Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saroktelken vennétek házat?

Saroktelken vennétek házat?

Figyelt kérdés
2021. márc. 7. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért ne?
2021. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Semmiképpen. Nekünk 2 oldalról volt utca, baromi hosszú kerítést kellett építeni, festeni, karbantartani. Havat lapátolni, járdát tisztán tartani szörnyű. Nehezen találsz a telken olyan kiülős helyet, ahova nem látnak oda a járókelők.
2021. márc. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Még az jutott eszembe, hogy rendszeresen megálltak a sarkon beszélgetni/röhögcsélni/búcsúzkodni/kocsmázás után idétlenkedni az arra járók, ami kifejezetten kellemetlen tud lenni pl. nyáron éjszaka, nyitott ablaknál.
2021. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem ott van. Bár oldalt csak egy kis mellék ùt van. De legalább onnan sincs szomszéd
2021. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, pláne ha elég nagy a telek, akkor meg tudod osztatni, és el tudod adni a felét. Vagy a kert felől is tudsz egy bejáratot csinálni. Forgalmasabb helyen vállalkozáshoz is jobban tudod használni a telket. Kiülős helyet fákkal, bokrokkal, nádszövettel vagy bármi egyébbel el tudsz takarni, bár engem a szomszédok is legalább annyira zavarnának, mint a járókelők. Persze vannak hátrányai is, a hólapátolás meg a fűnyírás, ill az utcán előtted és oldalt lévő növények gondozása. De ha olyan a telek, akkor hosszában végigültetheted gyümölcsfával, és akkor a kertben nem foglalják a helyet. ( Bár könnyen lelophatják a gyümölcsöt) Mi egyel bentebb lakunk a saroktelkes szomszédnál, és ő azt mondta, hogy a saroktelek alapból többet ér.😄😄
2021. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ennek sok előnye van.

Én úgy használom ki a helyzetet, hogy megoszttattam a telket és építkezek a másik oldalra. Nekem nem sarok telek csak átér a szomszéd utcába. Eredetileg 1300 m2 volt, most kb 650 m2 mindegyik. Nekem ez is elegendő, ha el akartam volna adni akkor közművek nélkül kb 5-5.5 milliót ért volna. A megosztás meg benne volt 250000-be.

2021. márc. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szüleim háza van saroktelken (falu). Viszonylag nagy a forgalom, az egyik útfőút. Ahogy a 2-es válaszoló írja: hosszú a kerítés, sok az árok/fűnyírás, és bár csak az egyik oldalon van járda de az kellően hosszú, télen rendben tartani iszonyat. Ráadásul ha nem ülteted körbe sövénnyel/tujával, totálra belátnak az udvarra.Ha viszont sövényt ültetsz azt vágni, gondozni kell, locsolni, rendben tartani. Nem törvényszerű,hogy szét lehet mérni, ha mégis,nulla területed marad és a másik totálisan Rád lát.Ezt esetleg csak családtagként érdemes.

A másik...ami még a vásárlásnál nem aktuális, de később igen: idős embernek egy saroktelket teljesen rendben tartani lehetetlen. Vagy a gyerekre, vagy segítségre/munkásra van szükség hozzá.

2021. márc. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6 vagyok:

Ez lesz a térelválasztóm a telekhatáron.

[link]

a minta kérdéses, de 2 m magas, 40 €/fm, ha szlovákokkal csináltatom. mivel a garázst megtartom így csak 14 fm kell ami 202000 Ft. Ezen kívül még ilyen kerítés kerül az új ház és a garázs közé is, ez ~13 fm. Azaz kb 188000 Ft. Így összesen kb 390000 Ft. Az utcafronton egyenlőre sima drótháló lesz csak, de így már a teraszra nem lát rá senki sem

2021. márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egyik szomszédunknál van ilyen kerítés, remekül takar az arrajárók szeme elől mindent. De a járda az ott van, az árok is...De ha Téged ez nem zavar, nincs ezzel a saroktelekkel gond.
2021. márc. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én preferálnám a saroktelket. Mondjuk ezt szoktam meg, mert mindkét nagyszülőm és mi is ilyenben laktunk.


Sokkal tágasabbnak hat a kert, ha két oldalról nincs bezárva.

2021. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!