Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vett már valaki banki tulajdon...

Vett már valaki banki tulajdonú ingatlant?

Figyelt kérdés
Nem árveres, hanem a K&H a tulaj. Ahogy a tulajdoni lapot néztem, egy árverésen vette, állítólag a K&H-nak szokása ilyeneket venni, majd eladni. Álmaink háza pont ilyen. Először is, nehezen megközelíthető a tulaj (még mindig nem tudják, hogy mi létezünk, pedig már a hitel is folyamatban van a házra az ingatlan irodán keresztül), illetve, ha eljutunk odáig, hogy pozitív hitelbírálatot kapunk, akkor is kemény 2% letétele után tehetek egy vételi ajánlatot. Annyit szeretnénk mondani, amennyiért hirdetik, de az ingatlanosok szerint ők ilyenkor még összeülnek, és majd eldöntik, hogy ide adják e tényleg annyiért, mint az összes hirdetésben, vagy fölé mennek az árnak, és csak milliókkal többért adják ide, mint a hirdetett ár. Van valakinek hasonló storyja, tapasztalata, vagy jártas ebben? Kíváncsi lennék, mi lesz/lehet ennek a vége, ha egyszer vége lesz.
2021. márc. 24. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem téged épp átvernek.
2021. márc. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a K&H a tulaj, nemhiszem, hogy nehezen megközelíthető. Mi is voltunk ilyen ügyletben, végül nem vettük meg, ott a Raiffeisen volt a tulajdonos, és az ő saját ingatlanosa mutatta be az ingatlant. Raiffaisen formanyomtatványon lehetett vételi ajánlatot tenni, és igen, ők valóban még döntést hoztak (de mi alkudni próbáltunk).


Elvileg pontosan ugyanúgy kellene működnie, mintha magánszemélytől vásárolnál.

2021. márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, azt mondták, hogy az alkut elvből elutasítják az ilyen ingatlanoknál. Inkább attól szakadnak le a pofánk, ha a hirdetett árat sem fogadják el. Nem tudom, ez mennyire gyakori.


Átverve egyelőre nem érzem magam, hiszen pont azért lesz előbb hitelbírálat, hogy addig ne tegyem le az ajánlati foglalót, hiszen ha hitel elutasítás miatt bukjuk, nem jár vissza. Ha ők nem fogadják el az ajánlatot, visszaadják.

2021. márc. 25. 10:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem még ne keseredj el, várjátok ki a végét. A bank sem hülye, ha el akarja adni, akkor eladja.
2021. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!