Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szépen felújított belvárosi...

Szépen felújított belvárosi nagy lakást (150m2), garázzsal vagy egy kertvárosi 170m2-es házat, nagy kerttel, garázzsal, melléképülettel érdemes venni? Mindkettőnek van előnye, hátránya. Nehéz a döntés. Az ár ugyanaz.

Figyelt kérdés
lakásvásárlás, házvásárlás

2021. márc. 19. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Szeretnél kertet, lenne időd foglalkozni vele? Van szükséged garázsra? Szomszédok melyik helyen milyenek? A 2 környék infrastruktúrájában nincs különbség?

Ezeket a kérdéseket tenném fel magamnak a helyedben :)

2021. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nehéz döntés. A gyerekeknek jó lenne a kert, főleg iskolaszünetben. Ki lehet ülni, akár szalonnát sütni stb, viszont többet kell utazni, buszozni Belvárosban viszont minden közel van, de max játszótérre lehet menni.
2021. márc. 19. 22:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan a kertes házat választanám, én igénylem a tiszta (tisztább) levegőt, szívesen gondoznék egy kertet is, a gyerekeknek is fontosnak tartanám a lehetőséget arra, hogy minél többet legyen szabad levegőn, természetben. A belváros zaja, a kosz nem hiányozna, nekem megérné az ingázást. De ez én vagyok, ráadásul csak elképzeltem a paramétereket, ti látjátok pontosabban a helyzeteteket és az igényeiteket is. Valóban van mindkettőnek előnye, hátránya is, embere válogatja kinek mi a fontosabb.
2021. márc. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most a covid alatti tapasztalatok miatt a házat mondanám.

Sokkal jobb egy gyereknek, h. szabadon tud szaladgálni az udvaron. Nem kell az utcán, jàtszótéren kerülgetni az embereket. Amíg végzem a dolgomat vagy csak olvasgatok a kertben, addig a gyerekek szuperül elvannak szinte egész nap a levegőn (melegebb napokon). Jókat játszunk együtt, "kalandparkot" építettünk nekik (kötél, lécek, hullahopp karika stb)

2021. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. márc. 20. 00:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt érdemes venni, amelyikre a vevőnek igénye van. H nem akarsz kerttel, házkörüli teendőkkel bajlódni, a lakást veszed, ha pedig szeretnél kertet, akkor meg a házat.
2021. márc. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akar-e a gyerek belvárosi iskolába járni, 10-12 különórára járni, színházba, művelődni járni?

Ez a kertes övezetből lehetetlen.

2021. márc. 20. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7.

Budapest mellett lakom, kertes házban. A Ráday utcában vagyok autóval 20 perc alatt. Köki busszal 15 perc, onnan metróval pedig bárhová. Miről beszélsz?

2021. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a házat. Ha befüvesíted a kertet, havi kétszer 2-3 óra fűnyírás aztán csá.

Ha mást nem, de azt megtanította a Covid hogy mekkora előnye van egy kertes háznak. Én nem tudnék lakásban élni.


Neked kell felmérni az igényeiteket. Gyerekkel szinte biztos jobb a ház.

2021. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gyerekként mi szinte soha nem játszottunk a kertben, legfeljebb az odaköltözéskor az újdonság varázsa miatt egy hétig.

A medence a legnagyobb kánikulában volt érdekes pár napig, aztán szevasz.

Viszont a Covid kapcsán új szempontokat érdemes mérlegelni, mert nem tudni, hogy hova halad a világ!

Akinek kertje van, szükségből esetleg tud önellátó lenni, mert háborúknál és egyéb válsághelyzetekben már megmutatkozott, hogy amikor a városban éheztek az emberek, a vidékinek mindig volt az asztalán étel.

A mérlegelést a saját életetek szempontjai határozzák meg, ha megrögzött városlakók vagytok, akkor amíg évek alatt oda nem szoktok, eléggé nehéz lesz.

2021. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!