Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A jövőre visszahozott 5%-s...

A jövőre visszahozott 5%-s áfa miatt (plusz a további csok kedvezmények miatt) csökkenni fog a használt házak eladási ára szerintetek?

Figyelt kérdés
Mire lehet számítani?

2020. okt. 13. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem emiatt csökkenni nem fog, viszont emelkedni sem. A kérdés az, hogy a koronavírus hosszútávon hogyan befolyásolja a gazdaságot és ezáltal az ingatlanpiacot. De arra még várni kell hogy kiderüljön.
2020. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagy mértékben szerintem nem, az a réteg aki igénybe tudja venni ezt a rengeteg kedvezményt és mellé 3 gyereket szülni, jóval kevesebb lesz mint azok akik inkább a kedvezőbb árú de használt lakást választanák.
2020. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nem csak a frissen szülőknek vannak kedvezmények. Némelyeket kifejezetten érdemes igénybe venni.
2020. okt. 13. 15:18
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Amikor csökken az áfa, akkor érdekes módon hirtelen ugyanannyival nőnek az építési költségek.

Ne legyenek illúzióid, nem lesz olcsóbb az új lakás sem...

2020. okt. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Sosem fog csökkenni semmilyen ingatlan ára. 10 éve várjátok a csökkenést. Most sem fog. Főleg hogy úgy romlik a forint mint pistabá napon felejtett szalonnája.
2020. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem fog. Az újak húzzák magukkal a régi lakások árát is. Ha az áfa csökken, arra apellálnak, hogy a kereslet nő. Oké, de ha a kereslet nő, akkor biza az árak is emelkedni fognak. Ha az újak ára emelkedik, akkor nagyobb lesz a kereslet a használtra és adtunk a sz*rnak egy pofont. Azt értük el, hogy megint fújjuk a lufit. Én így gondolkozom, de ne legyen igazam...
2020. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
6: A logikában csak ott a hiba, hogy jelenleg befagyott a piac (főváros), nincs kereslet. Szóval bármi is indul be, az csak éppen megkavarja az állóvizet. Az előtted lévő szalonnás tagnak meg üzenem, hogy már rég árcsökkenés van, publikálva, nem a blikkben megjelenve. Meg amúgy megtriplázódott a kínálati oldal, főleg a bérleti, nem kell jósnak lenni, hogy most mi fog következni...
2020. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mit értesz álló víz kavargatás alatt pontosan az ingatlanpiac szempontjából?
2020. okt. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8: Azt, hogy az elmúlt évben a fővárosi tranzakciók száma megtizedelődött (még a járvány előtt). Pedig dőlt már akkor is pénz, áfa, csok stb. Ezen az árszinten nincs piac, lehet bedobni ingyenpénzt, nagy hullámot nem fog vetni. Pláne egy válság közepette.
2020. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez rendben is van és nyilván nem mondasz hülyeséget, de a kérdés nem ez volt. Ahogy írtam, az 5%-os áfa miatt SZERINTEM nem fog csökkenni a használt lakások ára, én azt gondolom ez nem így működik.

Más miatt lehet, hogy fog, de akkor sem csak a használtaké.

2020. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!