Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan találhatok Budapesten...

Hogyan találhatok Budapesten viszonylag olcsóbb, de ingatlanügyekhez jól értő ügyvédet, valamint ingatlanost?

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédet tudok viszonylag normális áron, de mivel csak problémamentes adás-vételt intéztünk nála kétszer is, ezért azt nem tudhatom mennyire jó.

Ingatlanossal sajnos nem szolgálhatok.

Ha az ügyvéd neve/elérhetősége kell, akkor írj privátban kérlek.

2020. nov. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a Google-ban találtam az ügyvédemet, szintén 2 adásvételünk volt vele.

Beírtam, hogy 0,5% ingatlanos ügyvéd, és elsőre a legolcsóbbak jöttek ki. Valójában nem nagyon jön ki a 0,5% alá mindennel együtt náluk sem, és 0,5% meg már a szokásos díj a legtöbbnél.

2020. nov. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szinte mindegyik ügyvéd foglalkozik adásvétellel,főleg ha nem bonyolult bárkihez fordulhatsz. Ingatlanost eladáshoz keresel?
2020. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vételhez.
2020. nov. 30. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg lehetőség van. Ingatlanirodák/oldalak,facebook csoportok. Bár nem tudom mennyire szükséges ez. Mi is próbálkoztunk. Lakást kerestünk,bementünk több ingatlanirodába. Majd küldik az ajánlatokat. Arra azóta is várhatnánk. Küldték...de az távol állt azoktól a szempontoktól amiket pontosan megadtunk. Be tudod állítani a paramétereket,keresgélj. Az ingatlanos nem statikus,elad,és ezt tartja szemelőtt.
2020. nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én cáfolom, hogy minden ügyvéd ért az ingatlanozáshoz, konkrét ügyvéd irányított át engem anno más ügyvédekhez, mondván, hogy ő saját maga peres ügyvéd, de nem foglalkozik ingatlannal.


Nem valószínű, hogy egy

nem ingatlanra specializált ügyvéd tök frankó ingatlanos üygvédnek fogja hazudni magát, de azért légy résen, mert ha ügyetlent fogsz ki, elbénázza az idődet, és a szerződésben sem lát át mindent elég jól, egyes paramétereknél bukót okozhat! (Értsd: pl nem elég jó vásár, vagy nem megfelelő határidők stb.) Nyilván érdeke az ügyvédnek jól megcsinálni, de halottam már olyat, hogy hiába nem volt benne rutinja, belefogott, és megalapozottan rossz hírét keltették utólag, mivel bénázott. Érdekük szerint ezért inkább ajánlanak kollégát, ha nem ingatlanra vannak specializálva.


Sajnos létezik igencsak... korrupciószag is, és úgy tűnik, ez nem ritka. Jobb, ha ismerős ajánl neked ügyvédet, akiben megbízol.


Amivel viszont érdemes vigyázni -az előttem szólóval egyetértve- (időrabló, és vak véletlenért fizetsz), az ingatlanos, ha vásárolsz, és ezért szerintem nem érdemes fizetni (ennyi erővel keresgéálhetsz te magad, JOBB paraméterek szerint neten).


Az alábbiak a kérdezőt nem eléggé érintik, ha jól értem, mivel vételhez keres, de esetleg más elolvashatja a válaszom folytatását:


Ha eladsz, esetleg megérheti egy ingatlanos, de akkor keress infókat konkrét igatlanosoktól, pl ismerőseidtől, mert sokuk igen rafkós, lehúzós.


De ha nem túl sunyi ingatlanost találsz eladásra, akkor még jól is járhatsz te is, ő is, mert ugye a vásárlót akarja leginkább lehúzni, az eladó után "csak" %-ot kap (ami szintén lehet szemdüllesztően ijesztő, adott esetben, bár nem feltétlenül).

2021. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!