Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magyarországon milyen engedély...

Magyarországon milyen engedélyek szükségesek közterületen lakókocsiban életvitelszerűen való tartózkodáshoz?

Figyelt kérdés
Lehet kijelölt területen mondjuk egy erdő szélén életvitelszerűen élni lakókocsiban?

2020. nov. 23. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem élhetsz. Törvény van arról, hogy közterületen életvitelszerűen élni tilos.

Amúgy, aki bármit akar tenni közterületen, annak a helyi önkormányzattól engedélyt kell kérnie, ha kap, akkor is meghatározott időre, és fizet érte, mint a katonatiszt.


Ha erdő szélén akarsz így letelepedni, akkor is a tulajdonos (önkormányzati, vagy magánbirtok) engedélyével tehet meg, különben birtokháborítást követsz el.

2020. nov. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem lehet!


De ezt már pár hónapja ugyanígy megkérdezted!


Hogyan oldanád meg a villanyt, vizet, wc-t, stb...???

2020. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én éltem lakokocsiban közterületen évekig, és hiába lehet, vagy nem lehet, ennyim volt, erre volt lehetőségem...

Székesfehérváron elég sok helyen, váltogattam a parkolókat, egy két helyről elzavartak, aztán találtam egy kellemes kis helyet a velencei hegységben ott kihúztam 3hónapot mire elkezdtem zavarni valakit, akkor pedig már vokt annyi pénzem, hogy talpraáljak.

2012-2014 közt voktam erre kényszerülve, egy peugeot boxert rendeztem be lakóautónak. Wc-t nyílvános wc-ken illetve próbáltam munkahelyre időzíteni a nagy wc-t, tisztalkodást pedig lavórban oldottam meg, ha melegvíz kellett, kigurultam a város határába, aztán agregátor + rezsó, főzés ugyanez, álandó lakcimre öcsémhez voltam bejelentve, de ott nem lakhattam, csak hogy papíron ne legyek hajléktalan.

2020. nov. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak már olyan wc-k amiket kifejezetten lakókocsikhoz, zártkerti ingatlanokhoz ajánlanak, és valamilyen lebontó vegyszert kell beletölteni pár naponta, hetente.
2020. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xswerdy ***** válasza:
100%
ez két dolog. Van lakókocsiba való WC, de azt elég sűrűn üríteni kell. Meg van zárkertbe (és egyéb csatornázatlan területekre), való házi szennyvíztisztító, azt telepíteni kell (emésztőgödör helyett egy ilyen házi szennyvíztisztító van beásva a földbe).
2020. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Oké, a lényeg, hogy még mindig jobb egy ilyen lakókocsis WC mint tartogatni meg munkahelyre vinni a csomagot :)
2020. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ember szervezete hozzászokuk, hogy kb ugyanabban az időben jön rá a dolog...

Nyílvános wc meg mindenhol van...

Minden jobb, mint lakókoxsiban szarni, aztán szagolni... beveszik a szagot a ruháid, ágyneműd mindened...

2020. nov. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De ha ezen aggódsz, hogy mit szabad mit nem, akkor budapest közelében nyílván nem, de más megyeszékely 15-20km sugaraban falvakban lazán kapsz szőlőhegyen 4-800.000között telket.

Felhívod az adott falu jegyzőjét, megkérdezed, ha veszel ott egy telket,m elhelyezhetsz e rajta telepített lakókocsit, és máris nem közterületen, hanem a saját telkeden élhetsz... egtöbb faluban annyi a kikötés ilyenre, hogy a wc megoldott legyen, legtöbb helyen az alomszéket is elfogadják amennyiben azt rendeltetésszerűen haszmálod és nem bűzölög.

2020. nov. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
elvileg lehetett anno közterületen élni és akkoriban a hatóság nem is nagyon foglalkozott vele de mivel a hajléktalan törvényt behozták így nehezen megoldható, max. ha nem tud róla senki
2021. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk a faluban van egy fickó, akinek leomlott a háza 20 eve, azóta lakókocsiban lakik az udvarában, szarni meg nemes egyszerűséggel kijárt az udvar közepére, amit hála isten benőtt az akácos, úgyhogy mostmár csak telen kellett nézzük ha nincsenek levelek...

Felesége elhagyta, gyerekei elhqgyták? Egy gyerekét pedig csecsemőkoraban halálra eheztette mert a pia fontosabb volt mint etetni a gyereket...

Így aztan családja felé se szagol, meg is érdemli... most, hogy a nav hatáskörébe került a dolog, most ideiglenesen kilakoltatták, az önkormányzat köteles vokt a lakókocsijának helyet biztosítani... a falu "krémje" az alkeszok pedig megszervezték, írattak róla a feolnál egy sajnáltató cikket, így a beérkező adományokbol lebontatták az életveszélyes házromot, kitisztíttaták a területet, építettek kerítest, budit, és visszahelyezték a lakókocsiját az önkormányzat altal biztosított területről... minket környékbelieket meg úgy állítottak be, mintha mi terrotizalnánk ezt a vén semkirekellőt aki nem dolgozik, kapja a segejt, elissza mindet, és budi ide vagy oda, továbbra is azt nezzhetjük, ahogy az udvarba szarik...

Nyílvan te nem ilyen akarsz lenni,m csak leírtam, hogy azért ne csak az alljon itt, hogy milyen kegyettlen törvényeink vannak amik nem engednek meg semmit... az a helyzet, hogy a törvényeink még védik is ezt a férget...

2021. jan. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!