Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Biztos, hogy nem lesz ebből...

Biztos, hogy nem lesz ebből ingatlan árzuhanás, mint 2008-ban?

Figyelt kérdés

[link]

Elvileg ez a válság kétszer olyan durva lesz mint a 2008-as, inkább az 1929-es válsághoz lehet majd hasonlítani, szakértők szerint.

De akik kitartanak amellett, hogy ez egyáltalán nem fogja befolyásolni az ingatlanárakat, mire alapozzák az állításukat?



2020. dec. 7. 10:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%

Jaj hagyjuk már ezt a kamut.

Nem lesz semmi gond

2020. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes szélsőségekben gondolkodni.

Tehát nem fog összeomlani az ingatlanpiac és nem is lesz hatás nélkül a válság.


A mérték kérdéses, ezt senki nem tudja előre megmondani.


Az új lakás piacon csökken a kereslet, viszont a bérek és az építőanyag nem lesz már olcsóbb.

A használt piacon nagyobb lehet a mozgás, így még jobban szétválik ez a kettő szegmens.

2020. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Én kiváncsiságból időről időre ránézek a lakásárakra a környékünkön és a közeli rokonaink környékén, és nem tapasztaltam csökkenést. OK, voltak irreálisan magas árak, azok mérséklődtek, de a korrekt lakások alsó árszínvonala inkább nőtt, mint csökkent. A mi környékünkön a tavalyihoz képest pl. úgy 5%-kal nőttek az árak.
2020. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk is nőttek, mintha mi sem történt volna. Vidéki kisváros.
2020. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Így is úgyis arra megyünk, hogy egyre kevesebbek laknak majd sajátban, ahogy külföldön.
2020. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Én kiváncsiságból időről időre ránézek a lakásárakra a környékünkön és a közeli rokonaink környékén, és nem tapasztaltam csökkenést"

Ebben a háztömbben ahol lakok Bp. 13.ker, már 4 ingatlan eladó kb. fél éve és nincs érdeklődő. Egyik ismerősömnek Bp. belvárosában volt 70 nm-es lakása, épp most kereken 20 millióval árulja olcsóbban mint régebben, és még sincs nem csak vevő, de még érdeklődő sem.

Azok a hirdetések amik fent vannak a régi árakon, azok csak teljesen dísz hirdetések, egy lélek sincs aki annyi pénzét keresne most lakást. Egyszerűen sok a tulajdonos aki nem hajlandó tudomást venni az árcsökkenés tényéről. De ez nem befolyásolja a helyzetet, hogy válság van.

2020. dec. 7. 11:22
 7/19 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, 2008-ban is sok tulajdonos (többek között a szüleim is) így voltak anno, hogy csökkentek az árak, de nem voltak hajlandóak sokáig engedni az árból. Végül évekkel később kelt csak el, az eredeti ár 60%-áért... Szóval ezt mi anno régen a saját bőrünkön is tapasztaltuk.

Hasonló várható most is? Addig makacskodnak az ingatlan tulajdonosok, míg végül a mostani ár feléért tudnak csak szabadulni az ingatlanjuktól?

2020. dec. 7. 11:27
 8/19 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: nyilván nem a benn ragadt hirdetésekre gondoltam.
2020. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#6

Akkor szépen meg is válaszoltad magadnak a tutit, miért írtál ki róla kérdést?

2020. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos a halál, minden egyéb csak spekuláció!
2020. dec. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!