Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi idő szokott lenni a...

Mennyi idő szokott lenni a hagyatéki tárgyalás?

Figyelt kérdés

Örökös vagyok egy ingatlanban, az örökösödés még márciusban lépett jogra, de azóta sem történt a hagyatéki tárgyalásban előrelépés.

Mennyi idő szokott ez általában lenni?

Minden örökös tisztázott, van végrendelet is.


2020. okt. 16. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Bizonyára tudod az ügyben eljáró közjegyző nevét, címét, elérhetőségét.

Ha nem tudod, bizonyára hívtak már az önkormányzathoz, tehát náluk érdeklődj, ki lesz a közjegyző.

2020. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk a nagyi halála után kb. 1 év volt, mire lezárult az egész procedúra, pedig neki hivatalosan alig volt bármije amit lehetett örökölni (ami volt, az már rég nem az ő nevén volt), úgyhogy apámnak végül annyira elege lett az egészből hogy le is mondott mindenről, csak legyen már vége, de utána még nekem és a bátyámnak is le kellett mondani az örökségről, és miután nekünk nincs törvényes örökösünk, itt lett vége a folyamatnak. De mondom még így is, majdnem 1 év volt.
2020. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Kell nyaggatni az ügyintézőt.
2020. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk így volt:

Halál március - tárgyalás november. Hivatalos végzés december - január környéke.

Azóta semmit nem haladtunk.

2020. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Hivatal és közjegyző függő. Nálunk az egész lezajlott 2 hónap alatt. Aztán a földhivatalra kellett várni 10 hónapot hogy a tulajdoni lapra rájegyezze.
2020. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem pont fél év volt, akkor kerültem sorra. egyedúl voltam örökös, 1 db telket örököltem, semmi mást.
2020. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Vicc az egész, nálunk is húzódik két éve. Romániában pár hét alatt megvolt az egész.
2020. okt. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!