában égeti a pénzt..

2020. szept. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
A haszon után adózni is kell, nem keveset.
2020. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nyilván nem rendelkezem elég információbal, azért írtam ki kérdést, igen elvileg 15%-ot. Van annyi félretett pénzem, hogy megvegyek egy ilyen házat és ráköltsek picit, plusz ne kelljen munka mellett csinálnom. Csak nem voltam biztos benne, hogy ez megéri-e. A válaszolat köszi, remélem még jön egy pár.
2020. szept. 3. 08:17
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

"14 ért vette, eddig 5 milliót költött rá és 37-et ajánlottak neki"

"vett házat, egyikük 24 millióért, kevesebb mint kettőt költött rá és már 39 milliót is kínáltak érte"


Az teljesen általános, hogy -mindenféle hirdetgetés nélkül is- becsengetnek vadidegenek -frissen vásárolt családi házakba-, hogy ők rátesznek még 20-30 milliót csak, hogy az övék lehessen.


Ugye te sem hiszed el ezeket?!

2020. szept. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A 39 milliós hirdetve van 36-ért, de meg is vették volna, ha kiköltöznek 2 hónapon belül, de nem akartak, a végsô ajánlat volt 39, de abba sem mentek bele.


A 37-es nincs hirdetve, de sokan fordultak meg annál az ismerôsnél és valaki tett egy ilyen ajánlatot.


Nem mondtam, hogy elhiszem, nem is érdekel, csak az érdekel, hogy ebbôl meg lehet-e élni, mert szívesen doglalkoznék ilyennel.

2020. szept. 3. 09:58
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a mai ingatlanárakat és a felújítás - vagy ahogy te fogalmazol kipofozás - árait nézve eléggé necces. Nem kérdés, hogy meg lehet-e élni ebből, de oda legalább 1 misi befektetés kell a gépekbe/szerszámokba és még kell kb 3-5 millió építőanyagba ami kvázi forgóeszközként áll majd rendelkezésedre a tevékenységed alatt. Rendes gépek és szaktudás nélkül csak gányolás lesz a végeredmény.

Ha megvan a kellő elhatározás/ambíció/pénz, akkor menni fog az, sok sikert!

2020. szept. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat és a véleményeket. :)
2020. szept. 3. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!