Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol laktok?Melyik városban,köz...

Hol laktok?Melyik városban,községben,faluban? Mik az előnyök és hátrányok?

Figyelt kérdés
El Vas megyéből szeretnék elköltözni...

2020. dec. 20. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Szabolcsi kisváros. Nem tervezek elmenni, itt a családom. Éltem 10 évig Budapesten,elég is volt.

Előny: csendes,itt ( még) nincs sok cigàny,ill.normálisabbak.

Hátrány: nekem buszoznom kell a közeli nagyvárosba dolgozni,de végülis 20 perc az út, annál többet is metróztam Pesten. Ill.pl.nagybevásárolni meg ügyintézni is be kell menni városba ( pl telekom,bank etc).

2020. dec. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Budapest. Imádom, gyerekkoromban egy faluban laktam gyűlöltem minden percét. Itt minden szinte a számban van, van választási lehetőség ha vásárolni akarok, nem kell napokkal előtte eltervezni ha programot akarok szervezni magamnak, ha hirtelen eszembe jut valami nem kell mindenért bebumlizni az egy órára lévő városba. Nem tudnám máshol elképzelni az életem.
2020. dec. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Debrecenben, cívis vagyok. Nagyon szerettem itt élni, de mióta fővárost akarnak csinálni belőle, és tele rakták kövekkel még a Nagyerdőt, és a Békás tavat is, egyre élhetetlenebb. Nekünk, cíviseknek már nincs itt hely, csak az idegenforgalomra helyeznek hangsúlyt. Szállodákat építenek, egyre többet, zsúfoltak a régi, ma már kőrengeteg "zöldterületek". Szívem szerint külföldre mennék, de ahhoz már öreg vagyok.
2020. dec. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Debrecen-Józsán lakom, és Debrecenben dolgozom. Szívesen laknék Debrecenben is, de Józsán 10 éve sokkalta olcsóbban sikerült kertes házat venni, mint bent a városban. Nagy telkem van (1200 m2) és szeretek kertészkedni. A gyümölcsöket befőzöm, aszalom. A ház jó fekvésű, körbe napozott. Szeretek Józsán lakni. A Debreceni Egyetem dolgozom, ahová Józsáról fele annyi idő alatt beérek, mint aki a város másik végéből igyekszik az egyetemre...
2020. dec. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

eddig Sopronban laktam : elonye, hogy minden elerheto 10 percre kocsival, de a legtobb helyre gyalog lehet jarni, nyugis, vannak egesz jo sulik, gyerekneveleshez alkalmas, kozel van a termeszet, es az osztrak hatar is csak negyed ora, jobban a munkalehetosegek.


hatranya : nincs tul sok szorakozasi lehetoseg,a legtobb soproni elzarkozo az ujonnan bekoltozokhoz (ami valahol ertheto mert nagyon megtelt a varos), mindig fuj a szel.


most szeptemberben budapestre koltoztem, elonye : jo a tomegkozlekedes, nem kell autot hasznalni, normalis kornyeken lakom (13. ker), mindenfele bolt es szorakozasi lehetoseg elerheto (covid elott persze), a varos alapvetoen szep szerintem


hatranya : sok az ember, emiatt sok a hulye is, budos van, a karanten miatt alig ismerek valakit, kb minden dragabb

2020. dec. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is debreceni vagyok :) annak idején volt egy mondás, hogy Józsára születni kell, annyira felkapott hely volt, mostanában tényleg elérhetőbbek a házak, az összekötő út sajnos csak 2 sávos elég nehezen halad a forgalom csúcsidőben... Mi emiatt sem választottuk, maradt a belváros sajnos, de majd később kertesben gondolkodunk mi is :)

Ja még Debrecenhez annyit, hogy rengeteg lett a külföldi diák a belvárosban, szinte minden társasházban lakik valamilyen nemzetiség, ezt szokni kell még

2020. dec. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!