Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten mire elég lakhatás...

Budapesten mire elég lakhatás szempontjából 15 millió forint önerő?

Figyelt kérdés

Hosszú távon Pesten szeretnék élni, de egyáltalán nem vagyok tisztában az ottani árakkal. A panelok 30 millió forintba kerülnek és Budán a belvárosban egy lakás 80-100 millió forint, pl így ennyiket hallottam, de semmi mélyebb ismeretem nincs. Persze majd jobban utána nézek, csak most röviden érdekelne mások véleménye, hogy mibe éljem bele magam és mibe ne. Van eddig saját magam által gyűjtött 4,5 millió forintom és a család úgy néz ki örökség továbbadása formájában tudna támogatni még kb 10 millióval, ha kérem. Hitelt nyilván úgy vennék fel, hogy ne legyen több, mint amit albérletre hajlandó lennék fizetni. Pl néztem hogy 10 millió ft hitel 15 évre havi 70 ezres törlesztőt jelent. Tehát a 15 millió önerő mellé még 10-15 millió hitelben gondolkozom. Ez a 25-30 millió Budapesten mire elég? Csak őszintén. Nem akarok a belvárosban élni, pl egy haverom Kispesten lakik a KÖKI mellett és az is bőven jó lenne már.

27/F


2021. jan. 11. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért 15 millió önerő már sok mindenre elég, bár ha csak 10 millió hitelt akarsz, akkor a belváros főleg kizárva, itt a 25-30 négyzetméteres garzonokat árulják ennyiért. Ha megelégszel egy 2 szobás panellel, az már 25-ért van Zuglóban is, és tégla is van pár népszerűtlen helyebb ennyiért, bár vsz kompromisszumosan. 30 millióért már elég jó és nagyobb panelek is akadnak. Ha mint írod jó Kispest is és nem ragaszkodsz a méregdrága I., V. stb kerületekhez, ott akár 2+1 félszobás panel is kijön. Téglát is kapsz ott ennyiért, de azért kisebbet.
2021. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%
Budapest agglomerációjában pl Vácon Dunakeszin esetleg?
2021. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyelőre egyedül élnék, ezért 1,5-2 szobás lakásban gondolkozom maximum (kb. 50 nm), vagy talán garzonban. Bár garzonban még sosem laktam, nem tudom az mennyire jó akár egy embernek is. A panel nem gond egyáltalán. Helyileg nem kell a belváros vagy semmi luxusnegyed, de azért nem is kifejezetten rossz környéket szeretnék.
2021. jan. 11. 18:55
 4/11 A kérdező kommentje:
2. Ezeken a helyeken milyen lakást lehet ennyiért kapni (25-30 millió ft)?
2021. jan. 11. 18:56
 5/11 anonim válasza:
22%
Ezeken a helyeken már kertes házat is simán, de lakásból elég szép, felújított lakásokat 2 szobával. Mi 26-ért adtuk el a 2 szobás lakásunk felújítva, központhoz közel
2021. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
77%
Pesten 70 ezer Ft-os albérletet nem igazán találsz, max szobát. Inkább 100 ezernél kezdődnek rezsi nélkül (jó lehet, hogy pl Csepelen más árak vannak, azt nem ismerem). Belvárosban meg az is kevés egy 30 nm-es garzonhoz, viszont kintebb már van esély rá. Egyébként Buda drágább, mint Pest. Panel árakkal nem vagyok tisztában, én újépítésűeket szoktam nézegetni (és álmodozni😅), de ha tudsz várni és mersz kockáztatni jóval olcsóbban tudsz venni olyan lakást, aminek pl még csak az alapját ássák. Nézelődj az ingatlan.com-on, meg mielőtt megveszed, járd be környéket. 40 millióért pl 13. kerületben már egy élhető nagyságú új lakást is tudsz venni, a környék sem rossz. Új építésűben rokonom nem is szokott fűteni, 22-23 fok van bent, nagyon alacsony a rezsi is. Remélem valamit segítettem.
2021. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, merre lenne a munkahely. 1,5 szobásat 25-ért szerintem már sok helyen kaphatsz, Budán mondjuk legfeljebb Békásmegyeren lehet pár ajánlat, így az azért kiesik, illetve Pesten az V., VI. kerületben sem kapsz ezért ekkorát. A többi pesti kerületben mindenhol van ajánlat ennyiért, szerintem Zuglón a Füredi telep nem rossz, esetleg a József Attila a IX. kerületben vagy Vizafogó, bár az talán kicsit drágább.
2021. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
6-os vagyok. Nekem a nagymamám élt Dunakeszin kertes házban. 2012-ben halt meg, a házat már akkor 20 millióra becsülték fel, pedig csak egy régi Kádár-kocka. Azóta egekben az árak. Éltem én is ott 3 évet egyetem alatt, nem volt jó.. hatalmas dugók reggel-este, egy mozi sincs 40-45 ezer fős városban, se egy rendes söröző ahova el tudod hívni a haverokat, a gyerekek kontenerekben tanulnak az iskola udvarán.. egy alvó város, az emberek bejárnak Pestre dolgozni, szórakozni. Autó nélkül elég nehéz volt, minden nagyon messze volt. Vonattal jártam be Pestre (az is 25 perc gyalog), azzal meg folyton probléma volt.. késett vagy nem is jött. Egyébként az agglomerációban Dunakeszi a legdrágább hely, sőt országosan is az egyik legdrágább hely és nem értem, hogy miért 😀
2021. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25 millióból már azért lehet venni Pesten lakást. Nézelődj.
2021. jan. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15 millioert inkabb falun vennek csaladi hazat. Ott is van munka es legalabb alberletre nem kell kolteni es hitelt sem kell felvenned melle.
2021. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!