Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladás után az új tulaj nem...

Eladás után az új tulaj nem akarja átíratni a nevére a közműveket, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sajnos külföldön ragadtunk, a vírus miatt meg még annyira sem lehet utazni jelenleg. Megbízott végezte a birtokbaadást, meg vannak a mérő adatok és bele lett fogalmazva, hogy az új tulaj 30 napon belül kötelesége a közművek felé intézkedni. 3 hónap telt el, még mindig számlát kapok. Felhívtam őket, és egy olyan nyomtatványt kérnek, ami az oldalukról letölthető, de mindkét félnek alá kell írnia. Az illetőt viszont nem lehet elérni

#eladás #tulajdonos váltás #közművek átírása
2020. okt. 4. 13:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem sem akarta átirni az új tulaj, én lemondtam a villanyt, másnap már leszerelték. A szerződést nekem sem fogadta el az eon. Sajnos így egy havi díjat pluszba ki kellett fizetnem.
2020. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
De hogy szerelik le, ha pl be sem engedi őket? Központilag le tudják kapcsolni?
2020. okt. 4. 23:46
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
Olyan nincs, hogy nem engedik be őket, mert ilyen esetben a szerelők hívják a rendőröket. Később aztán az új tulaj egyezkedhet a szolgáltatóval, meg fizetheti a visszakapcsolás költségeit.
2020. okt. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
32%

13


A rendörség se mehet be engedély nélkül.


A nagyon nagy részt kitudják kapcsolni anélkül hogy bemennének. A gáznál problémásabb.


Mivel a teneveden van igy a szolgáltató rajtad fogja behajtani az adosságot. Gondolom utána ezzel perelheted az új tulajt.

2020. okt. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%

"De hogy szerelik le, ha pl be sem engedi őket?"


Ez már a villanyszolgáltató és az új tulaj baja. A bevett gyakorlat hogy a szerelők rendőrt hívnak. Szólnak előre, telefonálnak, a rendőrök is telefonálnak, ha senki sehogy nem engedi be őket akkor zárat feltörik. De ezen már ne izgulj, nem a te gondod.

2020. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%

#14 De ilyen esetben bemehet a rendőr is, ez nem albérleti konfliktus ! A mérő a szolgáltatóé nem a tulajé, tehát bármikor bemehet cserélni, vagy leszerelni és ehhez kérhet rendőri segítséget is.

Apám több mint 10 évig villanyórázott, és volt mikor nem akarták beengedni.

2020. okt. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Milyen megbízott rendezte a birtokbaadast? Szerintem ezrrt nem fogadja el a szolgáltató a birtokbaadási jegyzőkönyvet. Eladó és a vevő írja alá. Én a helyedben e-mailben megküldeném a szolgáltatónak az adásvételit,a birtokbaadási jkvet,és írnék hozzá pár sort kérve a szerződésed bontását.
2020. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
azóta megoldódott, még az új tulajdoni lapot is letöltöttem és csatoltam. Elfogadták végül. Tanulság, hogy nem éri meg telefonálgatni, egyszerűbb emailben, és úgy már nem bújhatnak ki
2020. dec. 28. 20:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!