Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel legfelsőbb zárószintje...

Panel legfelsőbb zárószintje mennyivel csendesebb, előnyösebb a többinél?

Figyelt kérdés

2021. márc. 23. 00:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%

Elony: nem hallod a fejed felett a papucs kopogast es a kolkok labdapattogtatasait, leginkabb ejjel kettokor vagy vasarnap reggel 6-kor.

Hatrany: telen fokkal hidegebb, nyaron 30 fokkal melegebb. Konnyebben beazik, ha a szigeteles megrongalodik. Ha nem jar a lift, szivas meg a negyedikre is felmaszni a heti nagybevasarlasbol hazaerve, hat meg, ha a tizediken laksz. (ha babakocsis vagy es vasarolni mentel...ajjjaj). Szomszedok kevesbe latjak, ha idegen van megy fel, es kirabolja a lakast.


(Most csak ennyi jutott hirtelen eszembe, de majd jonnek a tobbiek es mondanak majd okosabbakat is)

2021. márc. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
14%
Tilos zárószinten venni lakást. A legértékesebb lakások a 2-3-4. emeletek a 10 emeletesben.
2021. márc. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
21%

Pro: Csendesebb, jobb a kilátás, nem áztat el a szomszéd

Kontra: általában tele van fűtéscsövekkel, ha rossz a tetőszigetelés te ázol be, télen nyáron elviselhetetlenül meleg.

2021. márc. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
54%

Pro 1: felső szomszéd nincs és ez tényleg nagyon jó

Pro 2 ( a legfontosabb ): olcsóbb mindig több millióval!!!


innentől csak kontra:

Télen hideg

Nyáron forró

Liftezni kell állandóan mert gyalog senkinek nincs kedve ennyit jönni menni , ha meg elromlik muszáj

Értéktelenebb mint lent

Nem látják ha jön a betörő

2021. márc. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
A betörőt miért nem látják? Ugyanúgy vannak szomszédaid a szinten :)
2021. márc. 23. 07:16
 6/35 anonim ***** válasza:
15%
Ez igaz mondjuk. Mesélj hol és főleg mennyiért találtál a 10. emeleten? Megmondom h megéri e megvenni avagy sem!
2021. márc. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
71%

"Hatrany: telen fokkal hidegebb, nyaron 30 fokkal melegebb. Konnyebben beazik, ha a szigeteles megrongalodik. Ha nem jar a lift, szivas meg a negyedikre is felmaszni a heti nagybevasarlasbol hazaerve, hat meg, ha a tizediken laksz. (ha babakocsis vagy es vasarolni mentel...ajjjaj). Szomszedok kevesbe latjak, ha idegen van megy fel, es kirabolja a lakast."


Ezek az érvek :D Betörő :D A betonnal körbe foglalt acélajtón hogy jut át? És majd a egy zárószintről kezdi el kipakolni a lakást, teljesen hihető.


Én egy 4 emeletes zárószintjén lakom. Cáfolnám a kontrákat.


Télen pont, hogy melegebb van, mert a meleg felfelé száll, mint az köztudott. Nyáron (ha szigetelt a lakás) nincs annyival melegebb, de miből tart már egy 100 ezres klímát vásárolni?


Beázni, ha normális a tetőszigetelés ( vásárlás előtt nézz utána) sosem ázol be, ellenben ha nem zárószinten vagy, akkor igazából állandóan retteghetsz, hogy mikor áztat el a felső szomszéd.


Annyira meg ne legyünk már kényelmesek meg puhányok, hogy hetente egyszer a nagybevásárlásból ne tudjunk már felvinni 3 szatyrot.....

2021. márc. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van de a lift nélküliség érték szempontjából nem jó.


Én sose liftezek de nem csak magamra gondolok.

2021. márc. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%

5 évet laktam 4. emeleten zárószinten, aztán 8 évet úgy, hogy laktak a fejem fölött, és most 3. éve ismét zárószinten lakok egy 5 szintes panel tetején. Számomra az, hogy nincsen senki a fejem fölött, megfizethetetlen. Nagyon sok bajunk meggyűlt a különböző szomszédokkal, amíg laktak fölöttünk, mert nem voltak tekintettel másokra (pl. nagytestű kutyának valami golyót gurítgattak éjfélkor a parkettán, aki rohant utána és dübörgött, illetve verekedést, veszekedést is hallgatni kellett). Persze a többi szomszéd körben társasházban nem kiküszöbölhető, de ha már a fejem fölött nem dörömbölnek, nagyon sokat számít.


Fűtés: az első helyen zárószinten ,,korszerűsítve" volt a fűtés, el voltak vágva a vezetékek, és nálunk volt a záró szelep, ez sípolt, mikor töltötték fel a rendszert ősszel, meg sokszor kotyogott a radiátor, ha pl. valaki elzárta, mikor feltöltötték, aztán megnyitotta- ekkor nálunk csökkent a nyomás. Ez nem volt jó valóban. A mostani helyen viszont nálunk fordulnak át a fűtéscsövek, de senkit nem zavarnak a szoba sarkában meg a plafonon, azok is jó melegek. Nincsen télen egyáltalán hideg.


Meleg: nyáron baromi meleg van, ezzel nem tudok vitatkozni, egész nyáron ment a klíma. Amikor nem zárószinten laktam, akkor polgári tégla lakás volt, nyilván ez is számít, hogy panel-e, vagy tégla. Ha 2 emelettel lejjebb laknék, lehet, hogy 1-2 fokkal hűvösebb lenne, de ezt nem tudom.


Emelet: hacsak nem idősebb, vagy beteg valaki (60-70-80 éves), szerintem azért felmenni 4-5 emeletet nem annyira nagy kihívás. Nem kell rohanni, saját tempóban kényelmesen fel lehet jönni, ennyi edzés kell. Csomagokkal nem a legkellemesebb, de nem megoldhatatlan. A költözés nem volt jó, azt bevallom, de napi 1-2x felmenni abszolút tűrhető, és hozzá lehet szokni.


Beázás: ez is attól függ, hogy mennyire van karbantartva a ház. Az első helyen, ahol laktunk, ott a közös képviselő elcsalt mindent, kamu tetőfelújítás volt, és sajnos foltos volt a plafon, mert áztunk. A mostani helyen kicsit különleges a helyzet, mert tavalyelőtt egy nagy vihar elvitte az egész tetőnket, és az egész paneltömb lefelé a 2. emeletig beázott, nálunk esett az eső a nappaliban, mikor hazaértünk. A tetőt viszont 2 héten belül megcsinálták rendesen, a közös képviselő maximálisan kézben tartott mindent, majd megtörtént egy komplett tetőcsere fél évvel később, a ház megszavazta, azóta lekopogom egy folt nincsen. Nekünk meg a festést fizette a biztosító.


Szóval nincs egzakt igen vagy nem a zárószintre. Nekem összességében nézve megéri, de vásárláskor több mindent figyelembe kell venni egyénileg.

2021. márc. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%

Én azt tudom, hogy a földszint és a zárószint okkal olcsóbbak mindig. Persze ha az embernek pont annyi hiányzik akkor kompromisszumot kell kötni. A lift nélküliséggel sincs bajom ( sosem liftezek a 3.ra ), de szintén értékcsökkentő.

Szerintem a 4 emeletes panelek túl vannak árazva. Sokszor a lépcsőházuk is nagyon mini. Sőt ezekbe állítólag sose lesz lift mert nem úgy lettek kialakítva, hogy elférjen.

2021. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!