Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit számít az,ha egy...

Mennyit számít az,ha egy házban a 2 meglévő szoba északi irányba néz?

Figyelt kérdés
Ingatlanvásárlás előtt állunk. Megtetszett egy ház(jó állapotú,reális áron van stb...),viszont egy építész ismerősöm beültette a bogarat a fülembe azzal,hogy a 2 szoba északi irányba néz,nem fog besütni a nap,sötétebb,hűvösebb lesz. Ez a gyakorlatba mennyire érzékelhető?
2020. okt. 13. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

Igaza van a barátodnak. Érezhető a különbség. Ha pedig túlfűtöd őket (ameddig a radiátor termosztátja engedi), akkor a fűtésszámlád lesz magas.

Magánházról beszélsz vagy társasházról? A radiátorszelepek miatt kérdezem.

Napot esetleg kora reggel, vagy napnyugtakor kapsz. Kevés virág szereti az északi fekvést, esetleg a zöldek, amik nem hoznak sosem virágot, ill. csak ritkán, de azok is inkább a napos oldalon, de nem a napfényben.

Én nem laknék ott.

2020. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez családi ház és az utcára néz a 2 szoba ami északi tájolású. Fürdő,konyha wc,kamra,étkező a déli oldalon.
2020. okt. 13. 18:22
 3/15 anonim ***** válasza:
Ekkor sem venném meg, a fentebb írt okok miatt.
2020. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltételnül jó ha direktben besüt a nap, pláne nyáron, vagy ha sokáig szeretsz hétvégente aludni. Az én házam ablakai Észak-nyugati, illetve Dél-keleti irányba néznek, vagyis az ablakaim soha kapják telibe a napot, és van átnyékos rész a szobában. Cserébe az alsó szinten, még a kinti 40 fok mellett is max 28 fok volt.

Barátnőm ablakai durván Dél-Nyugati irányba néznek, na ő szinte egész nap kapja a napot, és amíg nem volt klímája addig alig lehetett megmaradni nála.

2020. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

"Fürdő,konyha wc,kamra,étkező a déli oldalon."


Ezek legalább annyira problémásak:

A konyha, étkezö nyáron meleg, sem fözni, sem enni nem jó, ha eleve 30 fokos a helyiség.

A kamra meg elvileg arra szolgálna, hogy az olyan élelmiszereket, amiket hüvösen kell tárolni, ott tartsa az ember - ez déli fekvés esetén kizárt!

A fürdö meg a WC mindegy, de a többi nem.


Ezek szerint a házban a szokák, a konyha, étkezö, kamra rossz tájolású - ilyet megvenni nagyon nem jó ötlet!

2020. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
A 4-es barátnője alighanem panelban lakik, ahol még nem lett végrehajtva a panelprogram. Én is panelban lakom, legfelül, ugyanilyen tájolással, de két éve be van burkolva 16 cm vastag burkolattal. A tetőpanelek nyílásaiba is be lett nyomva a hőszigetelő anyag. Nem volt olcsó, de megérte: nyáron hűvös (némely lakónak van redőny, nekünk sötétítő függöny), télen 28fok is elérhető, egyébként télen a radiátorok termosztátjai 0,5-ra vannak állítva. Ami még kedvez nekünk, hogy legfelül lakunk és a visszafolyó csövek nálunk adják le a maradék hő egy részét, viszont a mennyezet alatt a fal mellett futnak ezek a csövek, amiket befestettünk a fal színével egyezően.
2020. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
#6 Ugyan emeletes, és 4. emelet, vagyis a legfelső, de nem panel hanem téglaépítésű, illetve szigetelt. Viszont a nap felé néző oldalon full ablak. Redőnyöket ők is mindig leengedik.
2020. okt. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van északi helyiség a házunkban és valóban hűvösebb, de nekünk nincs szigetelésünk. A helyzet az, hogy télen elenyésző mértékben érzem a hűvösséget ahhoz képest, hogy nyaron mennyivel kellemesebb. Júniustól augusztusig az egész csalad abban a szobaban dekkol :D
2020. okt. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja és sok északi fekvésű szoba ablakában latok orchideát, úgyhogy a viragzó növény is szóbajöhet.

Utolsó voltam.

2020. okt. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Észak-nyugati oldalon, a konyhaablakban nekem is szépen virágoznak az orchideáim.

Üdv: 4-es

2020. okt. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!