Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kőbányaiak, hogy fizetitek a...

Kőbányaiak, hogy fizetitek a lakásotok után az adót?

Figyelt kérdés

Küld az önkormányzat csekket? Vagy mit kell csinálni?

Már a rendeletet sem tudom értelmezni:


"Mentes az építményadó alól

a) lakás esetében a lakásban lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező tulajdonos és a tulajdonosnak a lakásban bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező egyenes ági hozzátartozója után személyenként 30 m2, de legalább 100 m2 hasznos alapterület,"


??

Fejenként 30, de legalább 100 nm adómentes?....

Ez hogy jön ki?



2020. szept. 7. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Budapesten nem kell adót fizetni a lakás után tudtommal.
2020. szept. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1: De bizony kell!

Kerületenként eltér, hogy mikor és mennyi belőle az adómentes, van, ahol semmi sem adómentes, pl. a II. kerületben.


Google: X. kerület építményadó. 2 oldalas rendelet.

Ebből idéztem a kérdésfeltevésben.

2020. szept. 8. 03:28
 3/8 A kérdező kommentje:
1: [link]
2020. szept. 8. 03:29
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, bejön-e így fájl, ez a kerületi rendelet:


Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat Képviselő-testületének az építményadóról szóló 41/2011. (XI. 24.) önkormányzati rendelete


file:///C:/Users/user/Downloads/41_2011%20epitmenyado%20egyseges%202.pdf

2020. szept. 8. 03:34
 5/8 A kérdező kommentje:
De nem egy nem kőbányai nem tulajdonos felvilágosítására és győzködésére nyitottam a topicot, szóval kérem, kőbányai ingatlantulajdonosok írjanak, akik tudják a választ, köszi.
2020. szept. 8. 03:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát aki többet tud, mint én, nem aki kevesebbet. ;)
2020. szept. 8. 03:38
 7/8 xswerdy ***** válasza:
100%

mi nem értelmezhető? Az első 100 nm mindenképpen adómentes. A fölött pedig attól függ, hogy hányan laktok családtagok. Tehát 4 fős család esetében 120 nm adómentes, 5 főnél 150, és az a fölötti rész adózik.


Az furcsa kicsit, hogy csak egyenes ági rokon számít, és a házastárs már nem. Szóval ha mondjuk csak a férj tulajdonos, akkor az ő gyerekei (vagy akár szülei) után jár a kedvezmény, de a feleség után már nem.

2020. szept. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7: Értem, köszönöm.

Az nem esett le, hogy ha fejenként csak 30, akkor hogyhogy legalább 100. Mi van 30-100 nm-ig. De már értem, hogy 100-ig minden létszám mellett adómentes.

"Az furcsa kicsit, hogy csak egyenes ági rokon számít, és a házastárs már nem." Igen, furcsa.

2020. szept. 29. 03:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!