Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvenném egy idős bácsi...

Megvenném egy idős bácsi ingatlanát. Az örökösök a bácsi haláló után keresztbe tehetnek nekem?

Figyelt kérdés

Lenne egy 79 éves idős bácsi, aki eladná nekem a házát. Ő ajánlotta fel, és a fix árat is ő határozta meg. A bácsi tiszta elméjű, teljes mértékben tudatában van, és cselekvőképes. Senki sem kötelezi az eladásra, ő döntött így.


Ha az adás-vétel rendben lezajlik, a bácsi halála után a gyerekei (örökösök) ki tudnak szúrni velem? Van bármiféle joguk a ház kapcsán? Mondhatják azt hogy a bácsi már nem volt beszámítható, vagy hasonló?


Köszönöm!


2021. márc. 7. 18:29
1 2 3
 1/23 alletta ***** válasza:
100%

közjegyzőnél, ügyvéddel hivatalos adás-vételi szerződés van, akkor szerintem nem.

biztos nem áll gyámság alatt?

2021. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd előtt zajlik az adásvétel, az elmeállapotát meg per esetén igazolni kell orvosi papírokkal, nem csak bemondásra megy a dolog.
2021. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok kiegészítés:

A roggyant elmeállapotát kell igazolni, tehát nem neked, hanem az örökösöknek. Ha a bácsi rendben van, akkor nem fogják tudni igazolni.

2021. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Abszolút nem. Minden papírja tiszta. Különben egy igen aktív bácsiról beszélünk, csak egy picit nagyothalló.
2021. márc. 7. 18:40
 5/23 A kérdező kommentje:
És egyedüli tulajdonosa a háznak. Az ügyvéd pedig professzionális, a környéken messze ő a legjobb.
2021. márc. 7. 18:42
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért, ha mondjuk (csak példa!) egy 20 milliós házat passzol neked az öreg 5 millióért, akkor lehetnek gondok, mondván kihasználtad a tájékozatlanságát és a korát.
2021. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Egy ilyen ház az utcában hasonló áron kelt el (9 millió). De más hasonló házak a környéken (10-12). A ház amúgy 8,5 millió.


Így is lehet gond?

2021. márc. 7. 18:53
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kíváncsiskodni akarok, de ez is tartozhat a kérdésedhez:


Hova akar menni a bácsi, ha eladja a feje fölül a házat?

2021. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%

#7

Nem hiszem, hogy 500ezerbe bele lehetne kötni, de ennél a nagyságrendnél 3 millióba már igen. Az nagyjából 30% és húzós.

Hát legfeljebb megegyeztek félúton és kifizetsz 1,5 milliót, ha minden kötél szakad.

2021. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem alaptalan a kérdés! Idősek otthonába megy, egy elég jó helyre. Már meg is van a helye.
2021. márc. 7. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!