Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek ingatlant, ami...

Vennétek ingatlant, ami templomra néz? Nem nagyon zavaró a kongatás?

Figyelt kérdés
2021. jan. 5. 20:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Én még nem laktam közvetlen templom mellett, de nagyszüleim ott laknak. Régebben viszonylag sok időt töltöttem náluk, és nem tudom, de nekem valamiért mindig is megnyugtató volt a harangozást hallani amikor ott voltam náluk. De ez a harangozás stílusától is függ, van, amelyiknek nagyon irritáló a hangja. Szóval ezt így nem annyira lehet megmondani. Szóval én azt mondanám, hogy nálam nem feltétlen lenne kizáró ok, ha az ingatlan egy templom mellett van. Meg amúgy nem is harangoznak olyan gyakran. Engem pl. jobban zavar az, mikor az utcán a gyerekek ordibálnak, mint a harangozás, de kinek mi.
2021. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Nekem megnyugtató és jó érzés a hangja.

Nem szívesen laknék olyan helyen, ahol nem hallom vagy nem látok templomot, ha kinézek az ablakon.

2021. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Mamám a templom mellett lakik, én mai napig ha ott vagyok nála, az ideg szét tudja verni attól az egy perces kolompolástól. Engem marhára zavar. Gyerekként is rossz volt nyáron 6 órakor felkelni, mert harangoztak. Vasútállomas mellett voltam kollégista. Az első hét furcsa volt, ahhoz abszolút hozzá lehetett szokni, bármikor költöznék állomás mellé, templom mellé viszont sosem
2021. jan. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez templomtól is függ. Van, ahol csak délben harangoznak, meg vasárnap 10-kor, azért az kibírható.
2021. jan. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
A kollégium, ahol laktam, szemben volt a templommal. Minden órában játszott egy dallamot a toronyóra. Az első hét kemény volt, azt hittem sose fogom megszokni. Öt évet laktam abban a koliban, a végén már egyáltalán nem tűnt fel a harangozás. Szóval én vennék, engem nem zavarna, mert tudom hogy megszokható.
2021. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igazából a terézvárosi (Nagymező-Király sarok) templom az, alapból a környék sem csendes, de elég jó a hangszigetelés, a harang viszont behallatszott :D
2021. jan. 6. 13:12
 17/20 anonim ***** válasza:
80%
Rokonomék templommal szemben laknak, örülnék ha ilyen szerencsém lehetne. Gondolom akit zavar az nagyon nem vallásos.
2021. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%
Én templom melletti házban nőttem fel és engem egyáltalán nem zavart. Albérletben a forgalom, a szirénák, stb sokkal jobban zavart. Valószínűleg azért mert születésem óta ezt szoktam. Nem hiszem hogy felnőttként meg lehet szokni ha zajérzékeny az ember, mert én pl az autók zaját azóta sem bírtam megszokni.
2021. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 moozygoo ***** válasza:
54%

Attól függ mennyit kongat.

Másfél köpésre van egy templom tőlem, néha kongat párat, de az egyáltalán nem zavar, néha fel se tűnik.

Hétvégén még tetszik is mikor jelzik hogy már dél van, és sietnem kellene :D

2021. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szia! Mi a férjemmel 7 évig éltünk egy, aztán két templom mellett. A kis templom hangja, ami a ház mögött volt, nem zavart.De amikor felépítették az új templomot a közvetlen szomszédságban, és egy batár nagy harangot is tettek a toronyba, hát minden nap felébredtem rá, akármilyen fáradt voltam. Annak olyan hangja volt, hogy beszélgetni sem tudtunk a szobában, ha nyitva volt az ablak, amíg kongott.(déli harangszónál pl. ) A főbérlő néni, aki alattunk lakott, füldugóval aludt, talán még most is. Sajnos ez nem egy monoton zaj, mint a forgalom, és vallásos is vagyok, mégis ha megszólalt, a hajamat téptem. Ez annyira zavart sokakat, hogy szóltak a papnak is. (Csendes kertvárosban ébresztett mindenkit.) Megváltás volt elköltözni, és reggel aludni végre, ennek már lassan 10 éve.
2021. jan. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!