Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magasföldszinti lakást megéri...

Magasföldszinti lakást megéri megvenni? Jelentősen több lenne a fűtés számla?

Figyelt kérdés
2020. dec. 31. 20:11
1 2 3
 11/25 Juliusz48 ***** válasza:
A padlóra terített szőnyeg, esetleg a tároló plafonjára ragasztott hablemez sokat javít a hőérzeten. Nekem járólapos a nappalim a pince fölött és nyáron csupasz, télen a nagy részét szőnyeg takarja. Kb. 20% fűtésmegtakarítást jelent.
2021. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Amíg olvastam a válaszokat állandóan olyan válasz járt a fejemben, amit a #11 válaszoló adott, ami így módosítok:

Ha társasház, akkor fogjatok össze és közös pénzből tegyetek burkolatot a tároló mennyezetére. Ha a többiek erre nem hajlandók, akkor csináltasd meg a magad költségén a Te lakásod alatti mennyezetnél. Sokat jelent a szigetelés.

Én 23 éven át voltam egy lakásszövetkezet (cca 500 lakással) vezetőségi tagja, ahol a műszaki dolgok tartoztak hozzám, tehát tudom, miről írok.

2021. jan. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Meton ***** válasza:

A szigetelés teljesen felesleges a padlóra. A hőérzet miatt egy szőnyeg persze hasznos lehet, de amúgy a hideg nem terjed felfele, csak lefele. A meleg meg felfele terjed, tehát a padló az, amit teljesen felesleges szigetelni. Ha padlófűtésed van, az más.

Ha alattad van valami hőelosztó, vagy más, alapból meleg helyiség, akkor annak a melegét élvezni fogod. Ha lakás van alattad, ami meleg, akkor az a te lakásod is fűti. Ez jobban meghatározza a lakásod fűtési igényét, mint a szélső falak, ami mögött nincs fűtött helyiség.

Na de hogy mondjak egy konkrét példát. Én takarítottam hajót, ami nyáron vízen volt. A víz hőfoka 25 fok, a levegő 32. A hajóban mégis 60 fok volt. A fenéklemez felett 1-2 milliméterrel lehetett egy kis hűvöset érezni, de a belső hőmérsékletre semmi hatással nem volt.

2021. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A lakás padlójára valóban fölösleges a szigetelés, de a tároló MENNYEZETÉRE ajánlom. Azért ajánlom, mert a tároló HIDEGEBB levegőjét nem engedi a lakás padlójához, hogy hűtse a lakást. Ráadásul a szeméttároló ablakát sokszor kibillentik a kellemetlen szagok mérséklésére. Ilyenkor nagyon hideg van a tárolóban.
2021. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Meton ***** válasza:

Ez tetszett, mert majdnem jó volt. Addig jó, hogy a mennyezetet szigetelni kell. De nem azért, hogy a hideg ne menjen felfele, mert az nem is fog, hanem hogy a meleg ne tudjon felfele elszivárogni. A radiátor meleg levegője először a mennyezet fele megy és onnan jön lefele. Ha hideg a mennyezet, akkor az lehűti picit. Ami veszteség.

Ha van alattad egy fűtött helyiség, akkor az úgy fogja melegíteni a lakásod, mint a padlófűtés. Ha a másodikon laksz, akkor kapod ingyen a padlófűtést, amire már csak rá kell fűteni egy kicsit. Egy ismerősöm havi 5000-ből kijön fűtési idényben, mert nem az elsőn lakik.

2021. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Emberek!

Értsétek meg, hogy a kérdező akar venni egy magasított földszinti lakást, ami fűtve van. A lakás alatt FŰTETLEN tároló van, tehát abból a lakás meleget nem kap. Mivelhogy nincs fűtve - hideg a helyiség alul is, de e mennyezetnél is. A tároló mennyezete és a lakás padlózata közt hőmérsékletkülönbség keletkezi. A fizika törvényei szerint ez a különbség igyekszik kiegyenlítődni, vagyis a mennyezet átveszi a hideget, a padlózat leadja a meleget a mennyezet anyagának. Sokkal bonyolultabb lenen a kész lakás padlózatába szigetelő réteget beépíteni, mint a tároló plafonját leszigetelni. Megfelelő anyagú és vastagságú réteg kell hozzá, aminek kiszámítását szakemberre kell bízni, mert nem mindegy, hol lesz (hol keletkezik, milyen mélyen) a HARMATPONT, mert helytelen számítás esetén bepenészedhet a lakás padlózata.

2021. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Gebrie válasza:
Háza válogatja! Nálunk nincs plussz szigetelés és ahogy hüvösebb idők jönnek fűthetünk akármennyit ha leülünk szinte lefagy a lábunk. Gyakoribb helyeken fűtőfolia van a szönyegek alatt de ez is csak alúlról melegít bokától felfelé már megint fázós tehát igen csak ha alulról szigetelve van!
2021. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
És csak megjegyzem: a lábunk érzékenyebb a hidegre. Ahol padlófűtés van mindjárt jobb a hőérzetünk.
2021. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Meton ***** válasza:
0%

Akkor fussunk neki újra. Bár volt egy példa is. Írtam, hogy hiába volt a hajó alatt 25 fokos a víz, a belső hőmérsékletre nincs hatással. Vagy ott vannak az áruházi hűtőpultok. Egyiknek se hideg a teteje. Ez a gyakorlat, ami működik. Tehetsz közé szigetelést, mert az jól hangzik, de valójában semmi hatása nem lesz. Vagyis a padlószigetelésnek sem lesz hatása.

A hő kiegyenlítődik, ez igaz, de levegőről van szó. A hideg padló feletti levegő részecskék lehűlnek, de nem emelkednek felfele. Az egymás mellett álló részekék kiegyenlítődnek, de mivel gázról van szó, ezek a részecskék elég messze vannak ahhoz, hogy ne nagyon tudjon a hideg feljebb terjedni. De ha ez így bonyolult, akkor gondolj az áruházi hűtőpultra. Egyiknek se hideg a teteje, hiába van alatta minusz 20 fok.

2021. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
De amúgy elég hideg a tetejük, mondjuk a tésztás polcokon lévő ételekhez képest, csak nem fogod olyan sokáig, hogy feltűnjön.
2021. jan. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!