Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretném kifizetni az utolsó...

Szeretném kifizetni az utolsó részletét a megvásárolt ingatlannak, de a tulaj húzza az időt. Szerződés szerint még lenne időm, de én már szeretném kifizetni. Mi van, ha nem várom meg, míg elcuccol és kifizetem a maradékot?

Figyelt kérdés
Már nem laknak bent, csak a cuccokat hagyták ott, azzal jött, hogy nincs hova tenniük a bútorokat és nincs is idejük.
2020. dec. 28. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az lesz, hogy ki lesz fizetve a maradék. Gondolom a kiköltözés időpontját a szerződés tartalmazza.
2020. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:

3 napja van, hogy kiköltözzön az utolsó részlet után. Utána napi kötbér.


Teljesen kiakadt, mikor mondtam, hogy január 6-án költöztetők elvinnék a cuccaikat a házhoz.

2020. dec. 28. 16:48
 3/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kifizetés határideje számít, hanem a szerződés.

Ha előbb fizeted ki, akkor sem kell előbb kiköltöznie mint ami a szerződésben áll.

2020. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerződésben mi van?

Nálunk a szerződés, amit november 12-i dátummal írtunk úgy szólt, hogy november 23 kulcsátadás, december 1 az utolsó részlet kifizetése, és ezzel a nappal vált költözhtővé is számunkra az ingatlan. De november 23-án, amikor átvettük a kulcsolat, a tulajok már elvittek mindent. Sőt, ekkortól kezdve már dobozokat is átpakolhattunk, csak felújításba nem kezdhettünk az utolsó részlet kifizetéséig.

2020. dec. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
100%
Szerződésben foglaltak számítanak. Gondolom nem véletlenül választották azt az időpontot, amit. Ő ehhez tartja magát, tedd te is ezt, különben akár ő is hozhat nehéz helyzetbe téged, amire nem is számítanál.
2020. dec. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

Mi november 27-én írtuk alá a szerződést, és az volt benne, hogy legkésőbb január végéig a maradék 20%-ot kifizetem és 3 napon belül birtokba kell adják a lakást kiürített állapotban. Tudtam nekik segíteni a költöztetésben., és tegnap jeleztem nekik, hogy én szeretném január elején kifizetni és a költöztetés is megoldható. (már nem laknak bent)

Erre azzal jöttek, hogy még nem tudnak bútorokat fogadni a házba, és különben is leromlott az anyukája állapota (ő volt a tulaja a megvásárolt lakásnak)

2020. dec. 28. 17:02
 7/62 A kérdező kommentje:

a január végi dátum csak azért lent beleírva, mint legkésőbbi dátum.

De szóban én mondtam neki, hogy január közepe legkésőbb a birtokbaadás.


egyébként a lakásba mérni is kb 3 hetes könyörgés után tudtam elmenni, mert nekik sosem volt jó. És mi vittük a hölgyet oda-vissza kocsival a végén.

2020. dec. 28. 17:05
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
Január közepe,vége ? Hol közölnek így 1 dátumot ? Azt számmal szokták,vagy betűvel kirják. 1 adásvételi szerződésbe ilyet nem írnak. Az adásvételi szerződésben kell lenni,mikor van az ingatlan átadása . A vételárat ügyvéd jelenlétében kell átadni,vagy hivatalosan át utalni,erről az igazolást bemutatni.
2020. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%
Na én ezért nem szeretem az ilyen nem egyértelmű szerződéseket "január végéig" stb. Legyen benne egy pontos dátum és akkor mindenki tudja mihez tartani magát. Mert január 20 is lehet január vége, de 31 is. Ebben az esetben - én úgy értelmezem - hogy a szerződésben foglaltak maradnak érvényben, hiába tudsz nekik segíteni a költözködésben, január végéig nem tudod birtokba venni az ingatlant. #4-es voltam.
2020. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:

Így szól a birtokbaadásról a szerződésünk:


/ A Felek rögzítik, hogy az ingatlan tiszta, kiürített állapotban való birtokbaadásának időpontja az 5.3. pont szerinti utolsó vételárrészlet Eladók részére történő megfizetését követő 3 munkanapon belül esedékes.

2020. dec. 28. 17:28
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!