Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek is nagyot drágulta...

Sevdiablo kérdése:

Szerintetek is nagyot drágultak a budapesti lakások az elmúlt hátom hétben?

Figyelt kérdés

Karácsonykor nézegettem panel lakásokat, olyan 60-70 m2-es méretben, átlagosan 28-32M környékén láttam Óbudán, az Örsnél és Újpesten.


Most újra rájuk néztem és azt láttam, hogy 31-36M lett az átlagár (nyilván állapottól függően), pedig csak pár hét telt el.



Szerintetek is így van?

Ha igen, ez normális?

Mi ennek az oka?

Szerintetek mi várható?



2021. jan. 16. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Én pont az ellenkezőjét látom, feliratkoztam az ingatlan árfigyelőre. Januárban jött néhány értesítés, hogy csökkent az adott ingatlan ára, 400.000 Ft és 10 millió (!!!)közötti árcsökkenéseket kaptam. Nyilván nem láthatjuk át néhány hirdetésből, hogy mi megy az ingatlanpiacon, úgyhogy nagy következtetéseket azért ne vonjál le.
2021. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
En is naponta nezelodok az egyik ingatlan portalon, es teljesen elbizonytalanodtam.Ugy gondolom, hogy a legelsokent feljovo hirdetes a legfrissebb is egyben.(Nincs datumozva a feladas vagy a modositas ideje).De pl ma is lattam olyan hirdetest 19,3 millioert,amit egy-ket hete 18,5 millioert hirdettek.Es legalabb ot masik lakas eseteben is ezt tapasztaltam.Megis hogy mukodik a magyar ingatlanpiac?Ha nem megy el a lakas 18 milkaert,akkor meghirdetem 19 millioert?
2021. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Úgy vettem észre, hogy amik már fél-egy éve megvannak hirdetve és senki sem veszi meg őket azoknak feljebb ment az ára. Azt gyanítom, hogy ingatlanos olyan szerződést írt a tulajjal, hogy akkor is jár neki a jutalék ha nem adja el. Ezzel lényegében nulla motivációja van nyélbe ütni az üzletet. Általában százalékban számolják a jutalékot így egy drágább nem eladott lakásért többet kap.

Néhány olyan szinten túl van árazva, hogy megfordult a fejemben csak azért teszik fel annyiért, hogy a statisztikák magasabb négyzetméter árakat mutassanak.


Reális áron lévő lakásokat általában pár hónap alatt leveszik mert gazdára találnak így azok nem annyira feltűnőek.

2021. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Mi is néztünk meg olyan ingatlant, amivel úgy voltunk, hogyha fél év alatt nem ment el, akkor lehet, hogy mostmár lehet annyit alkudni, hogy megérje megnézni. Az ingatlanos úgy kezdett, hogy eddig nem ment el, most megemelik majd 4 millióval, ha valaki utánunk nézi, de alkudni azért lehet...


(Végül nem vettük meg, mert az ingatlanos úgy gondolta, hogy két napon belül ha nem vesszük meg, akkor már utána nem akarja nekünk mutogatni, mert fél a covidtól, mert túl sok a beteg, meg nem lakásturistákkal akar üzletelni... )


Fel is emelte, most láttam, hogy már csak 2 millióval drágább, mint amiért mi megnéztük, de őszintén nem értem, hogy miért gondolta, hogy el fog menni drágábban.

2021. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A felújításí támogatások azért megtolják az árakat ha nem is sokat,de csökkeni nem fognak nagyon az árak az tuti!Főleg hogy jön a tavasz meg hogy kezd tisztúlni a képlet a támogatásokkal kapcsolatban.Aki többet akart kaszálni az inkább kivárt,az csak most fog lépni.
2021. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A régi lakásokból lesznek az újak,szabad likviditás nem nagyon van!Az új lakásárak húzzák fel a használt lakás árakat valameilyen szinten.
2021. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

300 eurós minimálbérrel rendelkező országban élünk. Milyen további áremelkedést vártok? Külföldiek nélkül beállt a piac, egy szűk hazai rétegnek van erre már csak pénze.

Ha netán egy kormányváltás esetén kivezetnék a CSOK-ot meg hasonlókat (kérdéses a haszna) akkor meg még ennyi se lenne.



De Tessék itt el lehet olvasni az egyik legnagyobb hazai ingatlanfejlesztő gondolatait:


[link]



Kollektív árcsökkentést javasol az építőiparnak a piacvezető magasépítő vezére.Ha jobbak az árak, talán nem lebegtetik a küszöbön lévő ingatlanfejlesztéseknél a start gomb megnyomását, kisebb dilemmát okoz majd nekik, lesz-e vevő, lesz-e bérlő, s ha igen, milyen áron” – emelte ki.Hozzátette, ennek szellemében az utóbbi hónapokban a Marketnél is jóval visszafogottabban áraztak, akár 10-15 százalékkal alacsonyabb ajánlatokat téve.

2021. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is meglepődtem, hogy most hirtelen 20%-ot mindenki rádobott a lakására... Mi is ősz óta nézzük, november-decemberben totál be volt állva a piac, se fel se le nem kerültek hirdetések. Most hirtelen meglódult, felkerült egy rakás új hirdetés de 20%-al drágábban. Ott tartunk hogy tavaly ősszel tudtunk volna olyan lakást venni, amilyet szeretnénk (csak nem kezdünk időben nézelődni és elvitték előlünk), most meg fényévekre kerültünk tőle, kezdhetünk keresni kisebbet úgy, hogy 1 millió forinttal nőtt is közben a megtakarításunk.


Csak azt nem tudom ki fogja megyeszékhelyen a 35 milliós 3 szobás panelokat megvenni, ha mi havi nettó 600.000-es bevétellel sem merjük bevállalni...

2021. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#Ugyanebben a helyzetben vagyunk 8-as.


Tavaly év elején kezdtünk nézelődni. Mi 750 000 forintot keresünk. Akkor a férjemnek nem volt ilyen jó a fizetése, nem mertünk bevállalni 52 millióért egy felújítandó családi házat.


Most 65 millió ugyanott egy hasonló felújítandó ház. Öt millióval nőtt egy év alatt a megtakarításunk, de 13-al nőttek a ház árak. A fizetésünk meg nem nőtt... A sorházakat szintén 42 helyett 55+-os árkategóriában árulják, de múltkor egy kert nélküli (mondjuk nagy lakást 100+ nm)-t mondtak 60 millióra.

2021. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jajj, akkor ez sajnos nem egyedi tapasztalat.


Teljesen olyan érzésem van, mintha a Fidesz szándékosan szivatná az embereket az ad-hoc tövénykezésével (felújítási támogatás jan 1-től, illeték mentesség CSOK esetén stb.), amit eladói oldalról örömmel építenek be az árazásba akár napok/hetek alatt is...


Több ismerősömnek is a lefoglalózott (!) lakást vitték el orruk elől olyan nem vagy csak félig bejelentett szakmákban tevékenykedő (kőművesek, fodrászok stb.) vásárlók, akik KP-ban fizettek és ismerőseimnek esélyük nem volt versenyezni velük.. :( Most meg keresik az 5M-el megnövelt kínálatban a piciny lakásukat.

2021. jan. 19. 10:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!