Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miben nyújt többet egy ingatla...

Ignis Subdialis kérdése:

Miben nyújt többet egy ingatlaniroda lakáseladásban, mint amit egy magánszemély meg tud oldani?

Figyelt kérdés

Milyen előnyei vannak ingatlanirodát megbízni lakásértékesítéssel? Milyen buktatói vannak, mire kell figyelni a szerződésnél, melyek a megbízható fővárosi irodák?

Mivel jól fényképezek (bár nincs kifejezetten széles látószögű objektívem a kis terek felvételezéséhez), továbbá meg tudok fogalmazni szövegeket, egy internetes hirdetést össze tudok állítani. Ebben vagy ezen felül milyen pluszt jelent egy megfizetett szolgáltatás? Ha igénybe veszek ilyet, lesznek még mellette feladataim?

Tapasztalatokra alapozott véleményeket várok! Köszönöm.



2021. jan. 20. 11:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha valaki tényleg nagyágyú, és a lakásod is az, akkor lehetséges, hogy potenciális vevőket is tud azonnal. Barátomék nagy, tágas lakása így talált gazdára 1 hét alatt a Móricz Zs. körtéren.


Ez viszont ritka, és nagyon sokan nem is fotóznak jól. Én azért vettem olcsón lakást, mert iszonyat béna, igénytelen, putris fotók kerültek fel ingatlanos kezéből. Én azért megnéztem, és a valóság messze volt a fotóktól, főleg miután kiürítették. 1 év alatt négyen nézték meg... na, érted.


Akkor lehet ez jó, ha nincs időd, energiád fogadni a telefonos érdeklődőket, kiszűrni a lakásturistákat, stb.


Szerintem viszont irreálisan drágán dolgoznak, és nem éri meg. Egy talpraesett ember el tudja adni maga is az ingatlant, a hirdetési oldalakra fizetni pedig sokkal olcsóbb, mint a %-os jutalék..


Azt sem mondanám, hogy jól képzettek és topon vannak értékbecsléssel, lakás műszaki állapotával, jogi hátterével kapcsolatban, mert ahány kókler próbált már átverni engem az évek során, az elképesztő.

2021. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Én vevő oldalról azt làtom, hogy semmivel, vagy legfeljebb a telefonálások száma alacsonyabb.


Nagyon nincs értelme az ingatlanosnak, egyet találtunk eddig, akivel meg voltunk elégedve (kb. 5-6 különböző ingatlanos próbált eladni nekünk kb 10 házat/lakást). Minden kérdéssel a tulajt kell felhívniuk, nem ismerik a környéket, és majdnem mindegyikük elront valamit (nem tudja milyen a fűtés, osztatlan közös-e, mekkora a kert, milyenek a szomszédok, néha nem találják a bejáratot, munkaidőben dolgoznak, úgyhogy a tulajnak és a vevőnek hiába jobb a hétvége stb.) Egyszer megnéztünk egy lakást 60 millióért (mi max 50-ig kerestünk), mert az ingatlanos szerint, ha megszorulnak, akkor lehet, hogy fognak engedni 10 milliót, mert már lerakták a foglalót.


Mi valószínűleg ingatlanoson keresztül nem veszünk, mert kb. 3 milliót akasztanak le pluszba az ingatlanról (4-6%). Ezt vagy az eladó vagy a vevő bukja, tehát nekem igaziból 3 millióval a piaci ár fölött kell megvennem a lakást vagy az eladónak ennyivel lejjebb adnia.


Az ingatlanok többsége meg azért nem kel el, mert túl drágán adják...

2021. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem sok hozzáadott-értéke van általában. Esetleg akkor lehet hasznos, ha olyan ingatlant adnál el, amit nem tudsz mutogatni vevőjelölteknek (messze lévő város, külföldön laksz stb.). Itthon egyébként is komolytalan “szakma”, semmi kultúrája nincs.
2021. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek, normálisabb helyeken ez felsőfokú végzettséget igényel, és valóban szakma, ami hasznos is.


Itthon a pénztárgépet megunt önjelölt üzletasszonyok próbálnak kitörni, kisebb-nagyobb sikerrel.


Kétszer is majdnem beletaszítottak a teljes anyagi csődbe, mert szentül állították, hogy x-y hiba könnyen javítható. Majdnem foglalóztam, végül statikust hívtam 80e forintért, és kiderült, hogy lakhatásra alkalmatlan az az ingatlan, már egy fürdőkádtól is leszakadt volna az emeleti födém. Utána odaadtam neki ingyen a dokumentációt amit a statikus készített, hogy mást ne verjen át mostmár - ugyanúgy tovább hirdette, semmit nem változtatott a hirdetésen. Szélhámosok.

2021. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs nagy kereslet, ha nem tudod eladni, akkor jó az ingatlaniroda.

Ha üres az ingatlan, akkor odaadod a kulcsot az ingatlanosnak, ő mutatja meg az érdeklődőknek. Nem téged fognak hívogatni, nem neked kell mutogatni az ingatlant. Nincs mindenkinek ideje erre.

Én is ideges lettem, amikor beírtam a hirdetésbe, hogy 16:00 óra után tekinthető meg, és csak úgy munkaidő közben felhívtak és lecsesztek, hogy miért nem vagyok otthon, ők most akarják megnézni :D

2021. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Ez igaz, de tényleg megér milliós nagyságrendű kifizetést az, hogy kényelmesebb legyen eladni? Akkor már inkább adok a szomszédoknak fejenként 30ezret, hogy aki épp ráér nyisson ajtót.
2021. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Két lakást adtam el. Egyiket sikerült egyedül. Másikat ingatlanossal. Nem volt milliós nagyságrendű kifizetés. Szomszédra meg nem bíztam volna a kulcsot, aztán ki tudja, hogy átmászkál-e, mit csinál ott.

Volt ismerősöm, aki megkérte a szomszédot, hogy pár hétig a postáját vegye ki a postaládából meg öntözze meg a virágokat, mert elutazott. Aztán kiderült, hogy a szomszéd oda járt fürdeni, ott fogadott vendégeket :D

2021. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha az eladni kívánt ingatlan mondjuk az ország másik végén van, és te nem tudsz, vagy akarsz minden egyes megtekintésre odautazni, akkor érdemes lehet ingatlanirodával szerződni.
2021. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Egyedül akkor van értelme, ha az ingatlan messze van tőled.

Én mondjuk telefonszámot biztos nem is adnék meg a hirdetéshez, az már eleve egy jó szűrő.

Sajnos az ingatlanosok nagyrésze aljas kókler, nekik egy céljuk van, minél előbb eladni az ingatlant bármilyen áron (jó olcsón), minimális munkával. Mert akkor már csörren is a jutalék...

2021. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Én egyszer bíztam meg ingatlanost a tőlem 130 km-re levő ingatlanom eladásával. Nem sikerült neki.

Ekkor én készítettem fotókat, feltettem Ingatlan.com-ra, Jófogásra, Facebookra, az első megtekintő - akivel én odautaztam - megvette.

Nagyjából 1 hét alatt lezavartuk az eladást és a vevővel a mai napig barátok vagyunk, tehát nem szart kapott drágán.

2021. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!