Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan adásvételi szerződés...

Ingatlan adásvételi szerződés köthető úgy, ha a szerződésben még nem szerepel a pontos hitelintézet, ahonnan a hitelt veszem fel?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el, és van 5 hónapom elintézni a hitelt, így szeretnék tisztában lenni a legjobb ajánlattal. Az eladó viszont foglalót kér, szerződés nélkül pedig nem szeretnék foglalózni.


Adásvételi szerződés úgy is lehetséges, hogy rögzíti a jogász, hogy az utolsó vételárrész banki kölcsönnel kerül kiegyenlítésre?


2020. szept. 25. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy bankonként változik, hogy milyen formai követelményeknek kell megfelelnie az adásvételi szerződésnek, milyen kikötéseknek kell mindenképp belekerülniük. Így szerintem az ügyvéd számára fontos lesz tudni, hogy melyik banktól lesz a kölcsön, hogy az alapján készítse el a szerződéstervezetet. Az is lehet, hogy létezik valamiféle univerzális adásvételi szerződésforma, amit minden hitelintézet elfogad, de erről érdemes lehet az ügyvédet megkérdezni.
2020. szept. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én átnéztem a célbankok követelményeit, ezek szinte teljesen egyeznek. Esetleg annyit lehet tenni, hogy a szerződésben kipontozni a Hitelintézet előtti részt, és utólag kitölteni?
2020. szept. 26. 00:25
 3/12 A kérdező kommentje:

OTP oldalán pl. ez áll: A vételár összege, és megfizetésének ütemezése, egyértelműen kiemelve azt, hogy a vételár utolsó

részletét a vevő a hitelintézeti lakásvásárlási hitelből, illetve lakáscélú állami támogatásból/kedvezményből fizeti meg.

2020. szept. 26. 00:28
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem szerepel a szerződésben a hitelintézet neve.

A szerződést kell a bankba vinned majd, a bank látja a szerződést, nem fordítva.

De az ügyvéd megmondja.

2020. szept. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
2: A szerződést max. 1, azaz egy nappal a hitelkérelem előtt kötöd, tehát addigra igencsak tudnod kell, melyik hitelbírálatot fogod élesíteni másnap, vagy akár aznap azonnal.
2020. szept. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Úgy van, az az információ, hogy te melyik banktól veszed fel a hitelt, egyáltalán nem esik az ingatlan adásvételi szerződés hatálya alá, szép magyar szóval irreleváns információ, így értelemszerűen a szerződésben feltüntetni sem kell.
2020. szept. 26. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem szokták beleírni a szerződésbe, hogy te melyik banknál intézed a hitelt, nekem sincs benne, mert lényegében a lakásvásárlás céljából másodlagos. Annyi lesz benne, hogy ott az ügyvéd előtt te adtál X összegű előleget, a mennmaradó részhez pedig hitelt veszel fel, aminek meg lesz majd egy határideje, hogy azt mennyi idő alatt kell az onnan érkező pénzt megkapnia az eladónak. Azért sem teszik bele, hogy melyik banknál intézed, mert ha közben találsz jobb ajánlatot, vagy akár a családból valaki besegít, akkor írhatnátok új szerződést megint.
2020. szept. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#5 ez egyáltalán nincs így minden esetben.
2020. szept. 26. 10:58
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnekinek! Közben láttam, hogy ha a banknesetleg kifogásolja, kérhet módosított szerződést.
2020. szept. 26. 10:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én nemrég megkötött adásvételi szerződésemben szerepel, honnan veszem fel a hitelt, a következőképp van megfogalmazva:

Vevő végül Eladó felé azt a nyilatkozatot teszi, hogy a hátralékos xxxx,-

Ft, azaz xxxx forint vételárrészt a ..... Bank Zrt-től igényelt forint alapú lakásvásárlási kölcsönből kívánja teljesíteni. A kölcsön sikeres igénybevételének esetére szerződő felek megállapodnak abban, hogy ezen utolsó vételárrész folyósítása legkésőbb 2020. xx. yy. napjáig megtörténik, mely összeget a Bank teljesít közvetlenül vevő nevében eladó felé. Szerződő felek ezúton meghatalmazzák, illetve megbízzák a pénzintézetet, s Eladó kifejezetten kéri és hozzájárul ahhoz, hogy a fenti kölcsönből származó vételárrészt a pénzintézet banki átutalással teljesítse Eladó részére, mégpedig …. eladó … Bank Zrt-nél vezetett …………. számú bankszámlájára.


(xy-nal és ...-tal jelölt részek értelemszerűn konkrét számokat illetve neveket - bank és eladó - tartalmaznak).


Egyébként szerződésmódosítás is elég szerintem, de ezt mindenképp az ügyvédedtől kérdezd meg, aki intézi az adásvételt.

2020. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!