Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek várható az ingatla...

Szerintetek várható az ingatlanárak csökkenése a nem túl távoli jövőben?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy a szemben lévő ház tulaja lefelezte a telkét, és eladta. Dombon helyezkedünk el, a mi házunk van feljebb, így eddig a szemben lévő kertjét láttuk, illetve volt egy egészen f@sza panorámánk. Na most ezt ezzel az eladással szépen elveszik tőlünk, és számunkra kb. ennyi volt a pozitívum a környéken, illetve a településen. Így azt gondoltuk, hogy szedjük a sátorfánkat, és odébb állunk. Csak hát a környéken lévő településeken egy 80-100 m2-es ház, amire még költeni is kell 45-50 milliótól indul, ha költözhető állapotú, akkor kb 60 milla. Ami enyhén szólva brutálisan sok. Kb. 3-4 évvel ezelőtt már eljátszottunk a költözés gondolatával, akkoriban nem túlzok, kb. fele ennyiért mentek az ilyen házak.

Szerintetek elképzelhető, hogy 1-2 éven belül lejjebb mennek az ingatlanok árai? Tudom, senki sem jós, csak hátha valaki jobban benne van ebben a témában.

Köszi a válaszokat előre is! :)



#ingatlan árcsökkenés
2021. márc. 12. 15:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

biztos, hogy a következő 2 évben folytatódik a tendencia a kedvezmények miatt. Utána sem valószín a csökkenés.

Én most építek a jelenlegi árakkal egy kb 40 milliós házat. Nekem ennek a fele hitel, én biztosan nem fogom eladni kevesebbért pár év múlva, ha megszorulnák. Inkább kiadom albérletbe valameddig. És ezzel szerintem nem csak én vagyok így

2021. márc. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%

"Ilyen az ingatlan piac. De évszázadok óta. Az áruk ugye folyamatosan nő mivel csökken a pénz értéke is. ( infláció ). De nem egy egyenes vonalként kell elképzelni ezt hanem csökkenési és növekedési periódusokban."


Így van. Viszont itt tízből kilenc válaszadó számára felfoghatatlan, amiről írsz, inkább mantrázza mindenki a saját berögződéseit. Éppen az ilyen szűk látókörűség miatt nyílik egyre inkább az olló a gazdagok és a szegények között, mert sokan beleugranak a hülyeségekbe abból kifolyólag, hogy képtelenek elengedni az egójukat.

2021. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Olyan brutális áramelkedésre, mint az elmúlt pár évben volt, már nem kell számítani. Szóval egy ma 25 milliós lakás nem valószínű, hogy 4-5 év múlva 50 millióba fog kerülni. Vagy ha eu bekövetkezik, akkor az az infláció miatt lesz.
2021. márc. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*ez
2021. márc. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nem
2021. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!