Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 20-40 év közöttieknek, hogy...

20-40 év közöttieknek, hogy lett saját lakásuk?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy 20-40 év közöttiek, hogy tettek szert saját lakásra, házra? 22 vagyok és előttem az egész élet, csak elég sok idő lenne mire saját keresetemből összekuporgatnám a lakásra valót hitel nélkül. És én szeretnék még fiatalon elköltözni itthonról és önálló életet kezdeni. Bár talán még akkor sem késő. Kiszámoltam ha mindig havi 100.000-et félretennék 100 hónapon át akkor lenne 10 millió csak és az több mint 8 év ami rohadt sok. A legjobb lakások Budán több milliók sajnos. Család sajnos nem tud segíteni. Nem kertes házra vágyom, hanem sima társasház lakás is megfelelne. Ti hogyan tettetek szert saját ingatlanra, meg hány évbe telt?

2021. jan. 21. 22:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

Ez ilyen. Én is 100at raktam félre sokáig, aztán 150et, 200at, 250et..ahogy haladtam előre a karrieremben. (meg ahogy összeköltöztem a párommal és így spóroltunk az albérleten-rezsin)


Aztán úgy 10 év múlva vettünk egy 60 milliósat.

2021. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

1.Gratula :O

10 év múlva 60 milliós? azt hogy?

meg kérdezhetem merre fele esetleg?


amúgy megéri hitelt felvenni talán? mivel vagyok előrébb ha hitelt vennék fel? mondjuk van egy 33 milliós lakás amit kinéztem és van 10 millió önerőm. gyűjtenem kell még hozzá vagy hogy van ez?

2021. jan. 21. 22:34
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
30 evesen hazat venni az egyeltalan nem sok..
2021. jan. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
3.kiszámoltam talán 39 lenne belőle mert a kinézett környéken 30 millió körüliek vannak. de ez is beleférne még.
2021. jan. 21. 22:56
 5/28 anonim válasza:
29%
Mást kezdj a pénzzel és akkor hamarabb összejöhet.
2021. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%
Kezdj el gyujteni, ez a legtobb amit tehetsz, a lakas arak sokat valtoznak a fizetesek szintugy ha szerencsed van kifogsz egy olyan idopontot hogy be tudsz szalni, hitelt erdemes felvenni de csak ha valoban biztos vagy benne h legalabb a visszafizetes ideje alatt ami akar 10-20 ev ott fogsz lakni.
2021. jan. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Egyedül sehogy. A férjemmel ketten vettünk. Spóroltunk, felvettük a magánnyugdíjpénztárba addig befizetett összeget (10 évnyi összeg), + anyósom eladta a nagy házát, vett egy kisebb lakást, a fennmaradó összeget meg elosztotta a két gyereke között. Így lett meg az önerőnk a hitelhez.
2021. jan. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

egyedül sehogy...

nagyon bíztató hozzállás :D..

2021. jan. 22. 00:37
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken vettünk, Székesfehérvárhoz közel. Fehérváron dolgozunk, de nem akarunk a városban élni, inkább ingázunk.


Hitel kell, persze, de az normális, csak ki kell számolni, hogy jó legyen.

Babaváró 10 milliót is felvettük, meg a CSOK 1.5 + 10 millió hitelt.

Ezek rendkívül olcsó hitelek, ha teheted, ilyet válassz.


Ha nem (mert agglegénykedsz inkább tovább) , akkor sincs gond, de akkor valószínűleg nem kell óriási ház se. Egy embernek minek. Akkor inkább egy kisebb, amit esetleg kézzel újítasz fel pöpecre.

Aztán ha mégis kell a nagyobb ház, hát eladod. Valaki írta, hogy hitelest nem lehet 20 évig eladni - ez nem igaz.

De olyat is ismerek, aki a hiteles lakását kiadja, ő meg egy másik albérletbe ment. Kb ugyanannyira jön ki, de így egy nagyobb lakásban él, távolabb a belvárostól.


Szóval a lényeg, hogy tegyél félre sokat, amit pedig félreraksz, kamatoztasd.

Amikor eljön az idő, menni fog a lakásvásárlás.

2021. jan. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
2021. jan. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!