Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kb mennyiből jön ki egy 75...

Kb mennyiből jön ki egy 75 nm2-es új építésű ház felhúzása, ha a telek már megvan?

Figyelt kérdés
A telken minden van kivétel a gázcsonk. De az az utcából bevezethető, mert szerencse lakóövezeti. Csatorna, víz, villany van a telken belül. Köszönöm a választ.

2021. febr. 21. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát a lakásfelújítási támogatás okozta kereslet növekedés miatt sajnos az alapanyagárak minimum 10%-ot drágultak sajnos.
2021. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Kb 350-400 ezer/négyzetméter (ez csak maga a ház), plusz a mindenféle adminisztrációs díjak, kerítés, tereprendezés, bútorok. 30 millió alatt nem áll meg szerintem.
2021. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Inkább 40 millió plusz kerítés építésztervezés stb
2021. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Városfüggő. Hiába írják, hogy 350-400 ezer/négyzetméter, a Dél-Alföldön sokkal kevesebb, Pesten meg sokkal több ennék. Legalább egy várost írhatnál. Kecskeméten speciel most építettünk 300ezer/négyzetméterért
2021. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Én ekkorát építek, nekem 360000/ m2 fűtéskészre, 400000 kulcsre készre, + bútorok. De, lehet olcsósítani rajta kb 330000/m2 fűtéskészig, de így nagyon fapados. pl nincs redőny, esővíz szikkasztás, klíma előkészítés, szines bádog, alap ajtók (nekem 500000 az 5 db), csak alap színek, és alap dolgok.

Ezek bruttó árak, és Győr vonzáskörzete.

Járólapot 10000/m2 , csempét 15000/m2-ért veszem.

~27-ből is ki lehet hozni, csak lejjebb kell adni sok mindenből.

Ez csak a házra vonatkozik

2021. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

5+

nagyon meg kell nézni a kivitelezői szerződést mert néha kihagynak ezt azt. pl lábazati szigetelést, eresz nincs levezetve, párkány nincs kezelve/festve, ablakpárkányok nincsenek...

2021. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mogyoródon van a telkem
2021. febr. 21. 20:54
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerencse a telket nagyon jó áron vettem. Konkrétan fél áron sikerült megvennem, mert nagyon kellett a kp a tulajnak. Szóval azon már spóroltam. A gáz bevezetés a telekre pár százezer lehet sztm. Inkább az idő kérdéses, mikor vonulnak ki megcsinálni. Nekem mindegy mikor építtetek rá. Tudok várni kicsit. De nem biztos, hogy megéri, mert lehet még jobban elszaladnak az árak. Most néztem, hogy az építtető, akivel dolgozni akarok Pécelen a Páskom ligetben húz fel 80 nm2 ikerházfelet 500 nm2 telekkel 45 milláért. Abban a telek is benne van. Pécelen nem tudom azon a helyen konkrétan mennyi a telekár. De gondolom olyan 35 milla körül jöhet ki a ház és a tereprendezés. Mogyoródon normális telek úgy 20 millió és afelett van.
2021. febr. 21. 21:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Pénzt is akar látni a kivitelező, ezért nem igazan fogja neked ugyanennyiért felépíteni, és az építkezésnek sok rejtett költsége is van, plusz érdemes rászámolni a büdzsére minimum plusz 10%-ot a váratlan kiadások miatt. Ezeket nagyon gondold végig, mielőtt belevágsz, legyen több pénzed, mint amennyi kell, mert könnyen lehet olyan helyzetbe jutni, hogy ott állsz egy félkész házzal pénz nélkül.
2021. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Van annyi pénzem. De most a honlapjukon találtam egy kalkulátort, ez kiírja a kb összeget ha beírom a bruttó nm2-t. Ott körül lesz, amit mondtam. Akkor belevágok simán. Holnap meg is keresem a konkrét ajánlatkéréssel.
2021. febr. 22. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!